Będzie drugi dodatek do Age of Empires III

pepsi
2007/05/21 11:14
34
0

Asian Dynasties to tytuł nowo zapowiedzianego dodatku do Age of Empires III. Jak sama nazwa wskazuje, skoncentruje się on na dalekowschodnich nacjach.

Microsoft zapowiedział drugi już dodatek do Age of Empires III. Asian Dynasties przeniesie graczy do Azji, a rozgrywka toczyć się będzie od końca XV do XIX wieku. Twórcy zapowiadają, że add-on zaproponuje użytkownikom 3 nowe cywilizacje, nie podano jednak jakie. Ponadto, dzięki rozszerzeniu gracze uzyskają nowe sposoby na zwycięstwo oraz kolejne drogi rozwoju handlu, a także 15 nowych cudów, opartych na orientalnej historii. Age of Empires III: The Asian Dynasties

Nad nowym dodatkiem nie pracuje, jakby można się domyślać, Ensemble Studios, którego dziełem jest zarówno podstawka, jak i pierwszy dodatek, a inny współpracujący z Microsoftem developer, Big Huge Games. Zmiana wynika z faktu, że dotychczasowy producent gier z serii Age of Empires pracuje obecnie nad Halo Wars. Ale spokojnie, BHG to nie żółtodziób w dziedzinie strategii - dziełem tego studia jest w końcu chociażby Rise of Nations: Rise of Legends.

Warto przypomnieć, że Age of Empires III cieszy się sporą popularnością. Od premiery gry w listopadzie 2005 roku, sprzedano bowiem blisko 875 tysięcy egzemplarzy tylko w Stanach Zjednoczonych.

GramTV przedstawia:

Data premiery Asian Dynasties pozostaje na razie nieznana.

Komentarze
34
Geglash
Gramowicz
09/08/2007 23:55
Dnia 21.05.2007 o 15:52, straznik.grozny napisał:

> Co to jest ten Ejdż of.. ee? Fajna strategia, której akcja rozgrywa się w średniowieczu

Wiem, wiem żartowałem :P (wiem, wiem to nie było śmieszne :P)

Deadline
Gramowicz
02/06/2007 12:17

Ja się tylko zastanawiam: jak im długo zejdze? Dobrze że jeszcze robią tak dobre strategje! Chociaż...

Dann
Gramowicz
25/05/2007 15:00
Dnia 21.05.2007 o 16:19, Anim napisał:

Big Huge Games wysoko sobię cenię za Rise of Nations: Rise of Legends, mam nadzieję, że to wprowadzi do azjatyckiego dodatku odrobinkę innowacyjności i tym bardziej nas zaskoczy.

A ja również sobie cenię "BHG", ale akurat nie za Rise of Legends (bo ten tytuł uważam za grę przeciętną), tylko za pierwszego Rise of Nations :-). Pamiętam te tygodnie spędzone na trybie Conquer the World. :-)Jednym z powodów jest tu również fakt, że RoN jest jedynym RTSem wydanym w ostatnich latach (tak gdzieś od roku 2002 :-P), który naprawdę płynnie chodzi na moim zabytkowym krzemowcu :-P. Reszta (nawet W3 na średnich detalach), to już prawie jak pokaz slajdów :-/.

Backside
Gramowicz
25/05/2007 14:44

Są kolejne wieści o dodatku: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=33848Niestety jak dla mnie wygląda to marnie. O WarChiefs na początku wiedziałem niewiele, ale jak zagrałem bardzo pozytywnie mnie zaskoczył swoją grywalnością. Tymczasem badziewne karty Azjatów czy strażnicy pilnujący faktorii brzmi słabo.

Taaz
Gramowicz
22/05/2007 22:06
Dnia 22.05.2007 o 12:42, s2nto napisał:

A kieszenie szefów CDP znów się zapełnią...

Bez przesady z tymi kieszeniami, dodatki do serii Age of Empires z reguły nie są drogie, przynajmniej do tej pory tak bywało. Warto również zauważyć, iż gry wydawane przez Microsoft, nie zależnie czy mówimy o symulatorach lotu, jazdy pociągiem, czy strategiach czasu rzeczywistego zawsze są dość dobrze dopracowane i pieniądze, które wydajemy wiemy, że nie poszły na darmo.

