Kolejny kontroler do gier obsługiwany falami mózgowymi

zorza
2008/02/21 18:17

Podczas Game Developers Conference firma Emotiv zaprezentowała urządzenie zwane EPOC, będące kontrolerem gier i aplikacji sterowanym za pomocą mózgu - bez konieczności wykonywania żadnych ruchów.

Podczas demonstracji na żywo, operator, z założonym na głowę urządzeniu EPOC, manipulował trójwymiarową postacią widoczną na ekranie komputera. Tylko za pomocą myśli był w stanie zmusić animowanego bohatera do uśmiechu, mrugania, robienia grymasów i okazywania innych emocji. Kolejny kontroler do gier obsługiwany falami mózgowymi

Dodatkowo, wbudowany w urządzenie żyroskop pozwolił na odwzorowanie ruchów głowy operatora przez jego wirtualne alter ego. Brzmi nieźle, ale to nie wszystko, co EPOC potrafi. Obracanie trójwymiarowej kostki, przybliżanie i oddalanie kamery też nie jest dla niego problemem.

Firma Emotiv widzi zastosowanie swojego produktu w grach. Zamiast naciśnięcia klawisza w celu wykonania jakiejś akcji, wystarczy o tym pomyśleć. Dotyczy to zarówno rzucania czarów w grach RPG, dodawania gazu w samochodówkach, czy naciśnięcia spustu w shooterach.

Producent twierdzi, że ten bezprzewodowy kontroler jest w stanie pracować na bateriach nieprzerwanie przez 12 godzin. Podczas pokazu nie obyło się bez małych problemów, które producent tłumaczył interferencją wielu sygnałów obecnych w hali, w której odbywał się pokaz.

GramTV przedstawia:

Planowane jest wydanie specjalnych dev-kitów, które umożliwią programistom wprowadzenie do gier obsługi EPOC-a. Samo urządzenie ma pojawić się na sklepowych półkach jeszcze w tym roku, wycenione na 299 dolarów.

Komentarze
58
Usunięty
Usunięty
23/02/2008 22:56

Nasze wnuki będą mówic "a mój dziadek grał na klawiaturze" a jego koledzy "a jak to było możliwe??" :)

Usunięty
Usunięty
22/02/2008 08:23

To by się przydało w grach next next next genowych. Wtedy to będzie grafika.Wyobraźcie sobie jakies MMO. Coś jak GTA IV. Idziesz sobie przez miasto, ktoś sie przewrócił na ulicy a Ty zaczynasz się z niego śmiać w grze za pomocą tych fal ( mimika twarzy pewnie jak w realu już będzie ). Hehe, to by było:)

Usunięty
Usunięty
22/02/2008 06:37

Taaa wszystko fajnie, tylko ja sie troszke tego boje.... np: jeżeli pomyślisz o czyms innym niż powinieneś w chwili gdy widzusz gigantyczną przepaść nad która masz za zadanie przeskoczyć , ty myślisz oczyms innym i spaaadasz w dół aż do ostatniego savepointu :P. Może za 5 lat dopiero ktoś to wprowadzi ale i tak nigdy to "cuś" nie zastąpi normalnych kontrolerów (vide GHIII i gitaro-pad :D )
Trwa Wczytywanie