Informacje

8. finał ogólnopolskiego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych odbędzie się już 1 lipca

... Małgorzata Trzyna

W konkursie, organizowanym przez Politechnikę Łódzką, studenci z całej Polski zaprezentują autorskie prototypy gier komputerowych.

8. finał ogólnopolskiego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych odbędzie się już 1 lipca - obrazek 1

W piątek, 1 lipca, w Art_Inkubatorze zlokalizowanym w Fabryce Sztuki w Łodzi, odbędzie się 8. finał ogólnopolskiego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Liderzy, projektanci, programiści, graficy, projektanci poziomów, artyści koncepcyjni, muzycy, dźwiękowcy i projektanci interfejsów zaprezentują oryginalne pomysły na gry komputerowe i pokażą, w jaki sposób wypełniają różne role i realizują zadania niezbędne do stworzenia prototypu gry.

O wynikach konkursu zadecyduje Jury złożone z przedstawicieli firm oraz pracowników z głównych ośrodków akademickich w Polsce, które kształcą studentów w dziedzinie gier komputerowych. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają szereg nagród ufundowanych przez firmy.

Tegoroczna edycja konkursu ma wyjątkowy charakter. Sektor gier wideo został uznany od tego roku za ambasadora nowoczesnej Polski, co oznacza, że Narodowe Centrum Badań i Rozwoju umożliwiło finansowanie prac badawczych, by polski przemysł gier skuteczniej konkurował z zagranicznymi twórcami.

Prócz konkursu, uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez ekspertów, a także w konferencji poświęconej tematyce wskazanej przez program sektorowy GAMEINN.

W wydarzeniu wezmą udział polscy przedstawiciele branży gier wideo, m.in. Microsoft, CD Projekt, Techland, 11bit Studios, Teyon, Vivid Games, AT Games i Wastelands Interactive.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie gry.it.p.lodz.pl.

Najnowsze
Lubisz nas?