Gothic 4 w drodze

Zaitsev
2007/05/23 11:42
495
0

Czwarta część losów bezimiennego nie będzie tworzona przez tę samą ekipę co Gothic 3, a na dodatek gra zawita także na konsole.

JoWooD potwierdził w swoim ogłoszeniu prasowym, że prowadzi obecnie wielce obiecujące negocjacje ze studiami developerskimi. Tym razem Gothic trafi zarówno na poczciwe blaszaki, jak i młode, gniewne next(current)-geny. Bo źle wypastował buty...

Wykorzystanie nowych platform wydaje się oczywistym krokiem studia, które tworzy kontynuację przygód bezimiennego także ze względu na presję ze strony fanów serii. Natomiast jeżeli chodzi o relacje pomiędzy developerem Piranha Bytes (twórcami Gothica 3) a JoWood, to firmy nie doszły do porozumienia, kończąc tym samym ze sobą współpracę. Data premiery Gothica 4 zostanie dopiero ogłoszona.

Marka Gothica zaczyna być nieco zbyt mocno wykorzystywana, a wiadomo, że przy taśmowej produkcji częściej zdarza się wyprodukowanie bubla. Na dodatek zmiana wykonawcy gry... Oby fani nie musieli z pochodniami i widłami pojechać do Austrii, aby pomścić serię.

GramTV przedstawia:

Komentarze
495
lukase
Gramowicz
17/05/2008 18:24

a mnie gothic 3 rozczarowal stracil ten klimat ;/ kiedys bylem fanem gothica a teraz ehh szkoda gadac a gothica 4 nie kupie bo juz zaczeli robic gothica bez klimatu

Bifur
Gramowicz
17/05/2008 17:51

Już widzę konsolowców jarających się możliwością jazdy na wierzchowcu czy innymi pierdołami... Ludzie - przecież to pewne, że gdy G4 wyjdzie na konsole będzie to RPG uproszczony do granic możliwości! Fanem serii choć jestem zbyt dużych oczekiwań od czwartej części nie mam i mieć nie będę - decyzja o wydaniu gry na konsole to duży krok w tył.

Patryk1120
Gramowicz
17/05/2008 17:46
Dnia 19.07.2007 o 22:00, matbanan napisał:

Mam nadzieje że IV niebędzie miała kosmicznych wymagań:P

skoro gra ma byc swietna to moim zdaniem niebendzie takcih wymagan jak wGothic I,gothic II i gothic IIIsorki ,ze cie rozczarowlem

Patryk1120
Gramowicz
17/05/2008 17:32

Wielka szkoda ,ze ekipa PB odchodzi ,bo to ONA stworzyła wielkom gre i mam nadzieje ,ze nowa ekipa nic nie zaszkodzi Gothicowi ale pozyjemy zobaczymy!!!

Diablo_92
Gramowicz
08/10/2007 15:09

zapraszam tu http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=23326#u_781

zajacisko
Gramowicz
24/09/2007 13:22

Qrde, zmieniłem zdanie. Wiem, Spellbound - nowy, niewtajemniczony, ale wierzę że mają kilka asów w rękawie. Wierzę że się uda. Żebyście się nie zdziwili...

castlerock
Gramowicz
20/09/2007 14:47
Dnia 20.09.2007 o 14:43, lothar-mb napisał:

tak więc odpowiedź to chyba nie do mnie ;))

co racja to racja :)

lothar-mb
Gramowicz
20/09/2007 14:43

tak więc odpowiedź to chyba nie do mnie ;))

lothar-mb
Gramowicz
20/09/2007 14:42
Dnia 20.09.2007 o 08:57, castlerock napisał:

popraw mnie jesli się mylę: 10 godzin szedłeś z wiezy xardasa do tej jaskini z opryszkami?

ja ?to była odpowiedź na post usera "malpka" :P http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=23266&pid=21

castlerock
Gramowicz
20/09/2007 08:57
Dnia 20.09.2007 o 04:37, lothar-mb napisał:

> Seria dla wąskiego grona odbiorców których nie zraża fakt że napakowaną postać mogą zabić trzy > muchy latające przy strumyku. W drugiej części po 10 godzinach grania ledwo pokonywałem dwóch > oprychów w jaskini nieopodal miasta. Z tego powodu G1 i G2 odłożyłem na półkę. Nie będę płakał. to że gra była wg Ciebie za trudna, nie oznacza że była grą słabą :P

popraw mnie jesli się mylę: 10 godzin szedłeś z wiezy xardasa do tej jaskini z opryszkami?ja gdy nie mogłem sobie z eksterminacją danego delikwenta poradzić, wracałem do niego na wyzszych levelach.

Mich4elos
Gramowicz
20/09/2007 08:21

Ja tam czytałem na stronach Gothica że 4 część ma być zupełnie inna pod względem grafiki i fabuły. Już ma być nic podobnego z starszymi seriami i ma być podobno też grafika w wersji komiksowej? O_o to już wogólę nie będzie przypominać Gothica ;/

lothar-mb
Gramowicz
20/09/2007 04:37
Dnia 23.05.2007 o 12:18, malpka napisał:

Seria dla wąskiego grona odbiorców których nie zraża fakt że napakowaną postać mogą zabić trzy muchy latające przy strumyku. W drugiej części po 10 godzinach grania ledwo pokonywałem dwóch oprychów w jaskini nieopodal miasta. Z tego powodu G1 i G2 odłożyłem na półkę. Nie będę płakał.

