Tom Clancy's EndWar na PC!

Renor Mirshann
2007/05/28 12:42
37
0

EndWar, pierwsza strategia czasu rzeczywistego sygnowana przez Toma Clancy'ego, zapowiadana do tej pory wyłącznie na konsole nowej generacji, jednak doczeka się wersji na komputery osobiste. I to wydanej w tym samym czasie, co wersje na X360 i PS3 – w lutym 2008 roku.

Wideo-wywiad z jednym z twórców gry Tom Clancy's End War, przeprowadzony przez popularny branżowy serwis internetowy GameSpot, ujawnił trochę nowych informacji na temat tej pozycji, przygotowywanej przez studio Ubisoft Shanghai i planowanej na początek 2008 roku. Jak wiadomo, gracz wcieli się w niej w niej w dowódcę wojsk walczących na froncie III wojny światowej. Żądni szczegółów? Następne akapity są dla Was. Tom Clancy's EndWar

Proces tworzenia jednostek został porównany do kreacji bohatera w typowej grze RPG, tylko oczywiście na znacznie większą skalę. Będą one oczywiście zdobywały na polu walki doświadczenie, a wraz z postępami w rozgrywce staną sie dla nich dostępne liczne ulepszenia. Gra nastawiona jest na tryb multiplayer - rozgrywka w nim to nieustanna, globalna walka – gracz po zalogowaniu się zobaczy mapę świata, na której będą zaznaczone aktualnie trwające potyczki. Będzie mógł wybrać stronę konfliktu, przybliżyć kamerę do miejsca, które go interesuje i przejąć w nim kontrolę nad konkretnymi jednostkami armii.

Co 24 godziny gra będzie sumować wygrane i przegrane każdej ze stron i odpowiednio przesuwać linie frontu. W jednej bitwie będzie mogło brać udział do 12 graczy. Im będzie ich więcej, tym mniej jednostek zostanie oddane pod ich kontrolę - każdemu zostanie przydzielona ich odpowiednia ilość, zależnie od ogólnej liczby wojska podczas konkretnej potyczki. Skoncentrowanie na rozgrywce online jest tak duże, że nawet walki w trybie quick match będą się zaliczać do globalnej wojennej statystyki – opcja szybkich potyczek w trybie dla pojedynczego gracza będzie domyślnie wyłączona.

GramTV przedstawia:

Na koniec najciekawsza wiadomość - swoją wypowiedź pracownik Ubisoftu zakończył zdaniem „Tom Clancy's EndWar ukaże się w lutym 2008 roku, w wersjach na Xboksa 360, PS3 i PC”. To duże zaskoczenie, gdyż do tej pory grę zapowiadano jako tworzoną specjalnie i wyłącznie pod konsole nowej generacji. Czyżby przekonanie, że ktoś wcześniej już ujawnił tę informację doprowadziło do takiego niespodziewanego oświadczenia? Wyciek kontrolowany czy też nie – mało ważne. Ważne, że pecetowcy również doczekają się pierwszej strategii sygnowanej przez Toma Clancy'ego. Co za czasy - żeby właściciele PC musieli martwić się, czy jakiś RTS wyjdzie również na ich maszyny...

Komentarze
37
NecroVisioneR
Gramowicz
20/12/2008 18:45

No w koncu jakaś dobra wiadomość:) Zapowiedź End War czytałem i gra juzteraz zrobiła na mnie wrażenie:)

Lukasz924
Gramowicz
20/12/2008 18:40

sadze to bedzie super gra. chyba bedzie stała pozycja do zagrania w 2009 roku.napewno kupie

Dark_Sebat
Gramowicz
20/12/2008 17:21

Konsolowcy już od ponad miesiąca mogą sobie pocinać w Tom Clancy''s EndWar , jestem bardzo ciekawy jak tam wyglądają prace nad wersją PeCetową , która ma się ukazać niestety dopiero w marcu przyszłego roku. Oby Ubisoft właściwie wykorzystał te dodatkowe miesiące.

