Jakie będzie Call of Duty 4?

pepsi
2007/05/21 13:10
67
0

Call of Duty 4: Modern Warfare wreszcie zrzuciło z siebie szaty tajemniczości. Czwarta część słynnej serii będzie się rozgrywać na Bliskim Wschodzie i upodobni się do serialu 24 godziny.

Po ogłoszeniu prac nad grą i emisji trailera przyszła wreszcie pora na ujawnienie informacji odnośnie samej rozgrywki. Jeden z zachodnich serwisów branżowych opublikował zapowiedź Modern Warfare, która rzuca nowe światło na czwartą część Call of Duty.

W rolę złego tym razem wcieli się niejaki Zakhaev, rosyjski ultra-nacjonalista, pragnący przekształcić Związek Radziecki w państwo podobne do tego za czasów Stalina. W tym celu rozpętuje wojnę domową, która w krótkim czasie wciąga w konflikt także zachodnie mocarstwa. Okazuje się jednak, że jest to pułapka, zastawiona na armię amerykańską. Dowiaduje się o tym wywiad brytyjski i próbuje przekonać rząd amerykański do prawdziwej przyczyny bliskowschodniego konfliktu.

Twórcy przewidzieli dwa scenariusze dla graczy. W pierwszym z nich użytkownicy wcielą się w członka oddziału SAS, w drugim zaś pokierują żołnierzem elitarnej amerykańskiej grupy operacyjnej Force Recon. Oba scenariusze toczyć się będą równolegle na terenach wrogiej Rosji. A to Call of Duty 3. W odróżnieniu od

Prezes Infinity Ward, Grant Collier, twierdzi, że tym razem gra mocno upodobni się do serialu telewizyjnego: "Ma to wyglądać jak odcinek 24 godzin" - mówi. W tym celu studio zatrudniło fachowców z telewizji, na co dzień zajmujących się tworzeniem scenariuszy. Ma to na celu możliwie najlepsze oddanie klimatu telewizyjnego show.

GramTV przedstawia:

Twórcy gry zapewniają, że użytkownicy zapamiętają sporo postaci, które pojawią się w Call of Duty 4. "W poprzednich grach gracz zmieniał lokacje podczas poszczególnych misji, tracąc tym samym kontakt z postaciami napotkanymi wcześniej. Pamiętacie jakichkolwiek bohaterów z Call of Duty oprócz Price'a i McGregora? Nie. Naszym celem jest, aby gracz naprawdę poznał postaci, przywiązał się do nich, a po zakończeniu rozgrywki zapamiętał je" - kontynuuje Collier.

Zachodni dziennikarze uspokajają - pomimo licznych zmian, jakie zajdą w Modern Warfare, to wciąż dobrze znany i lubiany Call of Duty. Trzeba przyznać, że to mimo wszystko dość innowacyjne podejście do tematu. Powinno się ono spodobać graczom, którzy oprócz wartkiej akcji doceniają też linię fabularną. Czy jednak upodobnienie gry do odcinka serialu przypadnie użytkownikom do gustu na tyle, aby na stałe wpisać się w kanon?

Komentarze
67
Klaivex
Gramowicz
25/05/2007 18:12

Ja będę kupował Call of Duty 2 z dwoma kolegami jak będzie w przystępnej cenie .

Kotleciq
Gramowicz
24/05/2007 16:54

wyjdzie to ocenie :D

Azvar
Gramowicz
24/05/2007 15:41

Pfft, ale wykorzystują dobry tytuł :) Bo ta gra nie będzie mieć absolutnie nic wspólnego z poprzednimi częściami CoD, oprócz tytułu... To się dopiero nazywa komercja.

MacKenzzie
Gramowicz
24/05/2007 09:47

Ja tam wiem jedno. Nie ważne czy ta gra będzie miała akcje osadzoną w II wojnie światowej. Mogę z góry powiedzieć że dołączy do mojej kolekcji. I też mogę spokojnie dorzucić że gra będzie tak samo trzymać w napięciu jak część 1 i 2. Już producenci o to zadbają.

