W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że GTA IV w Australii ukaże się po wcześniejszym ocenzurowaniu. Decyzję taką podjął tamtejszy organ zajmujący się kwestiami klasyfikacji, The Australian Office of Film and Literature Classification. Wcześniej orzekł on, że produkcja Rockstara otrzyma najwyższe oznaczenie w tamtejszym systemie, czyli 15+.

Rockstar nie ma żalu do organizacji OFLC o ocenzurowanie gry - wręcz przeciwnie, rzecznicy studia deklarują chęć dalszej współpracy z wytycznymi narzuconymi przez australijski organ. Głównym problemem dla twórców GTA IV jest brak oceny 18+ na Antypodach. "Zachęcamy konsumentów do przekonania ich polityków, że idea wprowadzenia oznaczenia R18+ jest przez nich popierana" - brzmi oświadczenie studia.