LAN to historia - twierdzi Blizzard

Grzegorz Bonter
2009/08/17 12:22
49
0

Przy okazji niedawnego pokazu singla StarCrafta II, szef Blizzarda wypowiedział się na temat LAN-u. Niestety, Rob Pardo mówił o tym trybie w czasie przeszłym.

100 tysięcy graczy, którzy podpisali internetową petycję, wciąż ma nadzieję, że Blizzard zaimplementuje w StarCrafcie II opcję gry po sieci. Jednak jak pokazuje historia, takie akcje zbierania podpisów nie mają zbyt wielkiej skuteczności. Właściwie, to żadnej. Nic więc dziwnego, że przy okazji imprezy, na której zaprezentowano singla SCII, Zamieć stanowczo wyrzekała się LAN-u. Także w kolejnych grach.

"Myślę, że LAN będzie piękną kartą w naszej historii, podobnie jak DOS (...) To była bardzo trudna decyzja i rozmawialiśmy na ten temat wiele razy przez ponad rok zanim zdecydowaliśmy, że taki jest nasz przyszły kierunek. I całego przemysłu growego" - powiedział szef Blizza, Rob Pardo.

GramTV przedstawia:

Komentarze
49
marius1g
Gramowicz
19/08/2009 17:48

Brutalne, ale prawdziwe.

marius1g
Gramowicz
19/08/2009 17:48

Brutalne, ale prawdziwe.

Hitman73
Gramowicz
17/08/2009 23:26

@hans_oloMoże po prostu kup sobie telefon/modem z obsługą 3G/3G+ i wyjdź z tej swojej piwnicy?Gdziekolwiek bym się nie udał ze swoim laptopem z kartą SIM zamontowaną w nim, mam neta i mogę spokojnie grać w MMORPG, itd.. z FPS''ami jest trochę gorzej, ale tutaj mówimy o RTS''ie, w którym ping jest dobry, nawet na jakimś zadupiu w polsce.Korzystam z neta przez GSM od około 6 lat i choć na początku było ciężko, wraz z rozbudową HSDPA i 3G wszystko się zmieniło i transfery/timingi są całkiem niezłe.Poza tym - nawet w największych zadupiach w polsce możesz już mieć łącze 256kB/s, jak nie 1Mbps, więc nie ma problemu z tym. Jeśli jakiś dzieciak na wsi ma komputer, który obsłuży Starcraft''a, to napewno ma też łącze internetowe!Co do braku opcji LAN - Na turniejach typu WCG organizatorzy bez najmniejszego problemu mogą zoragnizować łącze internetowe tak, aby każdy mógł się zalogować i zagrać z super pingiem, więc w czym, cholera, problem?Przynajmniej złodzieje sobie nie pograją z kolegą (... przynajmniej Blizz im tego nie ułatwi).

EmperorKaligula
Gramowicz
17/08/2009 20:09
Dnia 17.08.2009 o 19:45, hans_olo napisał:

Wyjątki? Z 5 osób majacych internet w sieci komórkowej, które znam, tylko jedna może jeszcze przeglądać www poza rozmowami gg. Znam też trzy osoby, które pracowały w call center play i orange, prawie połowa telefonów dotyczy problemów z transferem (ciekawostka - około 10% to kiepscy podrywacze).

maja nie fart ;) lan to przezytek - to fakt, znam ludzi ktorzy nie narzekaja na polaczenia - no i patrz na wpisy nad moim postem ;) to ze gdzies sa problemy nie znaczy ze sa one wszedzie :]

hans_olo
Gramowicz
17/08/2009 20:09
Dnia 17.08.2009 o 20:04, kr0pek napisał:

WTF, w mojej 70 tysięcznej "wsi" najgorszy dostępny WiFi to 2mb i to za śmieszną cenę 30 zł/mc, a na większości osiedli udostępniają nawet 10 megowe łącza bezprzewodowe.. Nawet w szkole mojej jest hotspot 2mb, tak samo, jak na rynku.