to że gra była wg Ciebie za trudna, nie oznacza że była grą słabą :P

castlerock
Gramowicz
14/09/2007 13:23

News: http://www.gothic.phx.pl/czyli maksymalnie za dwa lata z haczykiem :)

Morvinek
Gramowicz
19/08/2007 13:34

No, ale skoro JoWood zakończyło współpracę to może niech CD Projekt pojedzie do Pirani i założy współpracę... hehe

Morvinek
Gramowicz
19/08/2007 13:34

No, ale skoro JoWood zakończyło współpracę to może niech CD Projekt pojedzie do Pirani i założy współpracę... hehe

Merovingian
Gramowicz
14/08/2007 00:42
Dnia 19.07.2007 o 22:11, Piotrek15-16 napisał:

mam nadzieje ze ci nowi twurcy nie dodadzą jaki elfuf cz krasnoludów i zeby była jakas superuwa fabuła

Jak zapragnąłeś elfów i krasnoludów to zagraj sobie w Obliviona czy Neverwinter Nights 2. Wprowadzenie tych ras groziło by totalną klapą, bo Gothic to ludzie i orkowie (właściwie - orki). Jeśli to zostanie zachwiane, to przyjdzie się pożegnać ze wspaniałą serią, a przywitać z może Gothickiem, ale tylko w tytule.Poza tym, nie mam pojęcia, jaką fabułę wymyślą twórcy, bo część trzecia zamykała historię Bezimiennego i tylko zakończenie Xardasa daję opcję kontynuacji. Ale zwiedzanie Nieznanych Krain to jednak ograny do dna pomysł.Ewentualnie można pokusić się o nową historię, ale z kim w roli głównej? Bezi to absolutny fundament serii i nie wyobrażam sobie Gothica bez niego. Z kolei prequel jedynki wydaje mi się pomysłem nieco naciąganym.Wniosek? Gothic 3 powinien być ostatnią częścią serii. Jestem pewien, że gdyby gra nie została otoczona złą sławą, JoWood zarobiłby ze 30% więcej kapusty. Ale to jego biznes, ocierający się już o EA (Simsy, Battlefieldy... w kółko).

Shizard
Gramowicz
13/08/2007 18:49
Dnia 19.07.2007 o 22:11, Piotrek15-16 napisał:

mam nadzieje ze ci nowi twurcy nie dodadzą jaki elfuf cz krasnoludów i zeby była jakas superuwa fabuła

np. taka jak w jednyce gothica

Shizard
Gramowicz
13/08/2007 18:49
Dnia 19.07.2007 o 22:11, Piotrek15-16 napisał:

mam nadzieje ze ci nowi twurcy nie dodadzą jaki elfuf cz krasnoludów i zeby była jakas superuwa fabuła

np. taka jak w jednyce gothica

NiktInnyTylkoJa
Gramowicz
29/07/2007 09:14
Dnia 19.07.2007 o 22:00, matbanan napisał:

Mam nadzieje że IV niebędzie miała kosmicznych wymagań:P

niewiadomo ale przy zmianie producentA WSZYSTKO MOZLIWE

ducha-90
Gramowicz
06/07/2007 21:04

Coś mi się zdaje, że odejście PB i robienie kolejnej części pod presją fanów i przez zupełnie inną ekipę się okrutnie zemści. Często tak bywa, że jak jakaś historia jest kontynuowana pod jakąkolwiek presją i przez kogo innego, będzie fabularnym bublem (bo o dobrą grafikę się nie martwię). Należy mieć nadzieję, że nie będę miała racji...

ducha-90
Gramowicz
06/07/2007 21:04

Coś mi się zdaje, że odejście PB i robienie kolejnej części pod presją fanów i przez zupełnie inną ekipę się okrutnie zemści. Często tak bywa, że jak jakaś historia jest kontynuowana pod jakąkolwiek presją i przez kogo innego, będzie fabularnym bublem (bo o dobrą grafikę się nie martwię). Należy mieć nadzieję, że nie będę miała racji...

sitan
Gramowicz
04/07/2007 20:30

niewiem nieznam sie zabardzo podobaja mi sie wszystkie 3 czesci mam je i przeszlwem jedynie g3 ma spore wymagania ale mysle tez ze joowood odlaczyl od PB poniewaz spieprzyli ta gre przez bleda a tak wogule niewazne kto ja robi liczy sie tytul i fabula GOTHIC! i pozdro dla fanow!

Celeb
Gramowicz
14/06/2007 21:40

Ja nie wiem co wy tak narzekacie do G3.Dla mnie jest to świetna gra.Przecież niektórzy patrzą tylko na błędy ,ale popatrzcie na grafike.Las wygląda jak prawdziwy ,światło jest idealne ,postacie świetnie zrobione.Dla mnie G3 to super gra ,ale nie odbiegając do tematu.G4 bez PB możliwe ,że będzie niewypałem ,ale wierzę ,że się pogodzą i wspólnie doprowadzom to wszystko do ładu i zrobią najlepszą grę.Pozatym Joowood może sobie poradzić bez PB ,lecz gra straci duuużo na klimacie raczej.Wolałbym by tutaj pisał każdy by Joowood i PB znów się połączyły ,a nie ,że Joowood schrzani.Cuda się zdarzają i może się pogodzą ;] xD.

strzelba94
Gramowicz
12/06/2007 10:26
Dnia 10.06.2007 o 19:55, wadik12 napisał:

Zrobili by porządną inną gre niż Gothic bo gothici się trochę juz nudzą i jak to brzmi Gothic 4 czy Gothic 56 !?

