Twórcy obiecują, że nowe Alone In The Dark będzie powrotem do korzeni - ale
odświeżonym, rozbudowanym i bardziej zaawansowanym. Podobnie jak część
czwartą, Alone In The Dark V osadzono w realiach współczesności. Bohaterem
jest niezmordowany i wiecznie młody detektyw Edward Carnby, spec od zjawisk
paranormalnych. Akcję umiejscowiono w nowojorskim Central Parku oraz
pobliskich kinach, teatrach, metrze, a nawet ogrodzie zoologicznym. Gracz ma
okazję poznać mroczną i tajemniczą stronę Nowego Jorku.
Alone In The Dark V to survival horror, w którym głównym zadaniem gracza
jest nie tylko eksploracja terenu i rozwiązywanie zagadek, ale również walka
i jazda samochodem. Dzięki podzieleniu gry na epizody, gracz czuje się jak
widz serialu "z dreszczykiem". Twórcom gry udało się utrzymać
klaustrofobiczny, posępny klimat serii, aczkolwiek pod względem graficznym
najnowsza część bije na głowę wszystkie poprzednie.
Środowisko jest bardzo interaktywne, dzięki zastosowaniu ulepszonego silnika
fizyki Havok 3.0. Sama gra powstała natomiast na trzeciej odsłonie Twilight
Engine, stworzonego na potrzeby Test Drive Unlimited. Alone in the Dark V
powstaje w Eden Studios, którego programiści mają na swoim koncie
rewelacyjny Test Drive Unlimited oraz V-Rally 3.
Alone In The Dark V ukaże się w Polsce 26 czerwca, w pełnej polskiej wersji
językowej i atrakcyjnej cenie 99,90 zł. Więcej o grze na stronie www.gram.pl/AloneInTheDarkV.
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!