Ludzie i ludziska - a odróżniamy Wifi od GSM? I czy masz publiczne IP?I nadal nikt mi nie odpowiedział - co z tego?

kr0pek
Gramowicz
17/08/2009 20:04
Dnia 17.08.2009 o 20:00, hans_olo napisał:

> Hans, wtf to że mieszkasz w wschodniej afryce to mnie dosyć mało obchodzi. Poznań. Różnica polega na tym, że nie jestem zapatrzony w siebie.

WTF, w mojej 70 tysięcznej "wsi" najgorszy dostępny WiFi to 2mb i to za śmieszną cenę 30 zł/mc, a na większości osiedli udostępniają nawet 10 megowe łącza bezprzewodowe.. Nawet w szkole mojej jest hotspot 2mb, tak samo, jak na rynku.

FranTheMan
Gramowicz
17/08/2009 20:01

NIE WCALE TYLKO PRÓBUJESZ NAM UDOWODNIĆ TO ŻE WIFI NIE DZIAŁA MIMO ŻE W KOTLINIE KŁODZKIEJ MIAŁEM 9 MB Z WDZIĘCZNEGO OŚRODKA MIESZKO2 przez Wifi. Dziękuje za uwagę i przepraszam za offtop, dalej nie będę ciągnął tego bezsensownego offtopu bo jest ponad mnie.

hans_olo
Gramowicz
17/08/2009 20:00
Dnia 17.08.2009 o 19:58, FranTheMan napisał:

Hans, wtf to że mieszkasz w wschodniej afryce to mnie dosyć mało obchodzi.

Poznań. Różnica polega na tym, że nie jestem zapatrzony w siebie.

FranTheMan
Gramowicz
17/08/2009 19:58

Jakoś nie wydaje mi się aby na WCG, HLC i masie innych conventów gdzie lecą naprawdę ładne nagrody grali przez NET''a, to samo masa undergroundowych turniejów w kafejkach itd itp, w dużej mierze to utrudni e-gaming jako taki dla SC''a...Hans, wtf to że mieszkasz w wschodniej afryce to mnie dosyć mało obchodzi.

hans_olo
Gramowicz
17/08/2009 19:45
Dnia 17.08.2009 o 19:40, EmperorKaligula napisał:

co za roznica ? u nas w kraju tez jest bezprzewodowy internet na przyzwoitym poziomie. To co wymyslasz wyzej to nielicznie wyjatki, uzywalem bezprzewodowego neta w lapku i transfer w normie, polaczenie tez - bajki panie opowiadasz.

Wyjątki? Z 5 osób majacych internet w sieci komórkowej, które znam, tylko jedna może jeszcze przeglądać www poza rozmowami gg. Znam też trzy osoby, które pracowały w call center play i orange, prawie połowa telefonów dotyczy problemów z transferem (ciekawostka - około 10% to kiepscy podrywacze).

EmperorKaligula
Gramowicz
17/08/2009 19:40
Dnia 17.08.2009 o 16:11, hans_olo napisał:

Ty chyba nie jesteś z Polski.

co za roznica ? u nas w kraju tez jest bezprzewodowy internet na przyzwoitym poziomie. To co wymyslasz wyzej to nielicznie wyjatki, uzywalem bezprzewodowego neta w lapku i transfer w normie, polaczenie tez - bajki panie opowiadasz.

Filas312
Gramowicz
17/08/2009 19:27

Phi - co z tego :D Pogooglujcie sobie nt. Red Alert 3 LAN Coop i Mercenaries 2 Server Emulator - mam na myśli to, że fani przy użyciu pliku hosts potrafią sprawić, że w przypadku RA 3 - można grać w kampanię w kooperacji bez podłączenia do EA Servers, a w przypadku Mercenaries można emulować serwer EA. Z pewnością do Starcraft 2 też takie coś powstanie, zostaje jeszcze Hamachi oraz Garena.