Gothic to klasyk ale już stary i troche sie z tobą zgadzam. Ale jaśli nazwą gre Gothic 4 a bedzie totalnie inna tak jak pozostałe cząści ( G3 taki jest ) też będą się czepiać. proponuje Ci zmienić grę na rok dwa a potem zagrać we wszstkie części od początku będzie się o wiele lepiej grało.

ww3pl
Gramowicz
12/06/2007 10:22

Niech dopracują grę tak, aby się nie ścinała, wypuszczą grę na X360 i PS3 i będzie spokój.A co do samej Piranhii - zachowała się trochę po chamsku. Wypuściła trzecią część Gothica, działającą żałośnie i zostawiła graczy na pastwę losu.

strzelba94
Gramowicz
12/06/2007 10:21

Mam nadieje że to że G4 nie będzie rpbiła Pirania nie zostawi żadnego śladu na grze. Troch się zawiodłem na G3 i licze że kolejna odsłona będzie lepsza.

wadik12
Gramowicz
10/06/2007 19:55

Zrobili by porządną inną gre niż Gothic bo gothici się trochę juz nudzą i jak to brzmi Gothic 4 czy Gothic 56 !?

Kardithron
Gramowicz
10/06/2007 19:53

Skoro w G3 mamy takie wymagania to co dopiero w GIV...:O

M_W2
Gramowicz
06/06/2007 20:47

Ja napisałem trochę o tym na moim GS, ale nie wiem, czy ktoś to zauważył...

Gothic_I_II_III
Gramowicz
03/06/2007 13:58

Tak dużo osób gra na max detalach żeby grać na max detalach ehhradek x1600 kosztuje ok 300 zeta procek 2 rdzeniowy 3 ghz to następne 300 zeta widze ze nie macie na co wydawac kasy ehhh ludzie świet nie kończy sie na kompach i gracha przy okazji bede se kupował tego x1600 tylko musze kase zebrać xD

lancuch
Gramowicz
01/06/2007 21:12

ok juz wracammysle ze tak te wymagania przegieli ze bedzie cos ala 3 moze troszq wyzsze ale raczej powinny zostac bez zmian

Jakli
Gramowicz
01/06/2007 21:12

No właśnie skoro wywalili Piranahę to może jakaś inna firma zrobi grę na poziomie (chodzi o to że wymagania będą normalne jak na wymagania, które będą w rku, w któym go wydadzą.

Isildur
Gramowicz
01/06/2007 21:03
Dnia 01.06.2007 o 20:54, lancuch napisał:

ciii... chce sie powywyzszac ;]

Lepiej się nie wywyższaj tylko pisz na temat;)Ciekawe jakie wymaganie będzie miał Gothic 4 ;]

lancuch
Gramowicz
01/06/2007 20:54

ciii... chce sie powywyzszac ;]

Isildur
Gramowicz
01/06/2007 20:50
Dnia 01.06.2007 o 19:57, lancuch napisał:

hehe a ja gralem w G3 na max detalach xDDDDDD

I co w tym takiego śmiesznego i dziwnego? Ja też grałem na max detalach i się tym tak nie chwalę poza tym to dużo osób grało na max detalach. ;)

lancuch
Gramowicz
01/06/2007 19:57

hehe a ja gralem w G3 na max detalach xDDDDDD

Spajki19
Gramowicz
01/06/2007 19:47
Dnia 01.06.2007 o 12:12, castlerock napisał:

> cześć masz Gothica 3 ??Bo mam taki problem jak wchodze do sali tronowej krola Rhobara aby powiedziec > mu co robi Xardas!!to krola nie ma co mam robic???? a może go ubiłes wcześniej;) szczerze mówiąc to nie wiem co się dzieje, może jakis bug....wczesniejsze savy masz?

Nie

Gracz_23
Gramowicz
01/06/2007 16:37
Dnia 01.06.2007 o 16:36, kubagra napisał:

Jeżeli 4 będzie lepsza od 3 to oznacza, że będzie genialną grą

No może i będzie lepsza ale nadal będa ogromne wymagania.Co może źle wpłynąć na granie przy zacinkach

kubagra
Gramowicz
01/06/2007 16:36

Jeżeli 4 będzie lepsza od 3 to oznacza, że będzie genialną grą

castlerock
Gramowicz
01/06/2007 12:13
Dnia 01.06.2007 o 12:12, castlerock napisał:

> cześć masz Gothica 3 ??Bo mam taki problem jak wchodze do sali tronowej krola Rhobara aby powiedziec > mu co robi Xardas!!to krola nie ma co mam robic???? a może go ubiłes wcześniej;) szczerze mówiąc to nie wiem co się dzieje, może jakis bug....wczesniejsze savy masz?

przeszukaj pałac moze gdzies polazł

castlerock
Gramowicz
01/06/2007 12:12
Dnia 01.06.2007 o 12:02, Michax 14 napisał:

cześć masz Gothica 3 ??Bo mam taki problem jak wchodze do sali tronowej krola Rhobara aby powiedziec mu co robi Xardas!!to krola nie ma co mam robic????

a może go ubiłes wcześniej;) szczerze mówiąc to nie wiem co się dzieje, może jakis bug....wczesniejsze savy masz?

Spajki19
Gramowicz
01/06/2007 12:02

cześć masz Gothica 3 ??Bo mam taki problem jak wchodze do sali tronowej krola Rhobara aby powiedziec mu co robi Xardas!!to krola nie ma co mam robic????

