Potwornie dobra sprzedaż nowego Monster Huntera w Japonii

Renor Mirshann
2008/04/10 10:28
5
0

Monster Hunter Portable 2nd G - dodatek do drugiej części Monster Huntera na konsolkę PlayStation Portable - bije w Japonii rekordy popularności. Od czasu debiutu pod koniec marca to rozszerzenie zniknęło z półek sklepowych tego kraju w liczbie ponad 1,5 miliona sztuk, z czego prawie 700 tysięcy to wynik pierwszego dnia sprzedaży!

Powstała w 2004 roku marka gier akcji Monster Hunter od Capcomu bezdyskusyjnie stała się jednym z największych aktualnych fenomenów branży wirtualnej rozrywki w Japonii. Monster Hunter Portable 2nd G - wydany tam 27 marca dodatek do drugiej części serii w wersji na PSP - potwierdza tę teorię, sprzedając się jak ciepłe bułeczki. Jego wynik po pierwszych 24 godzinach od debiutu to imponujące 670 000 sztuk - wydawca poinformował nawet, że gra była głównym powodem niższej niż zwykle produktywności Japończyków tego dnia! Po sześciu dobach liczba sprzedanych kopii przekroczyła milion, a obecnie wynosi ponad 1,5 miliona. Potwornie dobra sprzedaż nowego Monster Huntera w Japonii

Jak na porządne rozszerzenie przystało, Monster Hunter Portable 2nd G dodaje do podstawki nowe tereny do eksploracji, misje do zaliczenia, potwory do upolowania oraz przedmioty i trofea do zdobycia. Pozwala również na wykupienie najemnika, którego zadaniem jest pomoc głównemu bohaterowi w walce. Ostatnia ważna zmiana to dodanie opcji instalacji plików gry na karcie pamięci, dla przyspieszenia czasów wczytywania.

"Podstawka" była drugą w kolejności - po Wii Sports - najlepiej sprzedającą się grą w Japonii w 2007 roku. Wskakuje natomiast na pierwsze miejsce, jeśli chodzi o największe rankingi popularności produktów branży wirtualnej rozrywki z tego okresu.

GramTV przedstawia:

Warto przypomnieć że w produkcji jest pełnoprawna część trzecia serii, która pojawi się wyłącznie na Wii - będzie to debiut tej marki na konsoli nie związanej z firmą Sony. Co ciekawe, na początku trójka była zapowiedziana jako exclusive PS3, jednak Capcom przerzucił się na sprzęt konkurencji ze względu na wysokie koszta produkcji związane z tworzeniem na nową stacjonarną PlayStation.

Komentarze
5
Usunięty
Usunięty
10/04/2008 14:57

Kolejny japoński szał. Niech ich gęś kopnie. U nas taka sprzedaż (oczywiście zachowując proporcje) będzie jeszcze przez długi czas nieosiągalna.

Usunięty
Usunięty
10/04/2008 14:48

"Co ciekawe, na początku trójka była zapowiedziana jako exclusive PS3, jednak Capcom przerzucił się na sprzęt konkurencji ze względu na wysokie koszta produkcji związane z tworzeniem na nową stacjonarną PlayStation."Jedynym, prawdziwym powodem dla którego produkcja MH3 została przeniesiona na Wii są wyniki sprzedaży konsol w Japonii, gdzie Wii już prawie 3-krotnie wyprzedziło PS3.Każda inna decyzja Capcomu byłaby po prostu głupia...

Gregario
Gramowicz
10/04/2008 12:38

widać jak Japończycy się rzucili na MH :) zresztą to nie pierwszy taki przypadek takiego szału w kraju kwitnącej wiśni :P




Trwa Wczytywanie