Square Enix zapowiada Soul Eatera na Wii

Renor Mirshann
2008/04/10 08:25
5
0

Square Enix pracuje nad konsolową adaptacją popularnej japońskiej mangi Soul Eater autorstwa Atsushiego Okubo. Opowiada ona o uczniach szkoły dla mistrzów oręża, których bronie potrafią przyjmować ludzkie formy. Gra pojawi się wyłącznie na Wii i będzie reprezentować gatunek action-RPG. Data jej premiery na razie nie jest znana.

Najnowszy numer japońskiego magazynu Famitsu donosi, że firma Square Enix pracuje nad grą wideo na podstawie popularnej mangi Atsushiego Okubo, Soul Eatera. Jej pełny tytuł brzmieć będzie Soul Eater: Monotone Princess, a jedyną platformą docelową jest Wii firmy Nintendo. Square Enix zapowiada Soul Eatera na Wii

Będzie to produkcja z gatunku action-RPG, nastawiona na walkę bronią (zarówno białą, jak i palną) i silnie korzystająca z możliwości Nunchucka i Wii Remote'a - tyle o grze na razie wiadomo. Jej fabuła będzie oczywiście oparta na mandze. Ta z kolei opowiada o młodych uczniach szkoły dla mistrzów oręża. Celem nauki jest łapanie ludzkich dusz, które pozwolą na przekształcenie używanej przez adeptów broni w nową kosę dla Shinigami, boga śmierci. Zbyt normalne? Jest jeszcze jeden ważny szczegół - wspomniane bronie mogą przybierać ludzkie formy, w których charakteryzują się silnie przerysowanymi osobowościami - równie ciekawymi, co ich właścicieli.

Komiks powstaje od 2003 roku, ma na razie 11 tomów, kolejny jest w trakcie tworzenia. Szczyt popularności historii stworzonej przez pana Okubo z pewnością jest jeszcze przed nią - trzy dni temu w TV Tokyo rozpoczęła się emisja serialu anime opartego na Soul Eaterze, za które odpowiada cenione w branży studio Bones. Wygląda na to, że Square ma ochotę zarobić na znanej licencji - i wszystko będzie jak najbardziej OK, jeśli tylko fani serii otrzymają porządną grę. Data jej premiery na razie nie jest znana.

GramTV przedstawia:

Komentarze
5
Usunięty
Usunięty
05/06/2008 21:52

Zabrakło 4 głównych uczniów z tej mangi i anime do obrazka :(Mam zamiar sobie kupić Wii ale zanim nazbieram to pewnie już wyjdzie.

Usunięty
Usunięty
10/04/2008 15:30

jaka szkode ze nie mam wii ...

Usunięty
Usunięty
10/04/2008 13:42

To dobra wiadomość, szczególnie, że właśnie czekam na moje świeżutkie Wii :) A co do zdjęcia z newsa, to co wystaje tej dziewczynie na pierwszym planie spod spódnicy?




Trwa Wczytywanie