Vojtas
Gramowicz
18/12/2008 22:29

Powiedzmy sobie szczerze: prawdziwy potencjał dla RTS-ów kryje się wyłącznie na PC - a konkretnie w e-sporcie. Której grze się nie marzy kariera StarCrafta czy Warcrafta? :)End War o ile dobrze zrozumiałem, nie będzie konwersją...Ciekawa może byc wersja DS-owa - będzie w trybie turowym. :)

Ramonek
Gramowicz
18/12/2008 18:08

Juhuhuhu !!! Super ! Gra zapowiada się ciekawie , cos jak MMO !

szd
Gramowicz
23/11/2007 17:40

PC''ty nie umrą nigdy :] ponieważ to jest w sumie jedyna stabilna marketingowo platforma :] a rywalizacja firm AMD & Intel oraz ATI (AMD) & nVidia tylko przyśpiesza rozwój PC''tów :] bo jak by nie patrzeć w ciągu roku słyszymy kilka razy o nowych technologiach, a o nowym Xboxie czy PSie raczej rzadziej... szczególnie, że nieoficjalne info od M$ jest takie, że nowego pudełka jakoś specjalnie szybko nie zrobią:] a przecież technologia sie starzeje nie? :Da teraz żeby nie było Off-topa:jak zobaczyłem trailer EndWar''a to byłem zaciekawiony pomysłem do ostatnich kilku klatek... z logami X360 i PS, ale bez PC - DVD... a teraz już wiem, że 80% gier, które moga cos znaczyć na rynku będa wydawane na PC lub przerabiane chociażby z powodu potencjalnego zysku.:D

Kris_bla
Gramowicz
28/05/2007 23:59

Czyli jednak PC nie umiera nigdy ;-) I tak trzymac!

pankowy
Gramowicz
28/05/2007 22:49

Super wiadomość. Gdy pierwszy raz usłyszałem o tej grze i dowiedziałem się że nie na PC''ta troszkę mnie to zirytowało "Jak to - rts nie na pieca?!". Nom, ale teraz kamień z serca i pozostaje tylko czekać bo gra naprawdę zapowiada się znakomicie!

Blu
Gramowicz
28/05/2007 21:47

Nienawidzę grać w FPSy i RTSy na konsoli z analogami. Może jak oszczędzę na konsolę (a wątpię) zmienię zdanie.

szd
Gramowicz
28/05/2007 21:36

Kolejne miejsce na półce zarezerwowane... :Dale będzie grania w 2007/08...wiedźmin, assassins creed, hellgate: london, NWN 2,5, end war ciekawe co jeszcze dojdzie :D

Fatal-X
Gramowicz
28/05/2007 21:26

O to będzie super giera! Jak wyjdzie to muszę ją mieć;D.

Grz3chu
Gramowicz
28/05/2007 20:31
Dnia 28.05.2007 o 20:02, shinian napisał:

Reasumując są zbyt skomplikowane dla Ciebie?

g***o nie skomplikowane :P, zajmę się tym w jutrzejszym wpisie :P

shinian
Gramowicz
28/05/2007 20:02
Dnia 28.05.2007 o 17:08, Grz3chu napisał:

tak naprawdę to NIE CHCĘ RTSów na KONSOLACH, nie mogę myśleć o tym badziewnym gatunku co dopiero grać w to i to jeszcze na konsoli

Reasumując są zbyt skomplikowane dla Ciebie? Badziewne gry się trafiają, ale żeby zaraz cały gatunek. Ludzie bez przesady:P

Noxbi
Gramowicz
28/05/2007 19:38

Juhhuuu... A więc muszę dopisać EndWar do swojej prywatnej listy gier ''must have'' (to już piątapo Assassin''s Creed, SC: ConViction, BiA: Hell''s Highway i Haze)! :DPatrząc na screena załączonego w newsie widzę, że pod względem wyglądu niektórych jednostek gra będzie nawiązywać do innego, świetnego, futurystycznego RTSa Ubisoftu - Conflict Zone (ten sam kolor... Gdyby jeszcze hełmy były jaskrawo - niebieskie... :D)Bardzo podoba mi się pomysł na multi, mam nadzieję, że do premiery gry będę miał już lepszy komputer, bo jeśli panowie (całkiem sympatyczni) z Ubisoft Shanghai sprostają wszystkim obietnicom, obawiam się, że kilka miesięcy 2008 roku będę miał z głowy :P.Jak zwykle przy komentarzach do tej gry powiem, że... Liczę na fabularne nawiązania do innych gier Toma Clancy''ego...

Thompson
Gramowicz
28/05/2007 18:41

Jeżeli konwersja z konsoli/wersja na PC będzie w pełni, ale to w pełni przystowsowana do komputerów i będzie zawierała prosty i przyjemny interface, będzie bardzo dobrze, nawet rewelacyjnie!

Gol_Galad
Gramowicz
28/05/2007 18:14

Muahahha - będę mieć akurat nowego kompa na jesień, więc zaopatrze się w ten zapowiadający hit.Co do tego, że ta gra miała być pierwotnie na konsolach, to chyba pierwszy przypadek konwertowania z konsoli strategi na PC...

