Informacje

Subskrypcje World of Warcraft spadają. "Ludzie patrzą na to pod złym kątem"

48

Nie jest tajemnicą, że coraz więcej graczy rezygnuje z opłacania abonamentu w World of Warcraft. Kwestię tę omawia producent wykonawczy masówki.

Subskrypcje World of Warcraft spadają. "Ludzie patrzą na to pod złym kątem" - obrazek 1

- To trudny problem - J Allen Brack wypowiadając te słowa nie zamierza owijać w bawełnę kwestii odpływu subskrybentów z World of Warcraft. Zaraz jednak dodaje: - Zespół i społeczność bezpośrednio łączą liczby, które ogłaszamy z kondycją społeczności oraz kondycją biznesu. Niekoniecznie jest to właściwe podejście. Nie powiedziałbym, że obecne World of Warcraft odnosi o połowę mniejszy sukces niż wcześniej.

- Nasz zespół nie może się koncentrować na zrobieniu questa, który sprawiłby, że liczba subskrybentów wzrośnie o 100 tys. Developerzy by oszaleli starając się to osiągnąć. Jedyną rzeczą, jaką możemy zrobić, jest skupianie się na pozytywnych doznaniach, na uczeniu się wszystkiego co możliwe, przekuwaniu tego na naszą pracę i uczynieniu z World of Warcraft najlepszej rzeczy, jaką może być - komentuje Brack.

Historia pokazuje jednak, że liczba osób opłacających abonament w World of Warcraft rosła wraz z pojawianiem się kolejnych dużych dodatków. Tymczasem na kolejny z nich, Legion, trzeba poczekać do przyszłego roku. - Mimo to Legion zadebiutuje szybciej niż przewidywałby to nasz normalny kalendarz. Z całą pewnością chcemy kontynuować skracanie tego czasu oczekiwania - zapowiada producent wykonawczy World of Warcraft.

Ojoj, nie jesteś zalogowan(a)y. O_O' Aby dodać komentarz Zaloguj się w serwisie
Najnowsze
Lubisz nas?