Jak można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu prasowym firmy SEGA, już teraz planowane jest kilka gier w świecie Obcego. Dwie z nich – FPS i RPG - znajdują się aktualnie w stadium przedprodukcyjnym, a najbliższa premiera planowana jest na rok 2009. Jak tłumaczą przedstawiciele wydawcy i developera, pozyskanie licencji od 20th Century Fox jest kolejnym elementem długofalowej strategii, mającej doprowadzić do znacznego zwiększenia udziału firmy SEGA w rynku gier.

SEGA pozyskała od wytwórni 20th Century Fox wyłączne prawa do wykorzystania świata i postaci znanych z filmów o Obcych w grach na konsole następnej generacji. W konsekwencji tej umowy powstać ma kilka tytułów, z których najbliższy zadebiutuje za ok. 3 lata.