ZoL2
Gramowicz
31/05/2007 16:16

A według mnie nawet EA Games moze robic gothica 4 tylko zeby wyszedł taki jak o nim mówia a nie tak jak z trójką tylko co do tego popendu to i moze ktos miał racje ale moim mazeniem jest to zeby gra ukazała sie w takim wydaniu na jakie naprawde ją stac...

DambialkoX
Gramowicz
30/05/2007 18:43

tylko żeby nie było dużych wymagań hehehe

DambialkoX
Gramowicz
30/05/2007 18:43

tylko żeby nie było dużych wymagań hehehe

oolognc
Gramowicz
28/05/2007 17:28

gothic3 to moje największe dotychczasowe rozczarowanie. oby nowi tworcy przywrocili Gothica do życia

DambialkoX
Gramowicz
28/05/2007 15:26

Ale nie wiemy te czy inna firma zrobi to dobrze wiec...

ppajak27
Gramowicz
28/05/2007 15:13

Cóż jeżeli chodzi o nowych twórców to nie mam nic przeciwko choć wiem że Piranha Bytes zrobiła by to napewno dobrze i porządnie, ale w końcu to nie znam możliwości tej grupy... Mam tylko nadzieje że tego nie zkaszanią :) bo Gothic to gra najlepsza i najdoskonalsza z wszystkich jakie grałem ;))) Dla mnie Gothic może być jak "Simsy" (czyli bez końca), albo lepiej "Moda na Sukces". Słyszałem również o pogłoskach że ma byc dostępny również na konsole :D... Fajnie by było machać Nunchuckiem a w gierce mieczem półręcznym :)))

Kotleciq
Gramowicz
27/05/2007 20:00

jesli odwzoruja sie na G1 to sie im uda.

Isildur
Gramowicz
27/05/2007 14:36
Dnia 27.05.2007 o 14:29, rob006 napisał:

Ale to nie znaczy, że mają siedzieć przy niej do samego końca, nawet jeśli ktoś ich wykorzystuje.

Tak prawda nie muszą siedzieć przy tym do końca ale zostaje jakiś nie smak, że twórcy dobrej gry, która zdobyła sporo fanów zrezygnowała lub została odsunięta od ich dziecka. Ale zostawmy już tą kwestię gdyż nie chcę się kłócić wyszło z tym wszystkim jak wyszło i my na to wpływu nie mamy, możemy mieć nadzieję, że nowe studio developerskie sobie poradzi z bardzo dużym zadaniem.>

Dnia 27.05.2007 o 14:29, rob006 napisał:

Tylko, że nie wiele osób będzie o tym wiedziała...

Owszem, zgadzam się, że nie wiele osób by o tym wiedziała...

Dnia 27.05.2007 o 14:29, rob006 napisał:

Tak :D. Czepiam się zawsze, gdy uważam, że ktoś nie ma racji. A ty zawsze jesteś taki uparty? (też bez urazy :))

Słusznie trzeba bronic swoich racji :P W sumie jestem uparty ;)Pozdrawiam

rob006
Gramowicz
27/05/2007 14:29
Dnia 27.05.2007 o 14:24, wdowiakm napisał:

Nie powinny odchodzić gdyż siedzą przy tej grze od samego jej początku, no ale nie ważne:)

Ale to nie znaczy, że mają siedzieć przy niej do samego końca, nawet jeśli ktoś ich wykorzystuje.

Dnia 27.05.2007 o 14:24, wdowiakm napisał:

Zgadza się to PB by oberwała ale JoWooD nie pozostaje tutaj bez winy ;)

Tylko, że nie wiele osób będzie o tym wiedziała...

Dnia 27.05.2007 o 14:24, wdowiakm napisał:

Ps. Zawsze się tak czepiasz?? (bez urazy:))

Tak :D. Czepiam się zawsze, gdy uważam, że ktoś nie ma racji. A ty zawsze jesteś taki uparty? (też bez urazy :))

Isildur
Gramowicz
27/05/2007 14:24
Dnia 27.05.2007 o 14:18, rob006 napisał:

Ja odniosłem wrażenie, że sam sobie zaprzeczasz. Najpierw piszesz, że to Piranie nie zgadzają się, że na warunki JoWooD, a później, że nie powinny odchodzić. :)

Nie powinny odchodzić gdyż siedzą przy tej grze od samego jej początku, no ale nie ważne:)

Dnia 27.05.2007 o 14:18, rob006 napisał:

A kto zostanie obarczony winą, za to, że gracze dostali nieodpracowany produkt, a teraz muszą płacić jeszcze raz za to, żeby go załatać? Większość graczy kojarzy Gothica z PB, a nie z JoWooD i to pewnie Piraniom by się dostało.

Zgadza się to PB by oberwała ale JoWooD nie pozostaje tutaj bez winy ;)

Dnia 27.05.2007 o 14:18, rob006 napisał:

Wg mnie JoWooD i tak spisał już Gothica na straty...

Owszem spisał już na straty a szkoda.Ps. Zawsze się tak czepiasz?? (bez urazy:))

Gracz_23
Gramowicz
27/05/2007 14:20

Dnia 27.05.2007 o 14:18, rob006 napisał:

Wg mnie JoWooD i tak spisał juz Gothica na straty...

