Na mocy tej umowy Capcom wyda wkrótce zeszłoroczny hit MotoGP 07 na
platformę Playstation 2. Jednocześnie trwają prace nad wersją bazującą na
sezonie 2008, a nowa gra pojawi się na Xboxa 360, Playstation 3, Playstation
2, Wii oraz PC.
MotoGP to najbardziej prestiżowe wyścigi motocyklowe na świecie. W trakcie
sezonu odbywa się 18 wyścigów w 15 krajach na 4 kontynentach. Biorą w nich
udział zespoły firmowe największych producentów motocykli, takich jak Honda,
Yamaha, Suzuki, Ducati, Kawasaki, KTM i Aprilia. Motocykle są kierowane
przez najlepszych jeźdźców, m.in. mistrza świata Casey'a Stonera oraz
Valentino Rossiego, Nicky Haydena i Daniego Pedrosa. W sezonie 2008 na torze
pojawili się obiecujący debiutanci: mistrz świata w kategorii 250cc Jorge
Lorenzo oraz mistrz świata w kategorii Superbike James Toseland.
Mark Beaumont, wiceprezes i szef Capcom na Amerykę i Europę, skomentował:
"Jesteśmy bardzo podekscytowani zapowiadającą się długoletnią współpracą z
Dorna Sports. Umowa gwarantuje, że po raz pierwszy gracze różnych platform
dostaną zastrzyk prawdziwej adrenaliny w postaci wyścigów MotoGP".
Carmelo Ezpeleta, szef Dorna Sports, firmy, która od roku 1992 jest
właścicielem praw telewizyjnych i komercyjnych do MotoGP, dodał: "Capcom
udowodnił nam, że potrafi dostarczyć graczom klimat MotoGP i z nadzieją
patrzymy na przyszłą, pięcioletnią współpracę".
Więcej o grze MotoGP 07 pod adresem www.gram.pl/motogp07.
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!