Fatal-X
Gramowicz
24/05/2007 08:44

Dzięki Bogu że to nie jest już 2 wojna. Mam dość tych starych rzęchów mpeków, thompsonow...zresztą ile miliardów nazistów można zabić? Wreszcie coś innego:D! Chociaż nie lubie w Cod tych skryptów na każdym kroku to może zagram w to...może.

Yahoo
Gramowicz
24/05/2007 08:08

Szkoda że mi nie pójdzie. Trzeba upgrade zrobić. Tak poza tym to nawet w dwójkę jeszcze nie grałem ... :P

ostrysharp
Gramowicz
23/05/2007 11:53

Wielka szkoda, że akcja CoD 4 nie będzie się rozgrywać w realiach II wojny światowej :[ lubię te klimaty... ale na szczęście jest jeszcze MoH:A

BassteQ
Gramowicz
23/05/2007 11:40

niech poprawią klimat, dodadzą więcej naturalności a nie WIDOWISKOWOŚCI, większe tereny działań i możliwość używania pojazdów do woli :) (aż ktoś nie poczęstuje ich z bazooki hehehe). Generalnie REALIZM i jeszcze raz REALIZM. Jak bym chciał sobie postrzelać, to bym odpali CS''a. Tu ma byc klimat wojny ]:-> ;-)

moonman
Gramowicz
23/05/2007 11:36

gralem w CoD oraz w CoD2 i na kolejne części machnąłem już ręką... w sumie rzadko gram w FPS''y - ale CoD miało dla mnie super klimat - "dwójka" była bardziej widowiskowa - ale klimat już nie ten... chociaż te zimowe wydarzenia w Rosji były na prawdę super - kolejne etapy już mniej klimatyczne.Np. do Hidden and Dangerous wracam co jakis czas... do gier z serii CoD nie.

jendrek1988
Gramowicz
22/05/2007 12:22

Mi się nie podoba ten pomysł. CoD to tytuł który powinien kojarzyć się z I / II Wojną Światową, tak jak MoH, nie zaś z jakimś filmem / serialem. Założenie twórców jest do bani.

dante1007
Gramowicz
22/05/2007 09:04

Może i lepjej że czwarta cześć niebedzie osadzona w realiach II wojny światowej bo chyba zaczyna im pomysłów brakować, jeśli mieli by robic coś na siłę to lepjej że wzieli się za coś nowego i wreszczie mogli by wiernie odzorować balistykę broni.

Bajuj
Gramowicz
22/05/2007 07:06

Niech fabuła będzie duża lepsza od poprzedniczek, jednak to dalej mnie nie przekona do pomysłu przeniesienia CoD z II wojny światowej w czasy współczesne. Chyba jednak będę musiał zainteresować się MoH:A bo dla mnie seria CoD skończyła się na części 2, a szkoda.

pankowy
Gramowicz
21/05/2007 23:38

Imho to super, że CoD będzie miał lepszą fabułę, a nie jakieś liniowe "misja za misją byle do przodu". Za to brawa dla Infinity Ward. Może już piąta część tworzona będzie na wzór Far Cry''a ;)

Falcon
Gramowicz
21/05/2007 22:11

Z jednej strony miło że twórcy postanowili wprowadzić fabułę i inne realia niż w poprzednich częściach, chociaż z drugiej strony będzie mi brakowało klimatu II wojny światowej - zakładam, że w czwórce nie zobaczymy już zmasowanych sowieckich szturmów pod solidnym obstrzałem albo walk w Normandii :( W każdym razie trzeba poczekać na wyniki...

