Najpopularniejsze gry w Google Play w 2022 roku

Tekst partnerski
2022/10/26 17:30

Czy zastanawiałeś się, które gry w Google Play są najpopularniejsze? Chyba każdy zna takie pozycje jak Angry Birds czy Minecraft, ale które darmowe gry rządzą w bieżącym roku? Przekonajmy się!

Najpopularniejsze gry w Google Play w 2022 roku

Czy zastanawiałeś się, które gry w Google Play są najpopularniejsze? Chyba każdy zna takie pozycje jak Angry Birds czy Minecraft, ale które (darmowe) gry rządzą w bieżącym roku? Przekonajmy się!

Zanim jednak przejdziemy do meritum, to nie zapominajmy o smartfonie zdolnym udźwignąć wymagający tytuł. Co prawda najpopularniejsze gry za darmo w Google Play nie są w żaden sposób wymagające, ale do wyczynowego gamingu warto zaopatrzyć się w mocnego smartfona. Na szczęście nie każdy gamingowy telefon musi oznaczać wydatek majątku - już propozycje ze średniej półki oferują co najmniej 8 GB RAM i stosunkowo szybkie i mocne procesory, a do tego śliczne ekrany OLED lub AMOLED o wysokiej rozdzielczości i wysokiej częstotliwości odświeżania obrazu. Przekonaj się sam i sprawdź najnowsze modele w porównywarce telefonów komórkowych komórkomat.pl.

Co jest ważne przy wyborze idealnego telefonu do grania? Zwróć szczególną uwagę na:

 • wygodny ekran - do gamingu im większy, tym zazwyczaj lepszy (choć to kwestia gustu)

 • jakość ekranu - najlepiej OLED/AMOLED, co najmniej FHD+, im wyższe odświeżanie obrazu tym lepiej

 • mocny procesor - do najbardziej wymagających gier ok. 3,00 GHz i więcej

 • jak najwięcej RAM - przynajmniej 8 GB, do bardziej wymagających gier co najmniej 12 GB

 • głośniki stereo

No dobrze, wiemy wszystko o idealnym gamingowym smartfonie, ale które darmowe gry w Google Play są obecnie najpopularniejsze?


Stumble Guys

Stumble Guys

 • Ocena: 3,9/5 (3,96 mln opinii)

 • Pobrań: +100 mln

 • Wiek: PEGI 3

 • Gatunek: akcja/zręcznościowa/online

 • Ostatnia aktualizacja: 04.10.2022

Stumble Guys to prawdziwy hit na Google Play! Pamiętasz grę "dwa ognie"? Wygrywał w niej ten, który jako ostatni pozostał przy życiu na polu gry. Tu jest podobnie, ale nie chodzi o zbijanie przeciwników, a ich... zrzucanie z planszy. Jakby się dobrze zastanowić, to gra wydaje się być inspirowana japońskim programem "Takeshi Castle" z lat 80., emitowanym u nas na przełomie wieków.

Tak naprawdę to nie musisz nikogo zrzucać, a po prostu jak najszybciej dobiec do mety na kolejnych planszach. Z etapu na etap są one coraz trudniejsze, pełne pułapek, zapadni, przepaści, ruchomych ścian i innych przeszkód. Wygrywa ten, który jako ostatni przeżyje na danym poziomie. Stumble Guys poniekąd przypomina mi grę Crash Bash sprzed 20 lat na PSX - jest co prawda inna, ale grając w nią na swoim telefonie przypomniałem sobie "stare czasy".

Rozgrywka online składa się maksymalnie z 32 graczy. Pierwszą rundę przechodzi pierwszych 16, którzy dojdą do mety, w kolejnej 8, a następnie całą rozgrywkę wygrywa ten, który najdłużej utrzyma się przy życiu. Nie ma tu miejsca na nudę - cały czas coś się dzieje, a mijający czas potęguje wszechobecny chaos i dramaturgię. Niech Cię nie zrazi dziecinna i kolorowa grafika - Stumble Guys to niezwykle wciągająca gra, w dodatku za darmo! Niemniej jednak są tu mikropłatności - masz np. możliwość zakupienie niestandardowej skórki.


Survivor In Rainbow Monster

gra Survivor In Rainbow Monster

 • Ocena: 4,4/5 (9,04 tys. opinii)

 • Pobrań: +1 mln

 • Wiek: PEGI 7

 • Gatunek: akcja/online

 • Ostatnia aktualizacja: 20.10.2022

Czy boisz się ciemności? Tym razem gra mobilna dla dzieci od 7 roku życia. Ponownie jest to pozycja online, ale nie mogło być inaczej. Jeżeli boisz się o ograniczony transfer w telefonie, to zawsze możesz skorzystać z domowej sieci Wi-Fi - w końcu od czego jest internet stacjonarny z odpowiednim routerem. A na czym polega Survivor In Rainbow Monster?

Jak sama nazwa wskazuje, chodzi o przetrwanie. Rozgrywka rozpoczyna się w domku, którego można nazwać własnym azylem (znajduje się w nim jedyny przyjazny czerwonogłowy potwór), ale poza nim czyha na Ciebie wiele niebezpieczeństw. Niestety nie masz wyjścia i musisz eksplorować mapę w celu zbierania m.in. specjalnych klocków i innych elementów. Mimo dość bajkowej - czy raczej kreskówkowej - otoczki graficznej, gra może wzbudzać niepokój za sprawą bardzo klimatycznej muzyki w tle.

