Gran Turismo trafi na PSP, ale nie w tym roku

Renor Mirshann
2008/04/07 13:41

Kazunori Yamauchi - twórca serii Gran Turismo - zapewnił w wywiadzie dla serwisu Eurogamer, że jego firma wciąż pracuje nad jej odsłoną dla konsolki PSP, zapowiedzianą po raz pierwszy cztery lata temu. Przyczyna tego wielkiego opóźnienia jest fakt, że głównym przedmiotem zainteresowania studia Polyphony Digital jest od jakiegoś czasu PlayStation 3. GT na handhelda Sony prawie na pewno zostanie wydane dopiero w przyszłym roku.

Gran Turismo w wersji na PSP to dla posiadaczy przenośnej konsolki Sony zjawisko podobne do fenomenu gry Duke Nukem Forever, chociaż przyznać trzeba, że do poziomu chłopaków ze studia 3D Realms ekipie Polyphony Digital brakuje jeszcze kilku lat. Według pierwszych zapewnień, tytuł ten miał mieć japońską premierę wiosną 2005 roku, kilka miesięcy po tamtejszym debiucie handhelda. Mamy jednak kwiecień roku 2008, a przenośnej wersji GT jak nie było, tak nie ma. Wielu zdążyło skreślić te produkcję z listy oczekiwanych - okazuje się, że niesłusznie. Gran Turismo trafi na PSP, ale nie w tym roku

Kazunori Yamauchi - głowa studia Polyphony Digital i twórca serii Gran Turismo - zapewnił w wywiadzie dla serwisu Eurogamer, że gra zostanie wydana... Niestety, nie w tym roku. Powodem jest fakt, że zdecydowaną większość pracowników studia pochłania tworzenie na PlayStation 3, które wymaga znacznie więcej czasu i wysiłku, niż wcześniej zakładano. "Nie sądzę, że uda nam się wyrobić się z wersją na PSP do końca tego roku" - powiedział Yamauchi.

Nie jest jednak tak, że projekt stoi w miejscu. Twórca serii ujawnił również, że po poznaniu internetowych możliwości konsoli PS3 jego studio zdecydowało, że wersja na handhelda Sony będzie w jakiś sposób połączona z tą dla jego większej siostry. Na konkretne informacje w tym wypadku jest jednak jeszcze za wcześnie.

GramTV przedstawia:

Wychodzi na to, że w 2009 roku pojawia się dwie części Gran Turismo - na PS3 i PSP. Do tego czasu fani serii muszą zadowolić się edycją Prologue części piątej, która zadebiutowała w Europie pod koniec marca i od razu wskoczyła na pierwsze miejsce listy sprzedaży gier wideo w Wielkiej Brytanii.

Komentarze
13
Usunięty
Usunięty
07/04/2008 19:13

Tak jasne... ile razy mu to już słyszeliśmy? Szczerze powiedziawszy na grę nie czekam, wystarczy mi wersja na PS2.

Usunięty
Usunięty
07/04/2008 18:23

super ciekaw jestem jak to się będzie prezentować myślę że grafika będzie zajebi*aszcza bo znając Polyphony oni zawsze tworzą gry na wysokim poziomie ;]

Usunięty
Usunięty
07/04/2008 17:38

No nareszcie zapowiada się jakaś fajna gra na PSP . W ogóle ostatnio pełno zaczyna się robić fajnych gier na PSP.




Trwa Wczytywanie