Kotleciq
Gramowicz
21/05/2007 22:08

miło :)

pat315
Gramowicz
21/05/2007 21:53

Sytuacja staje się coraz ciekawsza MOH:Airborne dąży do maksymalnego ograniczenia ilości skryptów i wyolbrzymieniu znaczenia SI, tymczasem COD4 jeszcze bardziej zmierza w kierunku "interaktywnego przeżycia filmowego".

keVlar
Gramowicz
21/05/2007 20:46

Szkoda, że nie dało się pozostać w realiach II wojny światowej :(. No ale w sumie Activision zapewne nie udałobysię wymyślić nic innowacyjnego, bo mieliśmy już dwie gierki, więc teraz Modern Warfare... :(:(

Wiesniakoo
Gramowicz
21/05/2007 19:26

Nareszcie zmiana środowiska gry. Czekam tylko na gierkę FPP (dobrej produkcji!) w realiach I wojny światowej. To będzie innowacja! :-)

Word_up
Gramowicz
21/05/2007 19:26

Zobaczymy co z tego wyjdzie:P, mam nadzieję że "cuś" dobrego...

Kris_bla
Gramowicz
21/05/2007 19:00

Szkoda, ze nie bedzie juz WWII, ale za to moze sie troche seria odswiezy ;-P

mattex89
Gramowicz
21/05/2007 18:48

Musze jak najszybciej sprawić sobie nowego kompa bo na tym obecnym napewno mi nie pójdzie a konsoli też nie mam :(

shinian
Gramowicz
21/05/2007 18:45
Dnia 21.05.2007 o 18:34, muszczu napisał:

nie pozostaje mi nic innego jak tylko czekać i zmienić kompa ;)

Zawsze pozostaje jeszcze konsola:)

muszczu
Gramowicz
21/05/2007 18:34

nie pozostaje mi nic innego jak tylko czekać i zmienić kompa ;)

Ditz
Gramowicz
21/05/2007 18:12

będzie do wyboru dx 7/9/10.

MaccCry
Gramowicz
21/05/2007 17:57

Mi się bardzo podoba pomysł twórców na fabułę. Już nie mogę doczekać się premiery. Pewnie gierka będzie pod DX10 i mam nadzieję, że do tego taką kartę zakupię.

Rexaw
Gramowicz
21/05/2007 17:32

Nawet fajnie się zapowiada :) Morze by tak odkurzyć CoD2? :D Tak! Dobry pomysł! <słonko>

Krastor
Gramowicz
21/05/2007 17:10

przynajmniej cos nowego

Bedzio3
Gramowicz
21/05/2007 16:58

Szykuje się niezły kąsek, dobrze że za tydzień przychodzi mój nowiutki piękniutki komputerek. Jak to Czesiu określił - "smakowe"!

zibi20
Gramowicz
21/05/2007 16:53

czyli nastepne serje CoD beda miec nazwe Star Wars i odbywac sie w dalekiej przyszlosci :D a gracz bedzie sie wcielac w jednego z zolniezy imperium czy repbliki XDXDhmm CoD4 moze byc ciekawy i zobaczymy jak ten pomysl wypali (ciekawe czy gra tak samo jak serial bedzie trwala 24h XD )

Szturman
Gramowicz
21/05/2007 16:42

Kurcze , szkoda ze już nie będzie CoD związany z tematyką II Wś - jakoś bardzo mi przypadła ta seria do tej tematyki , a nie jakiś tam zły rosyjski ultra-nacjonalista ....Naprawdę szkoda , ale z ciekawości i tak zagram w CoD 4

Doktor93
Gramowicz
21/05/2007 16:40

Zapowiada się nie najgorzej. Ale zobaczymy jak wypali ten pomysł ze wzorowaniem się na serialu. Ale nie uprzedzajmy faktu. Miejmy nadzieję, że będzie to naprawdę dobra gierka...

