Informacje

Ponad milion osób zgarnęło Mirage: Arcane Warfare za darmo

... Małgorzata Trzyna

Zanim twórcy zdecydowali się udostępnić grę bezpłatnie, w swych bibliotekach miało ją około 13 tysięcy graczy.

Ponad milion osób zgarnęło Mirage: Arcane Warfare za darmo - obrazek 1

Choć Mirage: Arcane Warfare to nie najgorsza bijatyka, nie cieszyła się szczególnie dużą popularnością. Tydzień temu studio Torn Banner postanowiło podjąć drastyczne kroki, by przyciągnąć większą liczbę graczy - przez 24 godziny gra była dostępna za darmo. Według danych ze Steam Spy, przed akcją w swych bibliotekach miało ją około 13 000 użytkowników. W szczytowych godzinach grało w nią równocześnie... 7 osób. Teraz sytuacja wygląda o niebo lepiej: grę posiada 1,2 miliona użytkowników.

- Naszym głównym celem było przyciągnięcie nowych graczy, by (początkowo) niewielka, lecz oddana społeczność mogła się cieszyć rozgrywką w Mirage. Cieszymy się, mogąc ogłosić, że osiągnęliśmy sukces. Liczba graczy jest teraz ogromna, dużo większa niż oczekiwaliśmy. Nieco ponad tydzień po akcji, liczba użytkowników na serwerach nadal wygląda dobrze - równocześnie gra około 1000 osób - pisze przedstawiciel studia.

Torn Banner ogłosiło również, że przygotowuje aktualizację numer 5, która pozwoli tworzyć własne serwery i eksperymentować na nich z najbardziej szalonymi ustawieniami.

Najnowsze
Lubisz nas?