News

Age of Conan 2009: Poznaj nowe oblicze gry!

CD Projekt, 13.10.2008 13:50 12

Niespełna miesiąc temu firma CD Projekt poinformowała o przesunięciu premiery gry Age of Conan na styczeń 2009. Napisaliśmy wtedy o przyczynach stojących za tą decyzją, o masie usprawnień, które czekają produkt firmy Funcom. Dziś możemy ujawnić szczegóły dotyczące pierwszej z aktualizacji, mających na celu podjęcie przez Age of Conan walki z najlepszymi grami MMO na rynku. Przez następne tygodnie opublikujemy informacje o kolejnych nowościach, poprawkach i usprawnieniach, które wraz z najniższym dostępnym abonamentem będą się składać na obraz polskiego wydania gry Age of Conan 2009.

Pierwsza z przygotowywanych nowości jest ukłonem w kierunku obecnych graczy i osób, które przerwały zabawę w Hyborii z wysokim poziomem postaci. Twórcy gry z firmy Funcom zdają sobie sprawę, że jednym z najpoważniejszych problemów w Age of Conan jest brak wyzwań dla osób, których postacie osiągnęły w niej wysoki poziom. Jednym z rozwiązań, które mają zmienić ten stan, jest wprowadzenie do gry nowych obszarów. Takim miejscem jest Przełęcz Ymira, lokacja rekomendowana dla graczy od 55 poziomu postaci.

“Od pewnego czasu ludność północno-wschodnich rubieży królestwa Cymmerii boryka się z napadami bandytów i lodowych olbrzymów. Tubylcy podejrzewają, że za wzrostem aktywności istot, które na tych terenach rzadko się pokazywały, stoi jakaś tajenicza przyczyna. Do bohaterów graczy należy rozwikłanie tej zagadki.” Tak w skrócie przedstawia się fabuła związana z Przełęczą Ymira. Twórcy rozszerzenia obiecują nową historię podzieloną na serię zadań i wydarzeń wokół tej jednej lokacji. Ciekawie rozwiązano sposób dotarcia do samej przełęczy. Graczowi, który zbliży się do nowej lokacji po raz pierwszy objawi się strażnik. Jest nim jeden z synów Ymira, giganta czczonego na północy Hyborii. Aby przejść dalej należy go pokonać lub odpowiedzieć na zadaną przez niego zagadkę… W nowej lokacji pojawi się też wiele nowych frakcji: bandyci skuszeni mrocznymi mocami Toth-Amona, ludzie bagien hodujący pająki, duchy drzew, czy Aesirowie ściągnięci do przełęczy wizją swojego szamana. Galerię obrazów z nowej lokacji można obejrzeć pod adresem http://www.cdprojekt.pl/press/AoC_Ymir's Pass_galeria. Jak widać nowa lokacja z pewnością zapewni graczom wiele emocji.

Age of Conan 2009 to pierwsza abonamentowa gra online, która w całości (dialogi i napisy) zostanie przetłumaczona na język polski. W grach typu MMO jednocześnie może bawić się kilka do kilkunastu tysięcy osób! Otwarty, wirtualny świat umożliwia spotkanie postaci innych graczy, wykonujących przeróżne zadania w ciągle zmieniającym się środowisku gry. Dzięki wykorzystaniu kultowych opowiadań Roberta E. Howarda otrzymamy różnorodne krajobrazy i wiarygodne realia czasów króla Conana. Tytuł jest doskonałą alternatywą dla osób poszukujących w grach dojrzalszej treści bez baśniowej sztampy. Więcej informacji oraz przedsprzedaż na stronie http://sklep.gram.pl/ageofconanpl.

najnowsze