Poza firewallem: filmy - recenzja - "Lost: Zagubieni" (sezon 1)

Lucas the Great
2008/04/02 17:30

W tym tygodniu nasz dział filmowy ograniczyliśmy do jednego tematu - prezentujemy recenzję pierwszego sezonu serialu Lost: Zagubieni. Na deser zaś mamy dla Was pewien smakowity kąsek - szczegóły w dalszej części newsa.

Czasem, podczas oglądania przeróżnych seriali, które połączyły widzów o rozmaitych zainteresowaniach, osiągając status „kultowych” w nieraz całkiem odmiennych od siebie środowiskach, rodzi się pytanie: „Na czym właściwie polega ich fenomen?” Dlaczego podobają się tak różnym ludziom?

Dlaczego pasjonujemy się losami bohaterów i bohaterek np.: Gotowych na wszystko, Carnivale, Rzymu, Battlestar Galactica, albo Trawki? Co je łączy? Wbrew pozorom odpowiedź jest banalnie prosta. Oto krótki przepis na trzymający w napięciu serial: garść skontrastowanych ze sobą, najlepiej ekscentrycznych person (o wybuchowym niczym ruski czajnik potencjale) wrzucić w kocioł kipiącej kryminalnej lub sensacyjno-przygodowej intrygi. Powinna być bogato okraszona soczystymi kawałkami wątków obyczajowych o satyrycznym posmaku. Przyda się też szczypta komedii sytuacyjnej. Tak przygotowany wywar pasuje chyba każdemu podniebieniu. Na owym tle całkiem interesująco prezentuje się serial Lost: Zagubieni, przez licznych fanów wielbiony, lecz przez niektórych widzów kontestowany jako „wydumany” i „przefajnowany”.

GramTV przedstawia:

Całość recenzji znajdziecie tutaj

Mamy też materiał dla bardziej "zaawansowanych" widzów, czyli sylwetkę jednego z bohaterów serialu - odwiedźcie gramsajt, który prowadzi Hans Olo.

Komentarze
20
Usunięty
Usunięty
04/04/2008 23:51

...Charli, który w pierwszym czy drugim odcinku mówi,

Dnia 03.04.2008 o 12:01, Fang napisał:

że nie umie pływać a w trzecim sezonie mówi, że świetnie pływa

Chodzi ci o pierwszy sezon, gdzie Charlie nie płynął na ratunek bo był naćpany, a to chyba zrozumiałe że do wody nie wskakiwał... :)

Usunięty
Usunięty
04/04/2008 23:51

...Charli, który w pierwszym czy drugim odcinku mówi,

Dnia 03.04.2008 o 12:01, Fang napisał:

że nie umie pływać a w trzecim sezonie mówi, że świetnie pływa

Chodzi ci o pierwszy sezon, gdzie Charlie nie płynął na ratunek bo był naćpany, a to chyba zrozumiałe że do wody nie wskakiwał... :)

Usunięty
Usunięty
03/04/2008 14:23
Dnia 02.04.2008 o 19:00, Kszaqu napisał:

Słaby serial... jakoś za dużo w nim komercji, za mało innowacji

serialu nie ogladalem, ale sama informacja ze duzo w nim komercji sporo mowi :D




Trwa Wczytywanie