Świetna sprzedaż Eee PC

Adam "Harpen" Berlik
2008/10/10 10:04

Edukacja, (R)Ewolucja, Emocje - w skrócie Eee PC. Te komputery firmy Asus z dnia na dzień stają się coraz popularniejsze. Koncern pochwalił się właśnie, że we wrześniu sprzedał 700 tysięcy sztuk, natomiast do końca roku do klientów trafić powinno aż 6 milionów tych UMPC.

Asus postanowił przepowiedzieć przyszłość i poinformował o planowanych wynikach sprzedaży Ultra Mobile PC o nazwie Eee PC. Nie mamy tutaj do czynienia z czystym prognozowaniem, lecz przedstawieniem bardzo prawdopodobną ilością egzemplarzy, które trafią do użytkowników. Świetna sprzedaż Eee PC

W ubiegłym miesiącu ze sklepowych półek znikło 700 000 Eee PC, w październiku ta ilość ma zostać powiększona o kolejnych 100 tysięcy. W statystykach sprzedaży za cały 2008 rok w rubryce "sprzedane Eee PC" ma znaleźć się liczba 6 milionów. Oczywiście nie bez znaczenia jest gorączka przedświątecznych zakupów.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych wersji Eee PC znajduje się na oficjalnej polskiej stronie ich producenta, firmy Asus.

GramTV przedstawia:

Komentarze
14
Usunięty
Usunięty
11/10/2008 16:43

W zasadzie to spodziewałem się tego, że Eee PC będą rozchwytywane jak ciepłe bułeczki.Solidna firma - Asus, małe wymiary i piękny design - chwyt marketingowy gotowy, hehe ;-) Co tu dużo pisać, notebooki Eee okazały się być dla Asusa strzałem w dziesiątkę. Ich sprzedaż jest naprawdę duża, ciekaw jestem czy firma zakładała, że sprzeda tyle egzemplarzy. 700 tysięcy w jeden miesiąc to znakomity wynik, a że zbliżają się święta, to będzie jeszcze lepiej! Szkoda, że nie miałem okazji jeszcze widzieć Eee na żywo.

Vojtas
Gramowicz
10/10/2008 15:17
Dnia 10.10.2008 o 12:04, Krejt napisał:

Mając do wyboru pięciokilogramowego kolosa z ekranem 17 cali, który przeczy wszelkim zasadom mobilności (po co komu superwydajny procesor i karta graficzna, skoro przy działaniu na baterii połowa ich mocy jest obcinana?), a lekki i zgrabny "notesik" do przeglądania netu wybieram... to drugie.

Są piętnastki, ważą 2,5 kg. ten notes kosztuje niewiele taniej, no ale co kto woli. Jeśli potrzebowałbym notesu, wybrałbym palmtopa.

Usunięty
Usunięty
10/10/2008 14:26

''''Eee PC'''' trochę głupio ta nazwa brzmi , powinni wymyślać coś bardziej z sensem , wygląda też nie za bardzo zachwyca , ale widocznie ludziskom bardzo się to podoba , że tak chętnie to kupują. Ja tam nie rozumiem takiego zainteresowania tym sprzętem , bo nie wygląda to ani zachęcająco , ani wystarczająco atrakcyjnie.




Trwa Wczytywanie