News

Starcraft II w pełnej polskiej wersji językowej już oficjalnie!

Adam Berlik, 20.01.2010 13:54 102

Blizzard opublikował notkę prasową w języku polskim, w której poinformował, że Starcraft II pojawi się na naszym rynku w wersji całkowicie zlokalizowanej.

Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że gra Starcraft II zostanie wydana w pełnej polskiej wersji językowej, gdyż na stronie Blizzarda pojawiła się notka prasowa, dotycząca lokalizacji, która bardzo szybko została usunięta. Dzisiaj powracamy do tematu, gdyż wspomniana wiadomość dla mediów ponownie ujrzała światło dzienne, tym razem w języku polskim.

Blizzard oficjalnie zapowiedział, że Starcraft II ukaże się na naszym rynku z polskimi napisami i dialogami – całkowicie zlokalizowaną wersję otrzymają także włosi. We wspomnianym komunikacie można przeczytać:

Cieszy nas bardzo możliwość opracowania wysokiej jakości lokalizacji gry StarCraft II dla naszych graczy z Włoch i Polski” - powiedział Mike Morhaime, Dyrektor Generalny i współzałożyciel firmy Blizzard Entertainment. „Chcemy, aby nasze gry były dostępne dla odbiorców na całym świecie, dzięki czemu jeszcze więcej graczy będzie miało styczność z tą wspaniałą grą.

Niedawno ruszyła oficjalna strona internetowa Starcrafta II, której splash jest dostępny w języku polskim - wkrótce pojawi się wersja całkowicie przetłumaczona. Uruchomiono także dedykowane profile na Facebooku, Twitterze. Ponadto zachęcamy do odwiedzenia oficjalnego forum dyskusyjnego gry.

Premiera gry Starcraft II będzie miała miejsce jeszcze w tym roku.

najnowsze