Rendi
Gramowicz
21/05/2007 16:30

Oby Call of Duty 4 wyszło jak najszybciej! :D

Gracz_23
Gramowicz
21/05/2007 16:29

Gra będzie dobra ale to już nie będzie to samo co CoD 1

Kzz
Gramowicz
21/05/2007 16:20

A naprawdę nie mogli osadzić tego w realiach II wojny? Przecież wojna na Pacyfiku jeszcze nie była chyba w CoD?

Kradziej
Gramowicz
21/05/2007 16:01

Mi się takie rozwiązanie podoba i czekam z niecierpliwością! :D

ww3pl
Gramowicz
21/05/2007 15:39

Najpierw to ja nabędę CoD3, dopiero później CoD 4 ;>Ale nie ulega wątpliwości, że z pewnością będzie ciekawie.

Geglash
Gramowicz
21/05/2007 15:39

Nie rozumiem... Skoro ma się dziać we współczesności to chyba nie "przekształcić Związek Radziecki" tylko "odrodzić'' :O

sferis
Gramowicz
21/05/2007 15:20

Wiecie, że z tego może wyjść coś fajnego? :-)

kiri3321
Gramowicz
21/05/2007 14:52

Ja też kilku bohaterów pamiętam Wasilij kozłow np. chyba że to z innej gry

shinian
Gramowicz
21/05/2007 14:51

Akcja prowadzona w stylu 24h? Tzn, ekran podzielony na 3 części?:P

Phelela
Gramowicz
21/05/2007 14:49

Widze że CoD4 bedzie bardzo dobry i dotego przeznaczony na komputer więc mam nadzieje że gre wypróboje :]

visss
Gramowicz
21/05/2007 14:46

Raczej sobie w CoD4 nie pogram bo nawet 2 mi sie tnie ( mianowicie w jednej misji tylko, więc może to nie wina kompa?). Ale pomarzyć sobie można :)

marcinsud
Gramowicz
21/05/2007 14:44

żeby tylko nie upodobnili tak tej gry, ę będzie trwała 60 minut minus reklamy ;]

Soresu
Gramowicz
21/05/2007 14:40

jakie będzie... graficznie przerastające możliwości mojego kompa ;(

marian538
Gramowicz
21/05/2007 14:39

/../

Dnia 21.05.2007 o 14:37, marian538 napisał:

nowości w DoD 4,

Wybaczcie literówkę, posta nie sprawdziłem, oczywiście chodzi o CoD 4:)Ja czekam niecierpliwie na oba tytuły, choć bardziej skłaniam się do MoH''a

Isoft
Gramowicz
21/05/2007 14:39

mam nadzieję, że wymagania systemowe będą rozsądne ;/

marian538
Gramowicz
21/05/2007 14:37
Dnia 21.05.2007 o 14:22, Gofer31 napisał:

szkoda mi bedzie ze juz nie ujrzymy II WŚ ;(.

Ujrzysz ją w MOH Airbone :P, ciekawe podejście producentów, zdecydowany powiew świeżości i nowości w DoD 4, zobaczymy za jakiś czas na ile to się sprawdzi.

R0bson
Gramowicz
21/05/2007 14:34

Jakie będzie? Na pewno super:-)

GothixPL
Gramowicz
21/05/2007 14:24

ja narazie czekam na demo moh:airborne wiecie kiedy wyjdzie?

Gofer31
Gramowicz
21/05/2007 14:22

szkoda mi bedzie ze juz nie ujrzymy II WŚ ;(.

Qbli
Gramowicz
21/05/2007 14:19

Ja pamiętam jeszcze Moody''ego, ale był chyba tylko w jedynce...A CoD4... to nie dla mnie, kupię MoH: Airborne

Kokosowy
Gramowicz
21/05/2007 14:11

Już czuje klimat tej gry . Ta gra nada świeżości w serii CoD a może nawet FPS. Nie chodzi mi tutaj o grafikę ale o klimat i grywalność . Tylko trzeba kompa zmodernizować i wyczekiwać na nowego CoD 4 (i jeśli napewno wyjdzie na Pc)

Darth_PeTeR
Gramowicz
21/05/2007 14:10

Porazka.........

