Nicolas Games otwiera studio developerskie, wkrótce rusza produkcja gry Afterfall!

Nicolas Games
2008/04/04 12:44

Nicolas Games S.A., zgodnie z długofalowym planem rozwoju, powołuje do życia studio developerskie Nicolas Games Intoxicate, które skupi się na produkcji innowacyjnej gry Afterfall.

Afterfall jest grą z gatunku cRPG (computer Role Playing Game), wpisującą się w szeroko rozumiany nurt fantastyki, zwany postapokaliptycznym. Jego przedstawiciele to m.in.: serie Fallout oraz S.T.A.L.K.E.R., Gears of War, a wg niektórych także Half-Life 2. Projekt łączy w sobie innowacyjność z doskonałą grafiką i fizyką, jak i sprawdzone oraz ergonomiczne rozwiązania. To z całą pewnością największy fanowski projekt w historii światowej branży, który przeistoczył się w komercyjną produkcję. Wokół Afterfalla powstała potężna społeczność, wciąż rosnąca w siłę, rozpoczęta przez Andrzeja Koloskę, który prowadzi projekt do dziś.

Wciągająca, nieliniowa i pełna zwrotów akcji gra, daje możliwość stworzenia i rozwijania bohatera głównego, prowadząc go z wykorzystaniem niespotykanego dotąd wachlarza zachowań. Służy temu kilkanaście modeli broni i ponad tysiąc przedmiotów, z możliwością własnoręcznego tworzenia i ich modyfikacji. Afterfall to setki zadań do wykonania i kilkanaście organizacji do których można się przyłączyć, z udziałem pieszych i pojazdów, a i system przypadkowych mutacji oraz cybernetycznych implantów oraz protez.

Najważniejsze cechy gry Afterfall:

  • możliwość stworzenia i rozwijania bohatera, prowadząc go z wykorzystaniem niespotykanych dotąd możliwości;
  • wciągająca, nieliniowa i pełna zwrotów akcji warstwa fabularna, gdzie każdy wybór pociągnie za sobą konsekwencje;
  • setki zadań do wykonania i kilkanaście organizacji do których można się przyłączyć;
  • system “Dynamicznej Walki Turowej” (Dynamic Turn-based Combat) z udziałem pieszych i pojazdów;
  • opcjonalne elementy gry taktycznej i stealth action game;
  • system przypadkowych mutacji oraz cybernetycznych implantów i protez;
  • około dwustu modeli broni i ponad tysiąc przedmiotów, z możliwością własnoręcznego tworzenia i modyfikacji części z nich;
  • doskonałej jakości grafika i realistyczna fizyka, dostępne dzięki nowoczesnemu silnikowi.

GramTV przedstawia:

Gra wydana zostanie na komputery osobiste, z uwzględnieniem platformy Linux.

Twórcy Afterfalla - grupa Intoxicate Interactive, a obecnie Nicolas Games Intoxicate - stanowili do tej pory niezależną grupę developerów-pasjonatów, pracujących od ponad 3 lat nad projektem - komputerową grą fabularną osadzoną w postatomowej, środkowej Europie. Afterfall zapowiadany był w wielu serwisach internetowych w Polsce i zagranicą, publikowane były także liczne wywiady, m.in. z głównym designerem projektu opublikowany w prestiżowym "RPGCodex".

O dalszych szczegółach projektu oraz dynamicznym rozwoju firmy będziemy informować na bieżąco.

Komentarze
26
Melchah
Gramowicz
30/04/2008 00:03
Dnia 29.04.2008 o 12:15, wonski85 napisał:

Loki upadło, bo przenosiło gry, a nie tworzyło to po pierwsze

Zauważ, że właśnie to napisałem. Gdyby robili swoje gry widzę ich jeszcze cieniej, bo tworzenie wyłącznie pod Linuksa skazało by Loki na śmierć już przy pierwszym projekcie (szczególnie te skromne 5 czy nawet 6 lat temu, bo Loki to już czasy wręcz zamierzchłe). Tymczasem przenoszenie tytułów jak Unreal Tournament czy Rune spowodowało, że w ogóle było coś o tej firmie słychać (zresztą owo przenoszenie to po prostu linuksowy instaler + kawałek kodu, który dostosowywał grę do systemu. Działało to nawet znośnie) .

Dnia 29.04.2008 o 12:15, wonski85 napisał:

druga sprawa Linux świetnie nadaje się do gier (dobrze napisanych)

Jak każdy system (i należy sobie życzyć, żeby były dobrze pisane niezależnie od systemu), ale nie przy tej ilości zainteresowanych tematem. Ilu ludzi ma Linuksa? Ilu Windows? Ilu jest gotowych przenieść się z Windows do Linuksa, żeby grać, skoro już to robią? IMO pisanie gier dla linuksowej platformy nie ma w chwili obecnej sensu (a mówię to jako użytkownik tego systemu w latach 1999-2007), a wcześniej miało jeszcze mniej. Nie, żebym próbował wywoływać tu jakąś świętą wojnę, który system lepszy, bo osobiście do niedawna używałem obu (teraz już tylko win xp). Po prostu wiem jak granie pod Linuksem wygląda (a publika jest przyzwyczajona, że wszystko jednak jest za darmo).Tym niemniej skoro chcą próbować szczęścia, niech próbują. Zawsze będzie to ciekawy eksperyment.

Usunięty
Usunięty
29/04/2008 17:27

Jeśli chociaż połowa tych rzeczy co tam wymienili będzie prawdziwa - to mamy hit lepszy niż wiedźmin (który nomen omen był cieniutki imho -.-)

Usunięty
Usunięty
29/04/2008 17:27

Jeśli chociaż połowa tych rzeczy co tam wymienili będzie prawdziwa - to mamy hit lepszy niż wiedźmin (który nomen omen był cieniutki imho -.-)




Trwa Wczytywanie