Blackhand
Gramowicz
17/08/2009 19:23
Dnia 17.08.2009 o 14:18, Principes napisał:

...Jedyne, co mnie denerwuje to fakt, że podczas instalacji konieczne będzie połączenie z internetem. Czemu ma to służyć, skoro przy uruchamianiu gry takiego wymogu już nie ma?

Po mojemu jest to ruch w walce z drugim największym, obok piratów, wrogiem wydawców gier - rynkiem wtórnym. Pierwszy krok Blizz już uczynił ("licencje elektroniczne", gry zarejestrowanej w sklepie online Blizzarda nie wyrejestrujesz - musiałbyś sprzedać ją razem z kontem, które w tym momencie jest powiązane m. in. z kontem na forum BN), teraz zaś najwyraźniej czas na kolejny (obstawiam, że to będzie jakaś rejestracja/aktywacja). I tak lepsze to, niż to, co EA zamierza zaserwować w C&C4 (nie znaczy to, że pochwalam takie zabiegi - dla mnie traktowanie klienta jako potencjalnego złodzieja jest zwyczajnie chore).Z tego co widzę, to Blizzard robi co może, by moje raczej letnie zainteresowanie SCII jeszcze ostudzić. Trudno, jeśli demo pojawi się przed premierą gry (byłby to pierwszy taki przypadek od WII :)), to je "obczaję" i podejmę ostateczną decyzję a jeśli nie - jak SCII nie kupię w wydaniu premierowym, to na pewno świat się nie skończy.

hans_olo
Gramowicz
17/08/2009 18:23
Dnia 17.08.2009 o 18:00, L33T napisał:

O.o 1kbs ? Przepraszam od kiedy tak wolno ? Ostatnio znajomy załatwił mi właśnie modem od Orange i jakoś w WoW-a gram spokojnie.

Nie kb tylko kB i można najwyzej powiedzieć, że masz szczęście - małe zajęcie lokalnego transceivera. Do tego dołącz problemy z zasięgiem poza miastem i cała teoria z ogólną dostępnością internetu pada jak mucha. Z resztą nadal pytam co to ma do rzeczy?

L33T
Gramowicz
17/08/2009 18:00

O.o 1kbs ? Przepraszam od kiedy tak wolno ? Ostatnio znajomy załatwił mi właśnie modem od Orange i jakoś w WoW-a gram spokojnie.

hans_olo
Gramowicz
17/08/2009 17:52
Dnia 17.08.2009 o 17:48, L33T napisał:

Obecnie ceny netu bezprzewodowego są akceptowalne więc nie rozumiem czemu jest taki raban że Blizz nie da LAN-u. http://www.orange.pl/portal/map/map/internet_free_discover;jsessionid=519C8B2795775F3D36BE5E5795CED516.0206?TARGET=INTERNET_FREE_DISCOVER&gclid=CLnAyZCFq5wCFYYVzAodYkOskA&_requestid=47816

Stałeś Ty kiedyś obok netu bezprzewodowego? Jak będziesz miał szcżęście, to może dostaniesz więcej niż 1 kBps. Z resztą co to ma do rzeczy? Gdybym lepiej Cię znał, moze przesłałbym Ci linka do galerii z moich LAN party. To tak jak z woodstockiem - nie uwierzysz póki nie pojedziesz.

L33T
Gramowicz
17/08/2009 17:48

Obecnie ceny netu bezprzewodowego są akceptowalne więc nie rozumiem czemu jest taki raban że Blizz nie da LAN-u. http://www.orange.pl/portal/map/map/internet_free_discover;jsessionid=519C8B2795775F3D36BE5E5795CED516.0206?TARGET=INTERNET_FREE_DISCOVER&gclid=CLnAyZCFq5wCFYYVzAodYkOskA&_requestid=47816

hans_olo
Gramowicz
17/08/2009 17:42
Dnia 17.08.2009 o 17:30, Principes napisał:

Masa osób odgraża się, że grę spiraci (ot, pretekst się znalazł) za brak wsparcia dla LANu. Gdzie mieszkają? W Polsce. Ciekawe, iż internet z powodzeniem służy im do pobierania kopii "oryginalnych inaczej" marki Verbatim, ale OCZYWIŚCIE biedactwa bez LAN nie będą w stanie zagrać w tryb multiplayer. Jakie to wzruszające.

