Felieton

StarCraft II grywalny na BlizzConie 2007!

pepsi, 22 czerwca 2007 09:58 41

3-4 sierpnia 2007 - dwa dni, w trakcie których odbędzie się coroczna impreza Blizzarda, BlizzCon. W tym roku gwoździem programu będzie grywalna wersja zapowiedzianego niedawno StarCrafta II, którą każdy, kto zjawi się na pokazie, będzie mógł przetestować!

Każdego dnia coraz silniej może się wydawać, że nie ma takiej rzeczy, która mogłaby jeszcze zaskoczyć. A jednak, gdzieś w Stanach istnieje sobie Blizzard, łamiący co i rusz powyższą teorię. Dzisiaj władze firmy ogłosiły, że już na BlizzConie 2007 gracze będą mogli zobaczyć StarCrafta II. Ba, zobaczyć... zagrać! Na hali wystawowej stworzone zostaną specjalne punkty, gdzie każdy uczestnik będzie miał szansę - jako jeden z pierwszych zwykłych śmiertelników - sprawdzić możliwości drugiej części legendarnego RTS-a. Oczywiście nie ma co liczyć, że gra uniknie jakichś błędów czy niedociągnięć, w końcu przedstawiciele Blizzarda kilkukrotnie podkreślali, że na razie drugi StarCraft znajduje się na dość wczesnym etapie tworzenia.

Trzy dni wystarczyły, by rozeszły się wszystkie dostępne bilety na BlizzCon 2007. Teraz ich szczęśliwi nabywcy mogą ten świstek papieru, za który zapłacili 100 dolarów, traktować jako swoisty artefakt. W końcu nie codziennie zdarza się sytuacja, w której gracz dowiaduje się, że będzie jednym z pierwszych ludzi, dostępujących zaszczytu zagrania we wczesną wersję legendarnego tytułu.

Hala Anaheim Convention Center w nowo mianowanej stolicy północnoamerykańskiego hokeja na pewno zapełni się po brzegi w dniach 3-4 sierpnia. Tym bardziej, że oprócz możliwości zagrania w StarCrafta II, na graczy czekają także inne atrakcje, a jedną z nich będzie otrzymanie klucza do wersji beta jednej z gier Blizzarda (nie powiedziano, o jaki produkt chodzi, choć wszyscy są nastawieni na... wiadomo co).

Co ciekawe, równocześnie do BlizzConu 2007 odbywają się też inne targi - QuakeCon id Software'u w Dallas i Fan Faire Sony Online Entertainment w Las Vegas. Śmiało można jednak powiedzieć, że to Blizzard zgotuje swym gościom najgorętszą atmosferę, no chyba, że id wyskoczy z Doomem IV, a Sony... no dobra, cokolwiek by nie pokazało, StarCrafta II i tak to nie przebije.

ELEX - poradnik - przetrwanie na Magalanie
Knack II trafił na PS4 - zobacz zwiastun premierowy
Knack 2 - recenzja - może za trzecim razem się uda?
W co zaGRAMy we wrześniu 2017 roku - najciekawsze premiery miesiąca
najnowsze