Zgadza się.Ciekawe może jeszcze Gothic odzyska fanów ale to musiała być by naprawdę super zrobiona gra jak G1 I G2 oraz G2 NK

rob006
Gramowicz
27/05/2007 14:18
Dnia 27.05.2007 o 14:05, wdowiakm napisał:

Przecież o tym mówię, że to JoWooD chciał patcha wypuścić wraz z dodatkiem ;)

Ja odniosłem wrażenie, że sam sobie zaprzeczasz. Najpierw piszesz, że to Piranie nie zgadzają się, że na warunki JoWooD, a później, że nie powinny odchodzić. :)

Dnia 27.05.2007 o 14:05, wdowiakm napisał:

Możliwe, że masz rację. Ale czy wypuszczając patcha wraz z dodatkiem to by była klęska? Mi sie wydaje, że nie lecz żeby płacić za poprawkę do gry to troszkę bez sensu przecież zapłaciliśmy już za produkt, który powinien być praktycznie bez wad.

A kto zostanie obarczony winą, za to, że gracze dostali nieodpracowany produkt, a teraz muszą płacić jeszcze raz za to, żeby go załatać? Większość graczy kojarzy Gothica z PB, a nie z JoWooD i to pewnie Piraniom by się dostało.

Dnia 27.05.2007 o 14:05, wdowiakm napisał:

Zgadzam się że to rozstanie jest nie na rękę JoWooD bo teraz muszą znaleźć takiego developera, który poradzi sobie z Gothic 4, który nie może przynieść teraz klęski bo więcej stracą niż zarobią.

Wg mnie JoWooD i tak spisał juz Gothica na straty...

Isildur
Gramowicz
27/05/2007 14:05
Dnia 27.05.2007 o 13:56, rob006 napisał:

A zgadnij, kto pojął decyzję, że patch ma się ukazać wraz z dodatkiem? Raczej nie Piranie.

Przecież o tym mówię, że to JoWooD chciał patcha wypuścić wraz z dodatkiem ;)

Dnia 27.05.2007 o 13:56, rob006 napisał:

Może nie spodobało im się to, że w ten sposób wykorzystuje się ich dziecko, i wolały je opuścić, niż przyczynić się do jego klęski? Zresztą to rozstanie jest bardziej nie na rękę JoWooD, niz PB.

Możliwe, że masz rację. Ale czy wypuszczając patcha wraz z dodatkiem to by była klęska? Mi sie wydaje, że nie lecz żeby płacić za poprawkę do gry to troszkę bez sensu przecież zapłaciliśmy już za produkt, który powinien być praktycznie bez wad. Zgadzam się że to rozstanie jest nie na rękę JoWooD bo teraz muszą znaleźć takiego developera, który poradzi sobie z Gothic 4, który nie może przynieść teraz klęski bo więcej stracą niż zarobią. Moim zdaniem byłoby najlepiej jakby dogadali się z PB może wtedy byśmy dostali coś z klimatem Gothic''a ale jak będzie to się okaże mam nadzieję, że jakieś info otrzymamy już niebawem ;)

rob006
Gramowicz
27/05/2007 13:56
Dnia 27.05.2007 o 13:51, wdowiakm napisał:

Możliwe, ale widzisz Piranha Bytes chciała wydać patcha a JoWooD patcha razem z dodatkiem za którego trzeba zapłacić myślisz, że to w porządku wobec graczy? Mi się zdaje, że nie najpierw powinni naprawić to co zostało niedopracowane a dopiero brać się za dodatek. Takie jest moje zdanie. I nie sądzę, by PB opuściła swoje dziecko mimo, że do Gothic''a prawa posiada JoWooD.

A zgadnij, kto pojął decyzję, że patch ma się ukazać wraz z dodatkiem? Raczej nie Piranie. Może nie spodobało im się to, że w ten sposób wykorzystuje się ich dziecko, i wolały je opuścić, niż przyczynić się do jego klęski? Zresztą to rozstanie jest bardziej nie na rękę JoWooD, niz PB.

Isildur
Gramowicz
27/05/2007 13:51
Dnia 27.05.2007 o 13:45, rob006 napisał:

I zdaje się, że się mylisz. :) Piranie chciały wydać patcha jak najszybciej, JoWooD wraz dodatkiem. To najwyraźniej nie spodobało się Piraniom i odeszły. Naprawdę sądzisz, że JoWooD zrezygnowałby ze współpracy, gdy trwają prace nad patchem? Teraz zapewne nie ukaże się wcale, a to chyba nie jest im na rękę. Za to Piranie nie mają za wiele do stracenia - wszak plakietka "gra twórców Gothica" to też niezła marka :)

Możliwe, ale widzisz Piranha Bytes chciała wydać patcha a JoWooD patcha razem z dodatkiem za którego trzeba zapłacić myślisz, że to w porządku wobec graczy? Mi się zdaje, że nie najpierw powinni naprawić to co zostało niedopracowane a dopiero brać się za dodatek. Takie jest moje zdanie. I nie sądzę, by PB opuściła swoje dziecko mimo, że do Gothic''a prawa posiada JoWooD.

Isildur
Gramowicz
27/05/2007 13:48
Dnia 27.05.2007 o 13:42, Gracz 23 napisał:

Masz rację Piranie odwalili za nich brudną robotę a potem JoWooD ich oskarżył i tak się skończyła współpraca

Zgadza się Piranha Bytes wymyśliła Gothic''a i pracowała na niego bardzo ciężko wiemy jak wyszło z trójką, byli po prostu popędzani przez JoWooD i krótko mówiąc nie zrobili wszystkiego dobrze ale to nie znaczy, że się nie starali. Więc jest nie możliwością, żeby to Piranha Bytes zrezygnowała ze współpracy.