Wojtek404
Gramowicz
22/05/2007 21:17

Ciekawe czy będzie jakiś 2-pak tych dodatków bo mam podstawową wersję AoE3, a niechce kupować dodatku bo się nieopłaca.

s2nto
Gramowicz
22/05/2007 12:42

Pierwszy raz w historii studia Ensamble, a raczej po za jego historią... eee no w każdym razie czeka nas drugi dodatek do tytułu Age of... dla mnie jest to już wystarczający powód aby świętować nową ere RTSów, a ostatnio całkiem ich sporo się robi - World in Conflict, StarCraft 2 i Age of Empies 3 and second add-on. Ojj będzie się działo!! A kieszenie szefów CDP znów się zapełnią...

Jan_Czarny
Gramowicz
22/05/2007 07:57

Kiedy Polska w AOE :D

Kris_bla
Gramowicz
21/05/2007 19:45

Ehh... a ja wolalbym zeby sie zajeli AoE IV a nie dodatkami ;-P

Wiesniakoo
Gramowicz
21/05/2007 19:32

Kincki dłodatek siem do Ejcz of Empajers zbliza. Dziobrej gry! :-)

Bajuj
Gramowicz
21/05/2007 18:56

Ja się cieszę, dobrej gry nigdy za wiele. Z niecierpliwością także wypatruje informacji o kolejnych częściach cyklu AoE, w końcu posuwamy się w czasie a teraz robi się coraz ciekawiej.

Taaz
Gramowicz
21/05/2007 18:54

Fajnie, że panowie z Ensemble Studio pamiętają o swoich graczach i zaserwują im kolejny dodatek. W dodatku znajdziemy wschodnie cywilizacje, co już jest dosyć interesującym faktem samym w sobie. Jednak warto pamiętać, że będzie to tylko dodatek, a jak nauczyła nas historia dodatki nie wnoszą znaczących zmian do rozgrywki, jedyne co, to ją uatrakcyjniają poprzez wprowadzenie 2,3 nowych nacji, kilku map i kosmetycznych zmian w dotychczasowym porządku. Jednak warto zwrócić uwagę, iż dodatki do AoE oferowane są w bardzo przystępnych cenach i co ważne, są dopracowane i przemyślane, choć zdarzają się drobne wpadki. Jedyną rzeczą, która martwi to zbyt małe zainteresowanie polskich graczy tą świetną produkcją.

MaccCry
Gramowicz
21/05/2007 17:49

Mam podstawkę i pierwszy dodatek, więc może skuszę się i na ten. Pod warunkiem, że cena będzie przyzwoita.

Madoc
Gramowicz
21/05/2007 17:09

COOOO?????? co to ma być? Asian co? miałem wrażenie że AOE3 ma podtytuł Age of Discovery, nie? a w czasach w których rozgrywa się AOE3 chyba Azja była odkryta. chyba ze się mylę... po co zmieniać miejsce akcji?teraz to już tylko czekam na potyczki elitarnych azteckich wojowników z samurajami. to na pewno będzie dobre :)

Huksi
Gramowicz
21/05/2007 17:07

O Polsce jak zwykle nikt nie pamięta...

Bedzio3
Gramowicz
21/05/2007 17:06

Ojojojoj, a ja nawet nie grałem w dodatek. Muszę sobie go załatwić i umilić czekanie na The Asian Dynasties.

thomek-rex
Gramowicz
21/05/2007 16:41

Ja ich nierozumiem będą robić pełno dodatków do AoE3 zamiast wydać jeden z wieloma frakcjami itp.Może następny będzie African Warriors???Tak samo co oni zroblili z Polską Husarią???? Zwykli Huzarzy tylko ze zmienioną Nazwą na "Husaria" nawet żadnych wzmianek niedodali w Encyklopedi.Ale tak to nawet się cieszę tylko żeby ten dodatek naprawdę wprowadzał REWOLUCYJNE zmiany :P

gmx
Gramowicz
21/05/2007 16:29
Dnia 21.05.2007 o 16:19, Anim napisał:

Big Huge Games wysoko sobię cenię za Rise of Nations: Rise of Legends, mam nadzieję, że to wprowadzi do azjatyckiego dodatku odrobinkę innowacyjności i tym bardziej nas zaskoczy.

osobiscie bym wolal zeby bhg robilo dodatek wlasnie do rol... no ale trudno jak bedzie trzeba to i w dodatek do aoe 3 pogram... :)

Anim
Gramowicz
21/05/2007 16:19

Big Huge Games wysoko sobię cenię za Rise of Nations: Rise of Legends, mam nadzieję, że to wprowadzi do azjatyckiego dodatku odrobinkę innowacyjności i tym bardziej nas zaskoczy.