Wzruszające to są wasze wspaniałe szarże w obronie Blizzu.

Principes
Gramowicz
17/08/2009 17:30
Dnia 17.08.2009 o 16:11, hans_olo napisał:

> zgadzam sie w czasach gdy internet mozna miec w kazdym miejscu na ziemi lan to przezytek Ty chyba nie jesteś z Polski.

Masa osób odgraża się, że grę spiraci (ot, pretekst się znalazł) za brak wsparcia dla LANu. Gdzie mieszkają? W Polsce. Ciekawe, iż internet z powodzeniem służy im do pobierania kopii "oryginalnych inaczej" marki Verbatim, ale OCZYWIŚCIE biedactwa bez LAN nie będą w stanie zagrać w tryb multiplayer. Jakie to wzruszające.

dark_master
Gramowicz
17/08/2009 17:29

Dnia 17.08.2009 o 14:41, mcnitrox napisał:

Z tą ceną, to przesadzasz. Na zachodzie pewnie musiałbyś za to dać z 50 euro, albo więcej, a to by było ponad 200zł.

..uj mnie zachód, to jest Polska, nie zarabiamy w euro, przedziały cenowe są inne. To jest kwestia partactwa dystrybutora który idzie na każde, nawet najbardziej absurdalne warunki już od kilku lat, a nie tego że im się nalezy i że gdzieś tam jest inaczej. Pozostali jakoś potrafią, tylko LEM nie.

Spychi
Gramowicz
17/08/2009 16:36

Cały tekst z tego artykułu http://www.scarea.pl/index.php?strona=comment&id=107

hans_olo
Gramowicz
17/08/2009 16:11
Dnia 17.08.2009 o 15:58, EmperorKaligula napisał:

zgadzam sie w czasach gdy internet mozna miec w kazdym miejscu na ziemi lan to przezytek

Ty chyba nie jesteś z Polski.

EmperorKaligula
Gramowicz
17/08/2009 15:58
Dnia 17.08.2009 o 13:05, palpatine napisał:

LAN to jest przeżytek, Blizz podjął słuszną decyzję.

zgadzam sie w czasach gdy internet mozna miec w kazdym miejscu na ziemi lan to przezytek

HeX1981
Gramowicz
17/08/2009 15:41

ja nie wiem czy to takie wyelkie wyzwanie dla programistow zeby umiescic tego lana? czy mulieliby dodatkowe setki mega zuzyc na plycie :| dziwne bo chyba nic by im sie nie stalo jakby dali tego lana i w ten sposob uszczesliwili dodatkowych graczy.

Principes
Gramowicz
17/08/2009 15:24
Dnia 17.08.2009 o 14:38, maniekk napisał:

Po pierwsze nigdzie nie napisałem, że chcę grać za darmo ;) po drugie rozumiem chęć zarobku, ale nie każdym kosztem zgodnie z regułą "bo i tak kupią".

W porządku, ale twoje stwierdzenie dotyczące "kasy" było troszkę... naiwne. Brak wsparcia dla LAN-u uważam za zasadny - pogódźmy się z tym, że w dzisiejszych czasach oznaczałoby ono otwarcie piratom drzwi na oścież. Po prostu szanowna brać growa ciągle podcina gałąź, na której siedzi, ale udaje oburzonych świętoszków.

Dnia 17.08.2009 o 14:38, maniekk napisał:

> Jeśli wprowadzą opłaty za elementy pokroju zmiana nicka, kwiatuszki z Azeroth wyświetlane > w twoim profilu etc. - to ich sprawa, nikt nie zmusza cię, by wydawać na to pieniądze. > Trzon Battle.netu ma pozostać darmowy. Poczekamy, zobaczymy.

