Informacje

GTA V - już 75 mln kopii trafiło do sklepów; dobre wyniki Mafii III i Civilization VI

...

W ubiegłym roku GTA V nie ukazało się na żadnej nowej platformie, a mimo to znalazło się wśród najlepiej sprzedających się gier. Oto miara sukcesu.

GTA V - już 75 mln kopii trafiło do sklepów; dobre wyniki Mafii III i Civilization VI - obrazek 1

Grand Theft Auto V zostało wysłane do sklepów w 75-milionowym nakładzie - poinformował Strauss Zelnick, prezes Take-Two, podczas podsumowania ostatniego kwartału w wykonaniu firmy. Zaznaczył on, że gra nadal sprzedaje się powyżej oczekiwań, a najlepszym na to dowodem jest 6. miejsce, które produkcja Rockstara zajęła na liście bestsellerów 2016 roku, sporządzonej przez NPD. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku gra nie zadebiutowała na żadnej nowej platformie.

W listopadzie Take-Two ogłaszało, że nakład GTA V, który trafił do sklepów, wyniósł 70 milionów sztuk. Oznacza to, że w okresie okołoświątecznym sprzedawcy otrzymali kolejne 5 milionów egzemplarzy gry. Wyniki sprzedaży do klienta końcowego nie są znane. Firma pochwaliła się także rezultatami innych swoich tytułów. Mafia III powędrowała do sklepów w liczbie 5 milionów, a Civilization VI - 1,5 mln kopii. Wydawca przypomniał, że ta pierwsza była najlepiej sprzedającą się odsłoną serii w pierwszym tygodniu. Dzieło Firaxis Games jest natomiast najszybciej sprzedającą się grą w obrębie swojej serii.

GTA V - już 75 mln kopii trafiło do sklepów; dobre wyniki Mafii III i Civilization VI - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?