Google Chrome - koniec beta testów, wersja 1.0 już dostępna

Adam Woźny
2008/12/12 09:17

Trzy miesiące trwały beta testy Chrome'a - przeglądarki stron internetowych firmy Google. Światło dzienne ujrzała właśnie pierwsza finalna kompilacja tego programu.

Na początku września Google zapowiedziało, że trwają pracę nad Chrome - aplikacją służącą do przeglądania stron internetowych. Jeszcze tego samego dnia wspomniana firma opublikowała pierwszą wersję beta. Niestety, po kilku dniach w Sieci pojawiło się sporo negatywnych opinii na temat zabezpieczeń w niej zawartych, o czym informowaliśmy w wiadomości O skandalicznych błędach w Google Chrome słów kilka, jak również donosiliśmy, że Chrome nieostrożnie korzysta z licencji open source. Google Chrome - koniec beta testów, wersja 1.0 już dostępna

Na szczęście te wszystkie nieprzyjemne sytuacje mamy już za sobą. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni Google systematycznie wypuszczało kolejne wersje beta Chrome'a, by wreszcie oddać do dyspozycji użytkowników finalne wydanie tej aplikacji. Google Chrome 1.0.154.36 od wczoraj można pobierać z jej oficjalnej strony. Na razie przygotowano ją wyłącznie z myślą o posiadaczach komputerów z systemami operacyjnymi Microsoft Windows XP SP2 oraz Vista. Edycja dla Maków oraz Pecetów z Linuksem na pokładzie została zapowiedziana na początek 2009 roku.

Autorzy postanowili zadbać o lepszą stabilność i szybkość działania programu oraz wydajność wtyczek (zwłaszcza tych, które mają związek z odtwarzanymi filmami, np. Youtube), usprawniając silnik JavaScript V8, na którym bazuje Chrome. Testy wykazały, że działa on o 1,5 raza szybciej. Zmiany dosięgły także menadżera zakładek i kontrolę prywatności. Według twórców przenoszenie zakładek z innych przeglądarek do Chrome'a jest o wiele łatwiejsze, podobnie jak i zarządzanie nimi.

GramTV przedstawia:

Komentarze
29
Isildur
Gramowicz
19/12/2008 13:57

Zobaczymy co to warte :)

Usunięty
Usunięty
19/12/2008 13:51
Dnia 12.12.2008 o 17:27, Valium napisał:

Wybacz ale nigdzie nie widze miejsca, w ktorym Google by szpiegowalo użytkownikow.

A ten program Google Desktop czy jak mu tam :). Od 3 wersji z licencji został usunięty zapis o prywatności użytkownika - czyli google moze robic co tylko chce :P

Elminster
Gramowicz
12/12/2008 19:51

Mnie jakoś chrome nie przekonuje. Pozostanę przy firefoxsie.




Trwa Wczytywanie