Wprowadzenie abonamentu byłoby strzałem w stopę. Pardo sam to przyznał.

Dnia 17.08.2009 o 14:38, maniekk napisał:

Już ktoś z ActiBlizza stwierdził, że gry są za tanie i powinny być droższe. ;)

Jeśli Modern Warfare 2 sprzeda się w zawrotnej liczbie egzemplarzy (swoisty eksperyment) - gwarantuję, że doczekamy się wyższych cen.

Raven091
Gramowicz
17/08/2009 15:15

Z jedenj storny rozumiem decyzję Zamieci ale klimat LANparty gdzie zbiera się 8 osób i nie trzeba używać badziewia w stylu TS''a czy czegoś podobnego to coś czego mi będzie brakować;)

Ichibanboshi-kun
Gramowicz
17/08/2009 14:56

No i sayonara LANiku, do dupy nos

n33trox
Gramowicz
17/08/2009 14:41
Dnia 17.08.2009 o 13:00, KeeLee napisał:

Zamieć poprostu wierzy że są nie pokonani na rynku ostatnio natknołem się na S2 w empiku preorder 169 zł za taką cene to gra powinna posiadać wszystko nawet lan + wszystkie rasy oni poprostu żerować na nas chcą z blizza robi się poprostu kolejny EA który posiada tytuły gier który wszyscy znają i robią wszystko pod pieniądze. Wstydzili by się i czemu uważa że lan wypadnie z rynku co może WIFI zastąpi przecieć to pracuje w ten sam sposób więc nierozumiem żadnego argumentu który on użył.

Z tą ceną, to przesadzasz. Na zachodzie pewnie musiałbyś za to dać z 50 euro, albo więcej, a to by było ponad 200zł. Ponadto nie porównuj gier Blizza do shitu EA. Blizzard robi bardzo dobre gry, długie, dopracowane, pozbawione większych błędów (piszę większych, bo wiadomo, że jakieś małe niedoróbki się zawsze mogą pojawić "w praniu") i uważam, że za to w pełni te 170zł im się należy. Co innego, gdy EA robi szajs pokroju NFS Undercover i żąda za to 140zł, albo lepiej: Harry Potter najnowszy - ja bym za niego 50zł nie dał, a oni chcą 140, to jest robienie gier dla kasy. Natomiast Blizza gry są świetne i co prawda SC2 nie kupię, bo nie lubię RTSów za bardzo, to jednak jeśli Diablo III będzie tyle kosztować to i tak wezmę w ciemno.Co do LAN, to się nie wypowiem, ale pewnie na nowym BN będzie się dało normalnie stworzyć prywatną grę, więc w czym tu problem?

maniekk
Gramowicz
17/08/2009 14:38

Witam.

Dnia 17.08.2009 o 14:18, Principes napisał:

Kasa, kasa, kasa... Idź do pracodawcy i powiedz mu, że od dziś harujesz za darmo. Nie rób z siebie głupca, nikt nie będzie tworzył gier za miliony dolarów przez całe lata, by pan maniekk z forum gram.pl mógł sobie zagrać za darmo.

Po pierwsze nigdzie nie napisałem, że chcę grać za darmo ;) po drugie rozumiem chęć zarobku, ale nie każdym kosztem zgodnie z regułą "bo i tak kupią".Regułę tą już wykorzystuje EA i ich Simsy w milionie dodatków. ;)

Dnia 17.08.2009 o 14:18, Principes napisał:

> A wszystko to ładnie łączy się z plotkami o częściowo płatnym battle necie..... Jeśli wprowadzą opłaty za elementy pokroju zmiana nicka, kwiatuszki z Azeroth wyświetlane w twoim profilu etc. - to ich sprawa, nikt nie zmusza cię, by wydawać na to pieniądze. Trzon Battle.netu ma pozostać darmowy.

