Studio Fuzzyeyes ujawniło nowe informacje na temat swojego bardzo ambitnego projektu, zapowiedzianej w zeszłym roku gry akcji Edge of Twilight. Wei-Yao Lu (szef zespołu developerskiego) zapewnił, że nic w tej produkcji nie wydarzy się bez przyczyny - każde wydarzenie będzie miało swoje uzasadnienie - a wielkie znaczenie będzie mieć perspektywa, z jakiej zostanie ukazane.

"Wiele gier, które pozwalają na wybór pomiędzy dobrem a złem skupiają się na dwóch przeciwstawnych skutkach (...) My natomiast przenosimy gracza do świata, gdzie nic nie dzieje się bez przyczyny" - powiedział Wei-Yao Lu. Hmmm... Brzmi bardzo podobnie do twierdzeń pewnego rodzimego studia developerskiego ;) Wiedźmin podniósł w tej materii poprzeczkę, którą EoT musi przeskoczyć, aby wypełnić obietnicę. I chociaż gra Australijczyków nie będzie RPG-iem, to rozbudowana fabuła i dopracowany świat są jednymi z elementów, które będzie dzieliła z tym gatunkiem.
Lu ujawnił również więcej informacji na temat dwóch wcieleń głównego bohatera. Jako postać światła - rozwiniętej technologii - będzie on dysponował wielką siłą (która pozwoli mu brutalnie rozprawiać się z przeciwnikami oraz niszczyć otoczenie) i umiejętnością korzystania ze skomplikowanych urządzeń. Postać nocy - reprezentująca rasę uduchowioną - będzie natomiast zwinna i szybka, dzięki czemu będzie mogła odwiedzić wszelkie trudno dostępne miejsca. Jej styl walki będzie znacząco różnił się od tego przygotowanego dla "jasnej strony".

"Wiele lokacji będzie wymagało skorzystania z obu tych umiejętności i zastanowienia się nad sytuacją. Stworzyliśmy nieco wymagających zagadek logicznych obejmujących oba światy" - powiedział szef studia Fuzzyeyes. Dodał, że postać w trakcie gry będzie się oczywiście rozwijać, zyskiwać nowe umiejętności i ataki. Na koniec porównał swoje dzieło do produktów konkurencji - "Osobiście powiedziałbym, że gameplay będzie przypominał wspólnego potomka gier ICO, Soul Reaver i God of War. Jeśli natomiast chodzi o kierunek artystyczny naszeo projektu, to nie przypominam sobie niczego podobnego".
Edge of Twilight ukaże się w przyszłym roku na PC, Xboksie 360 i PlayStation 3. Nie będzie w nim trybu multiplayer, ale wersje konsolowe zostaną zaopatrzone w popularne achievementy, których zdobyciem będzie można pochwalić się w sieci.