News

Wiedźmin: Krwawy Szlak na telefony komórkowe już 1 października!

CD Projekt, 25.09.2007 11:34 84

CD Projekt z przyjemnością informuje, że przeznaczona na telefony komórkowe gra Wiedźmin: Krwawy Szlak zadebiutuje już 1 października! Tytuł będzie dostępny na wyłączność w sieci Play, a za jego produkcję i dystrybucję odpowiedzialna jest firma Breakpoint.

Wiedźmin: Krwawy Szlak to platformowa gra 2D, w której użytkownicy wcielają się w Geralta, obiecującego adepta szkoły wiedźmińskiej. Fabuła nawiązuje do prozy Andrzeja Sapkowskiego, a akcja rozpoczyna się w momencie ukończenia przez głównego bohatera treningu wiedźmińskiego. Na drodze Geralta staną liczne potwory, które bohater będzie musiał pokonać za pomocą miecza i sprytu. Ważną rolę odegrają wybory dokonywane przez gracza, gdyż to właśnie one zadecydują o wyniku zmagań. Złe decyzje sprawią zaś, że Geralt poniesie druzgocącą porażkę.

Twórcy gry przygotowali 12 dużych plansz w czterech różnych lokacjach. Geralt zmierzy się z jedenastoma rodzajami przeciwników, do zgładzenia których użyje dwóch mieczy i czterech magicznych znaków. Walka stanie się dynamiczna dzięki dobrze zaprojektowanemu systemowi combosów. Bohater w trakcie rozgrywki zbierać będzie rozmaite zioła w celu stworzenia silnych eliksirów. Producenci proponują graczom trzy tryby rozgrywki: Historia, Przygoda i Arena. Po przejściu gry użytkownicy będą mieli okazję pochwalić się swoimi wynikami, wysyłając je na serwer. Wyniki oraz wszystkie informacje o grze mobilnej będą dostępne na stronie www.thewitchermobile.com.

Wraz z grą Wiedźmin w sieci Play pojawią się również rozmaite związane z grą dodatki, które z pewnością zainteresują właścicieli komórek. Znajdą się wśród nich tapety, dzwonki, wygaszacze i inne.

Producentem i wydawcą gry Wiedźmin: Krwawy Szlak jest Breakpoint, spółka z grupy MNI S.A. Właścicielem praw do gier bazujących na świecie Wiedźmina jest CD Projekt, którego gra Wiedźmin ma premierę w październiku 2007 roku. Wiedźmin: Krwawy Szlak zadebiutuje już 1 października 2007 roku.

najnowsze