Poczekamy, zobaczymy. Już ktoś z ActiBlizza stwierdził, że gry są za tanie i powinny być droższe. ;)Pozdrawiam.

Principes
Gramowicz
17/08/2009 14:18
Dnia 17.08.2009 o 13:44, maniekk napisał:

Kasa, kasa, kasa...

Idź do pracodawcy i powiedz mu, że od dziś harujesz za darmo. Nie rób z siebie głupca, nikt nie będzie tworzył gier za miliony dolarów przez całe lata, by pan maniekk z forum gram.pl mógł sobie zagrać za darmo.

Dnia 17.08.2009 o 13:44, maniekk napisał:

A wszystko to ładnie łączy się z plotkami o częściowo płatnym battle necie.....

Jeśli wprowadzą opłaty za elementy pokroju zmiana nicka, kwiatuszki z Azeroth wyświetlane w twoim profilu etc. - to ich sprawa, nikt nie zmusza cię, by wydawać na to pieniądze. Trzon Battle.netu ma pozostać darmowy.Jedyne, co mnie denerwuje to fakt, że podczas instalacji konieczne będzie połączenie z internetem. Czemu ma to służyć, skoro przy uruchamianiu gry takiego wymogu już nie ma?

MisticGohan_MODED
Gramowicz
17/08/2009 14:06

Śmieszni są ,a pardo nie powinien się już wypowiadać xpIch sprawa czy dadzą LAN czy nie xp Tylko na ich stratę to idzie xpNajwyżej nie będzie turniejów z udziałem SC II ,tylko dalej z SC I i WarIIIcraft xp

alibi100
Gramowicz
17/08/2009 13:51

Nie wyobrażam sobie Starcrafta bez lana , z przyjacoółmi to tylko przez niego , Blizzartd się robi łasy na kase , i to bardzo , Starcraft 2 w trzech częściach , do tego dlc napewno też płatne ,to samo będzie z diablo . Gdy mialo się orginała można było legalnie pograć przez lana na kilku komputerach , chyba to tylko trochę nie w smak blizzardowi , 200 zl mniej albo i więcej , do tego nawet gdyby nie było lana , moje łącze 2 mb nie wiem czy by wytrzymało , 3 kompy albo 4 , 5 , byłyby starszne lagi , a najlepiej się gra w jednym pomieszczeniu swobodnie gadając , bez lagów. Jak Blizzard nie wprowadzi to już ma 500 zł mniej , ciekawe jak z resztą tych co składali petycje

Bajta2
Gramowicz
17/08/2009 13:47

I dobrze. Ja lana w sumie może 2 razy używałem.

maniekk
Gramowicz
17/08/2009 13:44

Kasa, kasa, kasa...A wszystko to ładnie łączy się z plotkami o częściowo płatnym battle necie.....

gitarka
Gramowicz
17/08/2009 13:44

LAN powinien być. Dzięki niemu nie ma żadnych lagów i można bez żadnych zwolnień grać. Nawet gdy jest ostra zadyma.

KeeLee
Gramowicz
17/08/2009 13:43

Parasite mi nie o to chodzi że blizz robi kiepskie gry, mają na celu dobro graczy ale wiesz wymień ich dorobek gier da się to policzyć na palcach każda gra osiąga sukces tylko wiesz oni pracują kilkadziesiąt lat na jedną grą i co szkoda im czasu by zrobić LAN bo jest przestarzały. W tym wszystkim jest jakiś podstęp. :P

Cybertrash
Gramowicz
17/08/2009 13:29

Z pewnością ucieszy was także wieść o tym, że SC II ma mieć...DRM, a także DLC oprócz trzech zapowiedzianych epizodów (Nie mam pojęcia, czy płatne... kto wie) :>

ziptofaf
Gramowicz
17/08/2009 13:14

LAN to przeżytek? Tylko nie każdy ma zewnętrzne IP, a pograć z kumplami się czasem chce...Jasne, że można wbić wtedy na czyjś serwer, ale to nie to samo. No i najważniejsze mecze w CS-ie, WCIII i Stracrafcie odbywają się właśnie w sieci LAN, aby mieć pewność, że nie będzie żadnych problemów z łączem. Moim zdaniem pozbycie się całkowicie tego trybu to dość kiepski pomysł.

