Prologue zdetronizowany przez Mario Kart Wii

pepsi
2008/04/15 14:25

Mario Kart Wii zadebiutowało na pierwszym miejscu w rankingu najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii, powodując tym samym spadek poprzedniego lidera, Gran Turismo 5 Prologue na drugą pozycję. Dla producentów gry z popularnym hydraulikiem w roli głównej nie jest to jedyny powód do świętowania...

W minionym tygodniu doszło wreszcie do wyczekiwanej przez właścicieli Wii premiery gry Mario Kart Wii. Wyścigówka Nintendo wdarła się przebojem na sam szczyt listy najpopularniejszych gier na Wyspach Brytyjskich. Nie jest to jednak zwykły debiut na liście - zainteresowanie tym tytułem było ogromne.

W pierwszym dniu sprzedał się on lepiej, niż 5 poprzednich produkcji z Mario w roli głównej (Mario and Sonic at the Olympic Games, Super Mario Galaxy, Mario Strikers, Mario Party 8 i Super Paper Mario) w dniu debiutu razem wziętych! Ponadto Mario Kart Wii to 8. największa premiera wszech czasów na rynku brytyjskim. Prologue zdetronizowany przez Mario Kart Wii

Lider z poprzednich dwóch tygodni, Gran Turismo 5 Prologue tym razem musiał zadowolić się drugą lokatą. Na trzecim miejscu znalazł się wspominany już Mario and Sonic at the Olympic Games. Wart odnotowania jest fakt, że podium składa się wyłącznie z exclusive'ów (co prawda M&S at the OG ukazało się na Wii i DS-ie, ale na pierwszej z tych konsol gra debiutowała jeszcze w zeszłym roku, zatem motorem napędowym jest przenośna platforma Nintendo). Może to być pewna wskazówka dla producentów...

GramTV przedstawia:

W dalszej części zestawienia większych zmian nie odnotowano, co zresztą prezentujemy poniżej.

  1. Mario Kart Wii (Wii)
  2. Gran Turismo 5: Prologue (PS3)
  3. Mario & Sonic at the Olympic Games (Wii, DS)
  4. Pro Evolution Soccer 2008 (PC, PS2, PS3, PSP, X360, Wii, DS)
  5. Tom Clancy's Rainbow Six: Vegas 2 (PS3, X360)
  6. Condemned 2 (PS3, X360)
  7. Wii Play (Wii)
  8. Guitar Hero III: Legends of Rock (PS2, PS3, X360, Wii)
  9. Call of Duty 4: Modern Warfare (PC, PS3, X360, DS)
  10. Carnival: Funfair Games (Wii)
Komentarze
11
Usunięty
Usunięty
15/04/2008 19:09

Przecież Guitar Hero 3 też jest na PC, to samo Tom Clancy''s Rainbow Six: Vegas 2 tez wychodzi na PC, albo i już jest.

Usunięty
Usunięty
15/04/2008 17:49

Sam bym chętnie zagrał w Mario Kart, ze względu na kontroler. Ale wolałbym go do czegoś przymocować, a nie wymachiwać kółkiem w powietrzu :)

Usunięty
Usunięty
15/04/2008 17:36

Popierdółka ?? Zagraj z kimś w 4 osoby to zmienisz zdanie. Nie ma lepszej zabawy z kumplami (takiej elektronicznej ;p) niż konsole NINTENDO. Mario Kart grałem w każdą część super polecam




Trwa Wczytywanie