Gran Turismo w wersji na PSP to dla posiadaczy przenośnej konsolki Sony zjawisko podobne do fenomenu gry Duke Nukem Forever, chociaż przyznać trzeba, że do poziomu chłopaków ze studia 3D Realms ekipie Polyphony Digital brakuje jeszcze kilku lat. Według pierwszych zapewnień, tytuł ten miał mieć japońską premierę wiosną 2005 roku, kilka miesięcy po tamtejszym debiucie handhelda. Mamy jednak kwiecień roku 2008, a przenośnej wersji GT jak nie było, tak nie ma. Wielu zdążyło skreślić te produkcję z listy oczekiwanych - okazuje się, że niesłusznie.
![]()
Kazunori Yamauchi - twórca serii Gran Turismo - zapewnił w wywiadzie dla serwisu Eurogamer, że jego firma wciąż pracuje nad jej odsłoną dla konsolki PSP, zapowiedzianą po raz pierwszy cztery lata temu. Przyczyna tego wielkiego opóźnienia jest fakt, że głównym przedmiotem zainteresowania studia Polyphony Digital jest od jakiegoś czasu PlayStation 3. GT na handhelda Sony prawie na pewno zostanie wydane dopiero w przyszłym roku.