Parasite
Gramowicz
17/08/2009 13:11

Szczerze mówiąc nie bardzo podoba mi się tego typu rozwiązanie. Chociaż z drugiej strony jak jest wybór bez lanu albo uciążliwe zabezpieczenia antypirackie to nie wiem co bym wybrał. StarCrafta nie kupie, ale na pewno zainwestuje w Diablo III nie ważne czy będzie gra po lanie czy nie:). Co do wypowiedzi KeeLee - Blizzard robi znakomite gry. Nie waha się opóźniać premiery, jeśli ich produkt jest niedopracowany. Dzięki temu otrzymujemy bardzo dobre produkty.

R4venger
Gramowicz
17/08/2009 13:05
Dnia 17.08.2009 o 13:00, Fang napisał:

Piraci na pewno znajdą sposób :(

Na co znajdą sposób? na BattleNeta? dobre sobie. Równie dobrze mogą szukać sposobu na granie w WoWa na jakiś prywatnych serwerach.Na SP na pewno ulepszacze będą, ale SC to także i przede wszystkim zabawa sieciowa.

palpatine
Gramowicz
17/08/2009 13:05

LAN to jest przeżytek, Blizz podjął słuszną decyzję.

Rizzan
Gramowicz
17/08/2009 13:02

Dla tych co będą mieli oryginał to chyba nie będzie robić różnicy czy grają na battle.necie czy po LANie.

Fang
Gramowicz
17/08/2009 13:00
Dnia 17.08.2009 o 12:54, UMC_Hugo napisał:

Już gdzieś o tym chyba ostatnio było. Blizzard chce po prostu utrudnić życie piratom. Teraz będą mieć tylko singla :D

Piraci na pewno znajdą sposób :(

KeeLee
Gramowicz
17/08/2009 13:00

Zamieć poprostu wierzy że są nie pokonani na rynku ostatnio natknołem się na S2 w empiku preorder 169 zł za taką cene to gra powinna posiadać wszystko nawet lan + wszystkie rasy oni poprostu żerować na nas chcą z blizza robi się poprostu kolejny EA który posiada tytuły gier który wszyscy znają i robią wszystko pod pieniądze.Wstydzili by się i czemu uważa że lan wypadnie z rynku co może WIFI zastąpi przecieć to pracuje w ten sam sposób więc nierozumiem żadnego argumentu który on użył.

UMC_Hugo
Gramowicz
17/08/2009 12:54

Już gdzieś o tym chyba ostatnio było. Blizzard chce po prostu utrudnić życie piratom. Teraz będą mieć tylko singla :D

JayL
Gramowicz
17/08/2009 12:48

Powiedział w "naszej" historii, a nie historii całej branży growej. -.-Mi o szczerze mówiąc zwisa, LAN, czy net, dzisiaj to niewielka różnica. A S2 i tak nie kupię, nie lubię RTS'ów. :P

hans_olo
Gramowicz
17/08/2009 12:42

Mnie to nie wzrusza. Mam kilka lepszych pozycji niż SC do grania w LANie :P i z całą przyjemnością wykorzystam je na następnym party z kumplami. Najwidoczniej zaoszczędzimy z kolegami kasę na SC2.

Wojman
Gramowicz
17/08/2009 12:38

O to w StarCraft II wogole nie bedzie trybu gry w sieci? Tak przynajmniej wynika z pierwszego zdania tego newsa.

Matell
Gramowicz
17/08/2009 12:32

Rob Pardo ma tupet decydować za cały biznes growy.