Inki
Gramowicz
21/05/2007 13:56

no no czekam i uważam że ta gra nie będzie aż tak dobra jak jedynka ale i tak będzie dobrą produkcją

KubamiszczuJ
Gramowicz
21/05/2007 13:54
Dnia 21.05.2007 o 13:53, Darkstar181 napisał:

Starcia nie będzie, po to będą w zasadzie dwie różne gry. Airborne będzie się rozgrywał w II wojnie światowej, CoD4 we współczesności.

Według mnie współczesność to lipa... Lepiej by było dodać troszke fantastyki (przyszłości) :p

Darkstar181
Gramowicz
21/05/2007 13:53
Dnia 21.05.2007 o 13:51, KubamiszczuJ napisał:

Będzie super i co tu gadać, ale zobaczymy jakie będzie starcie: Medal of Honor: Airborne vs. Call of Duty 4 ;]

Starcia nie będzie, po to będą w zasadzie dwie różne gry. Airborne będzie się rozgrywał w II wojnie światowej, CoD4 we współczesności.

Gol_Galad
Gramowicz
21/05/2007 13:52

eee.... przez te nazwy to mam maksymalne skojarzenia, że nowy CoD będzi rozgrywać się w teraźniejszości lub w latach 60 - 80 ;p

KubamiszczuJ
Gramowicz
21/05/2007 13:51

Będzie super i co tu gadać, ale zobaczymy jakie będzie starcie: Medal of Honor: Airborne vs. Call of Duty 4 ;]

Darkstar181
Gramowicz
21/05/2007 13:44

Hmm...wygląda na to że pod względem fabularnym będzie prezentować się znacznie lepiej:)Ja tam pamiętam paru bohaterów... Kapitan Foley,szeregowy Ender, Major Ingram, Sierżant Moe...cholera, te jego nazwisko zawsze było dla mnie trudne to zapamiętania:)

Nightdew
Gramowicz
21/05/2007 13:39

Pamiętacie jakichkolwiek bohaterów z Call of Duty oprócz Price''a i McGregora? Nie.ja pamietam z cod 1 i cod uo z 8 bohaterow... wiec niewiem w czym problem:D

Ruukasu
Gramowicz
21/05/2007 13:39

Nie mogę się doczekać tej akcji w stylu ''24'' xD Zapowiada się bardzo ciekawie, tylko mam nadzieję, że nie będzie podobne do GRAWa (dwójka jeszcze, jeszcze ;).

Blizzard_Beast
Gramowicz
21/05/2007 13:37

Inifnity Ward gratulujemy pomysłu. I żegnamy. Brawo jasiu. EA, dawać mi tego MOH: Airborne!

kriss
Gramowicz
21/05/2007 13:31

Nowe Call of Duty nie będzie osadzone w realiach drugiej wojny światowej?! Niemożliwe! :PA tak na poważnie, to bardzo dobrze, że twórcy serii postanowili skończyć z tematyką drugiej wojny światowej. W końcu jakaś odmiana, chyba nikt nie ma ochoty grać po raz czwarty w to samo.

bakubartek
Gramowicz
21/05/2007 13:30

teraz tylko czekać jak nie pc to ps2 ;)

Apocz2
Gramowicz
21/05/2007 13:26

Ja tam bym wolał CoD z fabułą o wojnie w Wietnamie : )

Gul4sH
Gramowicz
21/05/2007 13:20

Jaki stary Call of Duty?? Teraz wszystko jest nowoczesne - niekoniecznie na plus (stare ale jare ;))

bajwol1
Gramowicz
21/05/2007 13:17

Niedawno grałem w dwójką i szczeże mówiąc myślałem że będzie gorsze od MoH...myliłem się ... ale bardzej się ciesze że wyjdzie MoH: Airbone