Gra się bardzo przyjemnie, a tytuł potrafi uzależnić na wiele godzin. Trzeba przyznać, że sterowanie bohaterem w widoku z góry (ale nie jest to rzut izometryczny jak np. w Diablo czy Baldur's Gate, lecz jak w Tibii) jest przemyślane i w tym przypadku jak najbardziej na miejscu. Gra potrafi długo się włączać (eksflagowy Huawei P30; Kirin 980 2,60 GHz + 6 GB RAM).


Lifting Hero

Litfing Hero gra

GramTV przedstawia:

 • Ocena: 3,7/5 (15,9 tys. opinii)

 • Pobrań: +5 mln

 • Wiek: PEGI 3

 • Gatunek: rekreacja

 • Ostatnia aktualizacja: 29.09.2022

To specyficzna, ale bardzo oryginalna gra. W przeciwieństwie do wcześniejszych, gdzie można stracić sporo nerwów, Lifting Hero nie stawia na akcję. W tej grze możesz się nawet zrelaksować. Na czym polega?

Lifting Hero polega na... trenowaniu swojego kulturysty, który na samym początku jest strasznym chucherkiem. W miarę treningu i większego obciążenia, nasz tytułowy bohater rośnie, osiągając kolosalne wręcz rozmiary. Jeżeli nie popełnisz błędu, może on przerosnąć całe miasto! Te dziwne dwupalczaste dłonie gdzieś już widziałem... Tak - niemal identyczne mają minifigurki LEGO System!


Save the Doge

Save the Doge gra

 • Ocena: 2,8/5 (111 tys. opinii)

 • Pobrań: +10 mln

 • Wiek: PEGI 3

 • Gatunek: łamigłówki

 • Ostatnia aktualizacja: 11.10.2022

Na czwartym miejscu wśród najpopularniejszych gier w Google Play w 2022 roku jest Save the Doge. Tym razem średnia ocena jest znacznie niższa, ale pochodzi z ponad 100 tysięcy opinii, a - wiadomo - im ich więcej, tym większa szansa na jej spadek. Sądząc po komentarzach, gracze narzekają nie na rozgrywkę samą w sobie, lecz na reklamy. Niestety potwierdzam.

A trudno je ominąć, wszak to darmowa Google Play za 0 zł. A co do samej rozgrywki, to polega ona na uratowaniu naszego bohatera przed rojem wściekłych pszczół. Postaw ochronną barierę jednym ruchem palca - jeżeli wytrzyma (w zależności od levelu) 6-10 sekund, to przechodzisz do kolejnego etapu! Nie zapominaj o przepaściach - tytułowy Doge nie może w nie wpaść. Klimatu dodaje skromna, ale bardzo pomysłowa otoczka graficzna. Zabawa rozgrywa się bowiem na... kartce papieru. Fajnie! Szkoda tylko, że kilkusekundowa rozgrywka przeplatana jest długimi (30 s!) reklamami...


Color Page ASMR

Color Page ASMR gra

 • Ocena: 4,2/5 (7,26 tys. opinii)

 • Pobrań: +1 mln

 • Wiek: PEGI 12

 • Gatunek: symulacja

 • Ostatnia aktualizacja: 20.10.2022

TOP 5 najpopularniejszych darmowych gier na Google Play w 2022 roku zamyka... symulacja kolorowanki. Tak - kolorowanki!

Color Page ASMR nie jest jednak przeznaczony dla najmłodszych. Według twórców aplikacji jest ona skierowana dla osób powyżej 12 roku życia. To trochę dziwne, bo - przynajmniej początkowe - etapy są bardzo proste. Wpierw musisz narysować kontury, które następnie pomalujesz. Narysować to za dużo powiedziane - wystarczy przytrzymać palec na ekranie, a flamaster sam zrobi swoje. Miej jednak na uwadze, że zbyt długie przytrzymanie palca spowoduje "wyjechanie" konturu poza wymagany obrys.

Po skończeniu szkicu, należy go następnie pomalować. Nie ma jednak możliwości wyjechania poza uzyskane wcześniej kontury, ale można pomylić kolory. Gdy celowo je mieszałem, nie stało się nic istotnego... etap został zaliczony, a ja przeszedłem do kolejnego poziomu. Jakby tego było mało, istnieje możliwość wycofania swojego ruchu, jeżeli chcemy np. poprawić niedoskonałe konturu. W grze występują reklamy, a jej opinie są generalnie bardzo przychylne.

Komentarze
5
dariuszp
Gramowicz
27/10/2022 12:49
Silverburg napisał:

Sarcasm detected :P Chodziło mi o to, że szkoda nawet na ten syf zwracać uwagę.

Nie było sarkazmu. Faktycznie nie zwróciłem uwagi że to reklama :-)

Silverburg
Gramowicz
27/10/2022 12:40
dariuszp napisał:

O widzisz, nie zauważyłem. Dzięki za zwrócenie uwagi.

Silverburg napisał:

"Tekst partnerski", czyli sponsorowany aka reklama.

dariuszp napisał:

Co to za spam?

Sarcasm detected :P Chodziło mi o to, że szkoda nawet na ten syf zwracać uwagę.

dariuszp
Gramowicz
27/10/2022 12:30
Silverburg napisał:

"Tekst partnerski", czyli sponsorowany aka reklama.

dariuszp napisał:

Co to za spam?

O widzisz, nie zauważyłem. Dzięki za zwrócenie uwagi.

Silverburg
Gramowicz
26/10/2022 21:51
dariuszp napisał:

Co to za spam?

"Tekst partnerski", czyli sponsorowany aka reklama.

dariuszp
Gramowicz
26/10/2022 21:19

Co to za spam?