Informacje

Przygodówka Cyanide & Happiness Adventure Game sfinansowana na Kickstarterze

... Małgorzata Trzyna

Gra "wypełni pustkę w twojej duszy, uzdrowi uczucia w sercu i pozmywa naczynia".

Na Kickstarterze ruszyła zbiórka na przygodówkę 2D typu point and click, opartą na cieszącym się popularnością internetowym komiksie Cyanide & Happiness. Oprawa graficzna będzie przypominać filmy animowane, jakie powstają na bazie komiksu. W grze czeka na nas eksploracja, rozmowy, zbieranie przedmiotów i rozwiązywanie zagadek.

Fabuła skupi się na chłopcu zwanym Cooper "Coop" McCarthy, który po prostu chce ukończyć szkołę, choć świat wokół niego zmierza ku nieuchronnej apokalipsie. Towarzyszyć mu będzie Sawyer Allen, która marzy o karierze dziennikarki śledczej oraz Hugo "Chowder" Malone, którego pasją są miecze i zostawianie komentarzy pod filmami na YouTube. Całość, oczywiście, będzie pełna czarnego humoru.

Twórcy prosili o 300 000 dolarów - żądaną kwotę udało się już zebrać, a do końca zbiórki pozostało jeszcze 25 dni. Gra zmierza na PC, ale trafi też na inne platformy (kolejno: PS4, Xbox One, Switch, tablety), jeśli zostaną przekroczone odpowiednie progi (konkretnych kwot jeszcze nie podano).

Najnowsze
Lubisz nas?