Gracz_23
Gramowicz
27/05/2007 13:46

Masz rację ale wg mnie firma JoWooD chce wszystkie gry na szybko a myślą że to takie łatwe

rob006
Gramowicz
27/05/2007 13:45
Dnia 27.05.2007 o 13:40, wdowiakm napisał:

Myślisz, że to Piranha Bytes odeszła samowolnie? Mi sie wydaje, że to JoWooD zrezygnował ze współpracy przynajmniej tak mi się wydaje ale oczywiście mogę sie mylić ;)

I zdaje się, że się mylisz. :) Piranie chciały wydać patcha jak najszybciej, JoWooD wraz dodatkiem. To najwyraźniej nie spodobało się Piraniom i odeszły. Naprawdę sądzisz, że JoWooD zrezygnowałby ze współpracy, gdy trwają prace nad patchem? Teraz zapewne nie ukaże się wcale, a to chyba nie jest im na rękę. Za to Piranie nie mają za wiele do stracenia - wszak plakietka "gra twórców Gothica" to też niezła marka :)

Gracz_23
Gramowicz
27/05/2007 13:42

Masz rację Piranie odwalili za nich brudną robotę a potem JoWooD ich oskarżył i tak się skończyła współpraca

Isildur
Gramowicz
27/05/2007 13:40
Dnia 27.05.2007 o 13:16, rob006 napisał:

Jesteś pewien? Bo mi się wydaje, że właśnie odwrotnie.

Myślisz, że to Piranha Bytes odeszła samowolnie? Mi sie wydaje, że to JoWooD zrezygnował ze współpracy przynajmniej tak mi się wydaje ale oczywiście mogę sie mylić ;)

rob006
Gramowicz
27/05/2007 13:16
Dnia 27.05.2007 o 10:53, wdowiakm napisał:

> PB odeszło od JoWooDu... To nie Piranha Bytes odeszła od JoWooD''u tylko JoWooD zerwał współpracę z Piranha Bytes.

Jesteś pewien? Bo mi się wydaje, że właśnie odwrotnie.

sirdoom
Gramowicz
27/05/2007 12:04
Dnia 27.05.2007 o 10:53, wdowiakm napisał:

> PB odeszło od JoWooDu... To nie Piranha Bytes odeszła od JoWooD''u tylko JoWooD zerwał współpracę z Piranha Bytes.

Zwał, jak zwał... obie firmy mówią co innego na ten temat :P Ważne, że PB nie pracuje już dla JoWooDu.

KoD997
Gramowicz
27/05/2007 11:32

Gothic 3 był krokiem wstecz w stosunku do poprzednich części... Może JoWood to zauważyło i zmieniają ekipę żeby nie spartolić serii? A może JoWood nie dał wystarczająco dużo czasu dotychczasowym twórcom, przez co wiele elementów jest niedopracowanych? Np. Blizzard swoje gry robi bardzo długo, ale w efekcie są bardzo dobre... Cóż... czas pokaże.

Ronx
Gramowicz
27/05/2007 11:18

Dobrze, że w końcu G4 powstanie na next-geny bo nie trzeba będzie kupować nowego kompa tylko PS3, ktore i tak przyda się do innych gier :) Mam nadzieję, że na G4 nie trzeba będzie czekać w nieskończoność.

Jan_Czarny
Gramowicz
27/05/2007 11:13

Grafika znowu inna i wymagania Boskie :D

Isildur
Gramowicz
27/05/2007 11:12
Dnia 27.05.2007 o 11:09, ZóL2 napisał:

Według mnie sprawa jest taka Pirania Bythes Tworzy 4 czesc....

Ale Piranha Bytes nie tworzy nowego Gothic''a 4 przecież JoWooD zerwał z nimi współpracę ;/

ZoL2
Gramowicz
27/05/2007 11:09

Według mnie sprawa jest taka Pirania Bythes Tworzy 4 czesc po to by udowodnic ze nie schodzą jeszcze na psy mam nadzieje ze oni maja swiadomosc tego ze z 3 czescia tej wspaniałej gry popełnili wiele błedów i mam nadzieje ze w 4 tego nie zrobia i beda tak dlugo ją tworzyc ze wreszcie dojda do perfekcji a co do samej gry narazie nie moge powiedziec o jej wadach i zaletach poniewaz jeszcze jej nie przerabiałem bo nie mam z kąd zdobyc...to tyle Oczywiscie według mnie...sorka za bledy pisze na szybkiego...

Sepalin
Gramowicz
27/05/2007 10:59

Ludzie robia sobie jaja :( piekna gra w ktorej byl klimat, czulo sie fabule, zgroze, przeobraza sie w gre, w ktorej nie ma nic i robiona jest tylko po to, aby zrobic kase !!! to zle postepowanie !!! oczywiscie moge sie mylic, ale watpie zeby 4 byla hitem, poniewaz juz 3 byla denna ale tak jak mialo byc zakonczyla cala gre !!! i po co wiecej ?? zeby zrobic kase!!! taka jest moja opinia !!! nie zgadzasz sie nie musisz ale to twoj wybor !!!

Isildur
Gramowicz
27/05/2007 10:53
Dnia 27.05.2007 o 09:47, sirdoom napisał:

PB odeszło od JoWooDu...

To nie Piranha Bytes odeszła od JoWooD''u tylko JoWooD zerwał współpracę z Piranha Bytes.

sirdoom
Gramowicz
27/05/2007 09:47

PB odeszło od JoWooDu...

