Disney przejmuje chińskie studio Gamestar

Renor Mirshann
2008/04/08 10:29
3
0

Disney Interactive ogłosiło wykupienie firmy Gamestar, niezależnego chińskiego developera gier wideo. To już szóste studio, które zasili growy oddział medialnego giganta. W zeszłym roku jego najgłośniejszą inwestycją tego typu było przejęcie Junction Point Studios z Warrenem Spectorem na czele.

Firma Disney Interactive - oddział znanego wszystkim medialnego giganta zajmujący się wirtualną rozrywką - ogłosiła, że przejęła chińskie studio Gamestar. Ten developer powstał w 2002 roku, założony przez obecnych pracowników oddziału Ubisoftu w Szanghaju. Ma dwa biura - jedno właśnie w tym największym chińskim mieście, drugie w położonym bardziej na zachód Wuhanie (stolicy prowincji Hubei). Disney przejmuje chińskie studio Gamestar

"Gamestar będzie odgrywał ważną rolę w naszym planie globalnego rozwoju, dostarczając doświadczonych specjalistów dla naszego powiększającego się portfolio" - powiedział Graham Hopper, wiceprezes wykonawczy DI. Nie wiadomo na razie, czym konkretnie będzie zajmował się ten 90-osobowy zespół twórców. Wcześniej pracował on nad projektami na PC, PS2, GameCube'a i Xboksa. Można przypuszczać, że pod skrzydłami Disneya przejdzie na obecną generację konsol.

GramTV przedstawia:

Komentarze
3
Usunięty
Usunięty
08/04/2008 14:58

Hm, kiedyś w jakiegoś Herkulesa grałem z gier Disneya.^^ W sumie dobrze, że takie studio rośnie w siłę.

Usunięty
Usunięty
08/04/2008 11:57

Z gier Disneya to dobrze wspominam jedynie te platformówki 2D - Hercules, Lion King i Tarzan. Najlepiej jednak wyszła ta firma na współpracy z Enix-Squaresoft tworząc dwie części Kingdom Hearts.Gamestar? Było/jest takie pismo z DVD o grach :)

Usunięty
Usunięty
08/04/2008 11:13

Szczerze to nigdy nie grałem w żadną gre Disney''a (no jedynie te na pegazuska xD)




Trwa Wczytywanie