Bambusek
Gramowicz
28/05/2007 17:22

Wiesz, ze to samo można powiedzieć o każdym innym gatunku, łącznie z stricte konsolowymi ...

Grz3chu
Gramowicz
28/05/2007 17:08
Dnia 28.05.2007 o 17:05, Bambusek napisał:

> a jednak EndWar będzie konwersją z konsol. Tzn., że konsolę dominują już w każdym gatunku gier > :D Jaaaasne, jeszcze jakieś pomysły? Jeden End War vs dwie konwersje PC -> konsola (BfME 2 i C&C Tiberium Wars) + masa RTS''ów PC only ;]

heh no dobra dobra, ale EndWar to tylko początek :P (nawiasem mówiąc było o wiele więcej konwersji strategii z PC na konsolach)tak naprawdę to NIE CHCĘ RTSów na KONSOLACH, nie mogę myśleć o tym badziewnym gatunku co dopiero grać w to i to jeszcze na konsoli

ProChaoS
Gramowicz
28/05/2007 17:06
Dnia 28.05.2007 o 14:12, sferis napisał:

No zobaczymy, ciekawe co z tego wyjdzie ;>

O w końcu przestałeś wszystkich pozdrawiać... gz.

Bambusek
Gramowicz
28/05/2007 17:05
Dnia 28.05.2007 o 17:00, Grz3chu napisał:

a jednak EndWar będzie konwersją z konsol. Tzn., że konsolę dominują już w każdym gatunku gier :D

Jaaaasne, jeszcze jakieś pomysły? Jeden End War vs dwie konwersje PC -> konsola (BfME 2 i C&C Tiberium Wars) + masa RTS''ów PC only ;]

mefiperes
Gramowicz
28/05/2007 17:02

Bardzo się cieszę, że EndWar wyjdzie na komputery osobiste.Gra zapowiada się bardzo ciekawie.Do lutego! ;-)

Grz3chu
Gramowicz
28/05/2007 17:00

a jednak EndWar będzie konwersją z konsol. Tzn., że konsolę dominują już w każdym gatunku gier :D

Krastor
Gramowicz
28/05/2007 16:57

no , może być kolejny hit

Rexaw
Gramowicz
28/05/2007 16:15

Może i poczekamy, ale dobrze, że w ogóle mamy na co czekać :)

Word_up
Gramowicz
28/05/2007 15:54

Uuu dopiero w Luty:P!...to sobie poczekamy.

Bajuj
Gramowicz
28/05/2007 15:48

Świetnie. Ostatnio strasznie polubiłem gry ze znaczkiem "Tom Clancy`s". Dobrego nigdy za dużo, umili czas w oczekiwaniu na nowy Splinter Cell.

IImba
Gramowicz
28/05/2007 15:32

Zapowiada sie bardzo ciekawa gra :D

Darkstar181
Gramowicz
28/05/2007 15:03

I bardzo dobrze że wyjdzie na PC. Swoją drogą, popieram w pełni ostatnie zdanie...Heh, ten pomysł z multi jest świetny:)

simoplayer
Gramowicz
28/05/2007 14:26

A już się bałem, że nie bedzie tej gry na PC.

AdZero
Gramowicz
28/05/2007 14:12

Ho,ho, tryb multi całkiem ciekawy, nie zaprzecze. <;

sferis
Gramowicz
28/05/2007 14:12

No zobaczymy, ciekawe co z tego wyjdzie ;>

Magok
Gramowicz
28/05/2007 13:55

Fanie że bendzie też na multi

MisticGohan_MODED
Gramowicz
28/05/2007 13:29

"Co za czasy - żeby właściciele PC musieli martwić się, czy jakiś RTS wyjdzie również na ich maszyny..."No właśnie... czy Świat się już kończy ? :PA tak w ogóle to git ,że wyjdzie ta gierka na PC :D

Wynmacher
Gramowicz
28/05/2007 13:24

Nie wydawanie RTSa na konsole było by zdziebko głupawe...

pepsi
Redaktor
28/05/2007 13:07

prawie popuściłem! świetna wiadomość, brawa za decyzję :)

cd-wiedzimin
Gramowicz
28/05/2007 13:01

noi dobrze że by UBI zrobił tak że w polsce będzie można polskie komędy wydawać to by było jeszcze lepsze

Some_kind_of_Devil
Gramowicz