DambialkoX
Gramowicz
26/05/2007 22:23

Tylko ciekawe dlaczego nie będzie robiła przecież szło im całkiem dobrze (:

soshman
Gramowicz
26/05/2007 22:17

Pirania nie będzie robiła G4?? :( :( :( Bardzo polubiłem tę firmę i Gothica ich produkcji... Wszytkie części G mi się podobały więc sdzkoda... Ale miejmy nadzieję, że gra będzie fajne. Wtedy wybaczę JoWooD... ;)Pozdrawiam. :)

MastOfMast1
Gramowicz
26/05/2007 22:03

Tak, niektórzy tak uwielbiaja tu jedynke, że zaczynaja odsadza c od czci i wiary dwójkę. Zaraz ktoś powie że najlepszy był Gothic -745.

Isildur
Gramowicz
26/05/2007 22:01
Dnia 26.05.2007 o 20:41, ArtoXx napisał:

mam nadzieję że nadal bedziemy grać "Bezimiennym" oraz mając 32lata mieć okazję grać w gothic 21 xD

Bezimiennym to na pewno będziemy grali ;) A co do Gothic 21 to na pewno tego nie będzie bo już byłoby to przesadą ;P

ArtoXx
Gramowicz
26/05/2007 20:41

mam nadzieję że nadal bedziemy grać "Bezimiennym" oraz mając 32lata mieć okazję grać w gothic 21 xD

DambialkoX
Gramowicz
26/05/2007 18:38

Ale to by było bezsensu bo bezimienny jest główną postacią gry ;)

Kacper008
Gramowicz
26/05/2007 18:36

Jak nr 4 będzie się dział przed nr 1 to raczej nie będzie to bezimiennyto może zrobią karierę Lee od jego ostatnich bitew aż po nowy obozik ;p (tak wiem że głupie)

Kubiak25
Gramowicz
26/05/2007 16:21

zle sie wyrazilem 3 zrobili a czworke robia :/

Kubiak25
Gramowicz
26/05/2007 16:20

Eh z moim iq 130 i tak nie rozumiem co oni chca z tego jeszcze zrobic przeciez po NK nic nie mozna byo fajnego zrobic a oni 3 i 4 chcca wydac eh

DesMonD__PL
Gramowicz
26/05/2007 16:07

gdy się o tym dowiedziałem pomyślałem sobieto już nie będzie ten sam gothic co zawszetak przypuszczałem ze tak to się skończynajlepszy był gothic 1 późniejsze serie nie były tak wciągające jak pierwsza częśćniestety !!!!!zobaczymy jak to będzie .jak wyjdzie gothic IV może klapa a może znowu hit

janek06
Gramowicz
26/05/2007 13:38

Zgadzam sie z Mr Black. Heroes 5 nie ma takiego klimatu co heroes 3 to samo jest z gothic 3 nigdy nie będzie lepsze od 1 czy 2. Wg mnie dalsze części będą coraz gorsze bo ciągnięcie fabuły dalej to sie robi nudne lubie gothic ale mogli by zrobić więcej dodatków a nie następną część.

tomoliop
Gramowicz
26/05/2007 13:27

Dnia 26.05.2007 o 13:17, kolektor napisał:

Ja dalej powtarzam to co kilka postów temu. Gothic III już nie był tak świetny jak Gothic czy Gothic II. Widać że już ludzie z Piranha Bytes dostali zadyszki. Moim zdaniem to dobra decyzja. Czas na jakieś nowe rozwiązania, nowe pomysły. Bo trzecią częścią jeszcze się dużo osób zachwycało. Ale jak się dostanie podobny produkt po raz czwarty to już może być gorzej ... A poza tym widać że programiści PB nie stoją na najwyższym światowym poziomie (gra była super - nie przeczę - ale to chyba bardziej rola fabuły - jak sobie przypomnę ile bugów było w jedynce ... A Gothic III też miał poważną wadę - źle zoptymalizowany silnik graficzny - nawet na najlepszych kompach się ciął na najwyższych ...)

Gothic 3 dla mnie jest równy 1, a 2 jest troszkę gorsza. I poza tym niezoptymalizowanym silnikiem graficznym wszystko zmierzało w dobrym kierunku.

BigM
Gramowicz
26/05/2007 13:20

Po pierwsze: JoWood nigdy nie tworzył, ani nie był wydawcą żadnej z części Heroes. Odpowiedzialni za nie byli ludzie z 3DO. I mogę śmiało powiedzieć, że HoM&M 5 pod żadnym względem nie dorównuje 3 części. I większość osób się ze mną zgodzi. Po prostu nowi programiści nie byli w stanie stworzyć gry tak dobrej jak zespół, który zajmował się tym od dawna. Dlatego też sądzę, że nieważne jak dobrzy specjaliści zabiorą się za Gothica 4, to nie będą oni w stanie odtworzyć wspaniałego i wyjątkowego klimatu jaki miały poprzednie części.

koLLLL
Gramowicz
26/05/2007 13:17
Dnia 26.05.2007 o 13:11, tomoliop napisał:

Piranyha bhytes to według mnie jedyny deeloper jkaki się nadaje do Gothica... to może byc fatalnu koniec serii Gothic...;/

Ja dalej powtarzam to co kilka postów temu. Gothic III już nie był tak świetny jak Gothic czy Gothic II. Widać że już ludzie z Piranha Bytes dostali zadyszki. Moim zdaniem to dobra decyzja. Czas na jakieś nowe rozwiązania, nowe pomysły. Bo trzecią częścią jeszcze się dużo osób zachwycało. Ale jak się dostanie podobny produkt po raz czwarty to już może być gorzej ... A poza tym widać że programiści PB nie stoją na najwyższym światowym poziomie (gra była super - nie przeczę - ale to chyba bardziej rola fabuły - jak sobie przypomnę ile bugów było w jedynce ... A Gothic III też miał poważną wadę - źle zoptymalizowany silnik graficzny - nawet na najlepszych kompach się ciął na najwyższych ...)

