Informacje

Serwery Dead Star zostaną wyłączone w listopadzie - po siedmiu miesiącach od premiery gry

... Małgorzata Trzyna

Armature Studios przyznaje, że nie była to łatwa decyzja, ale niestety - koszty utrzymania serwerów są większe niż zyski.

Serwery Dead Star zostaną wyłączone w listopadzie - po siedmiu miesiącach od premiery gry - obrazek 1

Dead Star, strzelanka MOBA od Armature Studios (mającego na swym koncie m.in. Batman: Arkham Origins Blackgate i ReCore), która została udostępniona w kwietniu bezpłatnie dla abonentów PS Plus, wkrótce przestanie działać. Twórcy ogłosili, że 1 listopada serwery gry zostaną wyłączone.

- Zamykamy serwery Dead Star, ponieważ - mówiąc bez owijania w bawełnę - koszty utrzymania gry przekraczają zyski - powiedział przedstawiciel Armature, Jack Mathews, w rozmowie z Kotaku. - Nie było nam łatwo podjąć tę decyzję, a dla mnie osobiście był to bardzo smutny moment. Armature włożyło mnóstwo czasu, pasji i środków zarówno w stworzenie gry, jak i w społeczność, i jesteśmy bardzo wdzięczni fanom za ich wsparcie, dzięki któremu Dead Star działało tak długo, jak to było możliwe.

Dead Star zostało już wycofane ze sprzedaży zarówno na PC, jak i PS4. Ci, którzy zamierzają wykorzystać ostatnie dni działania gry, będą zdobywać więcej Sławy we wszystkich meczach - o ile problemem nie okaże się znalezienie odpowiedniej liczby graczy.

Najnowsze
Lubisz nas?