Informacje

GothicCraft - grywalny Gothic w świecie Minecrafta!

... Małgorzata Trzyna

GothicCraft to nie tylko dokładnie odwzorowana mapa, ale też zadania, postacie i przeciwnicy znani z Gothica oraz wydarzenia specjalne.

GothicCraft - grywalny Gothic w świecie Minecrafta! - obrazek 1

Niewielki zespół fanów Gothica od 2014 roku pracuje nad projektem GothicCraft, czyli przeniesieniem pierwszej części Gothica do Minecrafta. Grupa postanowiła nie tylko wiernie odwzorować mapę Górniczej Doliny, charakterystyczne budowle i obozy, ale też dodać własne elementy z modów czy zawartości usuniętej z gry przed premierą.

Na specjalnym role-playowym serwerze (do którego zostanie przygotowany launcher) każdy będzie mógł kreować własną historię, spotkać postacie znane z Gothica oraz polować na potwory posiadające modele i tekstury z autorskiej modyfikacji zespołu. Gracze będą mogli wykonywać zadania dla postaci - twórcy zadbali o przeniesienie linii dialogowych z oryginału. Niektóre misje zostały zmodyfikowane i dodane. W planach są także wydarzenia specjalne, których zakończenie będzie zależało od społeczności graczy.

Więcej o projekcie GothicCraft dowiecie się z załączonego wideo:

Serwer GothicCraft ma wystartować pod koniec lutego lub na początku marca, choć nie jest to jeszcze pewne na sto procent. Więcej informacji można znaleźć na Facebooku.

GothicCraft - grywalny Gothic w świecie Minecrafta! - obrazek 2

Najnowsze
Lubisz nas?