Informacje

Uwe Boll odchodzi z przemysłu filmowego! Ten biznes nie jest już opłacalny

14

Kontrowersyjny reżyser lubujący się w tworzeniu filmów na podstawie gier odchodzi z przemysłu. Swoją decyzję argumentuje względami finansowymi.

Uwe Boll odchodzi z przemysłu filmowego! Ten biznes nie jest już opłacalny - obrazek 1

Niemiecki producent filmowy, reżyser i scenarzysta Uwe Boll postanowił zakończyć swoją karierę filmowca. Rezygnuje on nie tylko z kręcenia filmów na podstawie gier, ale z całego przemysłu. - Na tym się już nie zarabia - argumentuje Boll, wskazując, że sprzedaż filmów na DVD i Blu-rayu spadła w skali światowej na przestrzeni trzech ostatnich lat o 80 proc. - To jest prawdziwa przyczyna - po prostu nie stać mnie już na robienie filmów - dodaje.

Sam stwierdza, że nie jest też zainteresowany powrotem do kręcenia filmów niskobudżetowych. - Zrobiłem w swoim życiu tyle filmów, że nie mogę w swoim wieku powracać do coraz tańszych przedsięwzięć. Szkoda. Byłbym szczęśliwy mogąc dalej robić filmy, ale z finansowego punktu widzenia zwyczajnie nie jest to już opłacalne - kwituje.

Produkcje Uwe Bolla nie były, łagodnie rzecz ujmując, cenione przez krytyków. Dość powiedzieć, że House of the Dead i Alone in the Dark łapią się do czołowej setki najgorszych filmów wszech czasów w portalu IMDb.

14 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
czaczi87

W końcu nad nami się zlitował i nie będzie już wypuszczał tych swoich paździerzy. Kino uratowane ;)

Odpowiedz
Fabiopirat

Jak ktoś robi takie g... to pewnie, że ten biznes jest nieopłacalny.

Odpowiedz
G Karfein

Fakt, w wielu miejscach dawał ciała, ale Postal to perełka. O ile oczywiście ktoś nie puści pawia na ilość kiblowego humoru. Klimat jednak oddał wybornie.

Odpowiedz
CDRV

Nigdy nie rozumialem czemu ludzie sie tak na niego uwzieli. Jego filmy na podstawie gier nigdy nie byly zle. Byly to przecietne filmy czasem lepsze czasem gorsze. W zasadzie nikt nie robil lepszych filmow o grach. Dla przykladu seria filmow Resident Evil gdyby byla robiona przez niego napewno wygladalaby bardziej podobnie do gier niz to co dostajemy regularnie od lat.
Mysle ze ogol ludzi czepial sie go dla czepiania nie proporcjonalnie do tego jak filmy byly zle. Na koniec nadmienie ze Postal byl chwalony....

Odpowiedz
G Sanders-sama

Uwe Uwe, żeś rozje**ł kolarzówe... Uwe, Uwe szabadabada ;)

Odpowiedz
G Renchar

> W końcu nad nami się zlitował i nie będzie już wypuszczał tych swoich paździerzy. Kino
> uratowane ;)

Akurat Postala odzwierciedlił całkiem dobrze chyba jeden film jaki całkiem mu wyszedł bo miał sporo akcentów z tak samo bezmyślnej gry :P Gliniarze i taliby były kozak w tym filmie :P

Odpowiedz
Fabiopirat

> Nigdy nie rozumialem czemu ludzie sie tak na niego uwzieli. Jego filmy na podstawie
> gier nigdy nie byly zle. Byly to przecietne filmy czasem lepsze czasem gorsze. W zasadzie
> nikt nie robil lepszych filmow o grach. Dla przykladu seria filmow Resident Evil gdyby
> byla robiona przez niego napewno wygladalaby bardziej podobnie do gier niz to co dostajemy
> regularnie od lat.
> Mysle ze ogol ludzi czepial sie go dla czepiania nie proporcjonalnie do tego jak filmy
> byly zle. Na koniec nadmienie ze Postal byl chwalony....

Pozostawie to bez komentarza... a film na podstawie Dungeon Siege przemilczymy...

Odpowiedz
johnyguliano

Właśnie przypomniało mi się, jakiego dostałem mentalnego bitch slapa, kiedy Dungeon Siege leciał w telewizji i usłyszałem dzieci zwracające się do ojca "Farmerze" :`(

Odpowiedz
G Panor

Jakbym mógł dałbym" Like! "

Odpowiedz
G mathius007

Złoty dzień dla światowej kinematografii!

Odpowiedz
koNraDM4

> Nigdy nie rozumialem czemu ludzie sie tak na niego uwzieli. Jego filmy na podstawie
> gier nigdy nie byly zle. Byly to przecietne filmy czasem lepsze czasem gorsze. W zasadzie
> nikt nie robil lepszych filmow o grach. Dla przykladu seria filmow Resident Evil gdyby
> byla robiona przez niego napewno wygladalaby bardziej podobnie do gier niz to co dostajemy
> regularnie od lat.
> Mysle ze ogol ludzi czepial sie go dla czepiania nie proporcjonalnie do tego jak filmy
> byly zle. Na koniec nadmienie ze Postal byl chwalony....
No Postala to ciężko było skopać, w tej grze zawsze bawiły chore rzeczy, tak samo jest w filmie

Odpowiedz
G PokerMorda

A mnie go trochę szkoda. Uwe wbrew pozorom nie jest debilem, i potrafi zrobić dobry film. Pamięta ktoś Rampage? Ten pierwszy? To był naprawdę dobry film, zwłaszcza biorąc pod uwagę portfolio jego reżysera...

Odpowiedz
G Skelldon

Dlaczego mnie to nie dziwi... XD

Odpowiedz
G MisticGohan_MODED

No najwyższy czas.

Odpowiedz