tomoliop
Gramowicz
26/05/2007 13:11

Piranyha bhytes to według mnie jedyny deeloper jkaki się nadaje do Gothica... to może byc fatalnu koniec serii Gothic...;/

Isildur
Gramowicz
26/05/2007 13:02
Dnia 26.05.2007 o 12:58, Gracz 23 napisał:

A po co szukać?Na jakiej stronie przyznał by się JoWooD że to ich wina może masz rację ale szukanie to raczej nie najlepszy pomysł

Może masz rację z tym szukaniem ale nie podejmujmy pochopnych wniosków bo możliwe, że Piranha Bytes nie zawiniła tutaj tylko JoWooD a możliwe jest także że to PB zawiniła a JoWooD podjął słuszną decyzję. Miejmy nadzieję, że się tego dowiemy od nich ;)

Gracz_23
Gramowicz
26/05/2007 12:58

A po co szukać?Na jakiej stronie przyznał by się JoWooD że to ich wina może masz rację ale szukanie to raczej nie najlepszy pomysł

Isildur
Gramowicz
26/05/2007 12:55
Dnia 26.05.2007 o 12:52, Gracz 23 napisał:

Dobrze że oddali grę innej firmie bo Piranie pogorszyli sprawę

Może pogorszyli ze względów takich, że JoWooD naciskał ich za bardzo i pospieszał co do wydania Gothic''a 3, może tu Piranha Bytes nie zawiniła?Czy tak łatwo oskarżać? Nie lepiej się co nieco dowiedzieć lub domyślić zamiast szukać na siłę winnego?

Gracz_23
Gramowicz
26/05/2007 12:52
Dnia 26.05.2007 o 12:18, sawiol3 napisał:

Nie wiem po co oni oddali grę innej firmie

Dobrze że oddali grę innej firmie bo Piranie pogorszyli sprawę

GothixPL
Gramowicz
26/05/2007 12:34

a moze dadzą coś takiego jak setlersi ,ze odświerzą Gothic 1 i dadzą mu lepszą grafike dodadza questów,i zwiekszą świat ;)

Saviol94
Gramowicz
26/05/2007 12:19

Zrobiło się przez to niepotrzebne zamieszanie

Saviol94
Gramowicz
26/05/2007 12:18

Nie wiem po co oni oddali grę innej firmie

koLLLL
Gramowicz
26/05/2007 11:43
Dnia 26.05.2007 o 11:30, wdowiakm napisał:

Kolego po co spamujesz? wystarczy jak dasz jeden komentarz a tak robisz tylko bałagan ;/

Pewnie kliknął 3 razy Dodaj post bo nie chciało załapać. Trza chwilę poczekać ... Jakby miał Firefox-a to by takich problemów nie było ;)

Dnia 26.05.2007 o 11:30, wdowiakm napisał:

Co do gothic 4 to zobaczymy jak to będzie nie oceniajmy czegoś pochopnie gdyż możemy sie jeszcze zdziwić ;)

Zgadzam się. Ciekawe co by powiedzieli jakby wyszedł z tego hicior. ;D Widać że serię trzeba odświeżyć - już przy Gothic-u III było widać że Piranha Bytes dostali zadyszki - brakowało im nowych pomysłów. Może takie odświeżenie serii wyjdzie jej na dobre

ediostrowiec
Gramowicz
26/05/2007 11:39

LUDZIE!!!!!!!!!!!dlaczego wy tak rozpaczacie że G3 i G4 straciły klimat bo zmienia się wykonawca G4!!!!?????A czy Heroes V stracil klimat bo zmienił się wykonawca gry??NIE!! Heroes V nie stracił i nigy nie straci swojego klimatuprzez to że JoWood przestało robić kolejnych Hirołsów ( JoWood zakończyło prace nad Hirołsami po 4 części ) a Heroes V zrobili programiści z NIVAl INTERACTIVE, fragment z magazynu Click! - "Programiści z Nival dokonali prawdziwych cudów" i zgadzam się z magazynem Click! bo według mnie to że HoMM V zrobiła inna grupa programistów nie czyni tej gry gorszej oraz właśnie klimat jest bardziej wzbogacony!!! Więc nie marudźcie że Gothic 4 starci klimat bo może właśnie się przeliczycie i tak jak Heroes V klimat się jeszcze bardziej wzbogaci!!

Isildur
Gramowicz
26/05/2007 11:30
Dnia 26.05.2007 o 11:27, evilADM napisał:

[ciach]

Kolego po co spamujesz? wystarczy jak dasz jeden komentarz a tak robisz tylko bałagan ;/Co do gothic 4 to zobaczymy jak to będzie nie oceniajmy czegoś pochopnie gdyż możemy sie jeszcze zdziwić ;)

evilADM
Gramowicz
26/05/2007 11:27

Uważam, że oddanie prac nad grą innym ludziom to strzał sobie w plecy. :-)Sądzę, że jeśli to nie będzie prequel lub coś a`la "Obcy 4", to nie odniesie to sukcesu.

evilADM
Gramowicz
26/05/2007 11:27

Uważam, że oddanie prac nad grą innym ludziom to strzał sobie w plecy. :-)Sądzę, że jeśli to nie będzie prequel lub coś a`la "Obcy 4", to nie odniesie to sukcesu.