Zb4wiciel
Gramowicz
21/05/2007 16:05

Z jednej strony dobrze, będzie nowy dodatek ;)Z drugiej strony źle, złamali tradycję jednego dodatku i nie robi go Ensemble Studios :(

straznik_grozny
Gramowicz
21/05/2007 15:52
Dnia 21.05.2007 o 15:45, Geglash napisał:

Co to jest ten Ejdż of.. ee?

Fajna strategia, której akcja rozgrywa się w średniowieczu

/old_forum/2007_21/20070521155214.jpg" class="ipsAttachLink ipsAttachLink_image">/old_forum/2007_21/20070521155214_m.jpg" class="ipsImage ipsImage_thumbnailed" alt="20070521155214">

wadik12
Gramowicz
21/05/2007 15:47

Już chce zagrać w ten dodatek :D

Geglash
Gramowicz
21/05/2007 15:45

Co to jest ten Ejdż of.. ee?

Word_up
Gramowicz
21/05/2007 14:23

W dodatek nie zagram, ale z ciekawością czekam na premierę:).

Gofer31
Gramowicz
21/05/2007 14:21

Tak slyszalem ze robia. Ciekawie sie zapowiada. Azjatyckie frakcje maja naprawde fajny klimat.

Grzech
Gramowicz
21/05/2007 13:58
Dnia 21.05.2007 o 11:18, Evil Khan napisał:

News był zdaje się w piątek na gry-online a u polskiego dystrybutora dopiero dziś.... No coment ;)

A co Ty? Z choinki spadłeś? Dopiero teraz o tym wiesz, że na gramie wszystko jest przeważnie z opóźnieniem? :P :PJeśli zaś chodzi o AoE3, to czas w końcu skończyć kampanię podstawki... i zabrać się za dodatek, bo w takim tempie to nie skończę za rok :]Dobrze, że gra się rozwija, a zmiana twórców gier może wyjdzie serii na dobre.

Yobel
Gramowicz
21/05/2007 12:50

Takie komentarze jak Dartha "som" słabe. Uzasadnienie jakieś dla Twojej opinii? Czy tylko tak sobie strzelasz, na poprawienie humoru?AoE III była grą znakomitą, wciągającą i po prostu piękną. Jasne, kilka wad, ze dwie spore, ale to o niczym nie świadczy. Gra miała w sobie to, co najważniejsze - przykuwała do monitora.Świetnie, że jest będzie drugi dodatek, martwi mnie tylko jedno. Kupiłem złotą edycję AoEIII i osobny dodatek będzie źle wyglądał na półce ;)

Darth_PeTeR
Gramowicz
21/05/2007 12:10

Trójke skopali totalnie dwójka byla bardzo fajna a kolejne czesci som slabe

CockS
Gramowicz
21/05/2007 11:45

O bardzo fajnie że zrobią klejny dodatek do Age of Empires III :)

DArkon1990
Gramowicz
21/05/2007 11:40

Mam nadzieję że Big Huge Games nie zchrzanią AoE 3 Asian Dynasties i będzie trzymać poziom AoE 3 + TWC a może i wyżej, oby ten dodatek był ciekawszy od Podstawki i 1 dodatku z powodu innej firmy która robi dodatek.

Marko_Pele
Gramowicz
21/05/2007 11:38

No no całkiem całkiem zapowiada się ten dodatek. Ale ciekawe czy zmiana zespołu wyjdzie seri i samemu addonowi na dobre.

Mistic
Gramowicz
21/05/2007 11:20

Zaznaczyć trzeba, że news od piątku był również na stronie należącej do Kolektywu ;-)

Evil_Khan
Gramowicz
21/05/2007 11:18

News był zdaje się w piątek na gry-online a u polskiego dystrybutora dopiero dziś.... No coment ;)

Krastor
Gramowicz
21/05/2007 11:16

no to fajnie