Informacje

Wiedźmin 3: Dziki Gon - poznaliśmy wymagania sprzętowe

194

CD Projekt RED udostępniło zarówno minimalne, jak i rekomendowane wymagania sprzętowe.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - poznaliśmy wymagania sprzętowe - obrazek 1

Jeszcze do niedawna terminem debiutu Wiedźmin 3: Dziki Gon był luty tego roku. Gra została opóźniona miesiąc temu ze względu na chęć dopracowania produkcji ze strony twórców. Jak sami twierdzą, aktualnie pozostało już im tylko doszlifowanie gry. Nic więc dziwnego, że postanowili ujawnić już wymagania sprzętowe gry. Oto one.

Minimalne wymagania systemowe

  • Procesor: Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz lub AMD CPU Phenom II X4 940
  • Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 660 lub AMD GPU Radeon HD 7870
  • Pamięć: 6GB RAM
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub 64-bitowy Windows 8 (8.1)
  • Direct X: 11
  • Dysk twardy: 40 GB wolnego miejsca

Rekomendowane wymagania systemowe

  • Procesor: Intel CPU Core i7 3770 3,4 GHz lub AMD CPU AMD FX-8350 4 GHz
  • Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 770 lub AMD GPU Radeon R9 290
  • Pamięć: 8GB RAM
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 lub 64-bitowy Windows 8 (8.1)
  • Direct X: 11
  • Dysk twardy: 40 GB wolnego miejsca

Przypominamy, że w gram.pl przyjmowane są zamówienia przedpremierowe na zakup Wiedźmina 3.

194 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
dawid1997214

odpowiednie :P

Odpowiedz
G Dracule-Mihawk

Wciągam je nosem ;p

Odpowiedz
AlmostLikeArthorias

Trochę duże....

Odpowiedz
G Renchar

Idzie na maxa. Nie było się o co martwić :D

Odpowiedz
G Liptox

Już się ucieszyłem że wymagania GTA5 :D

Odpowiedz
G Samnitar

Nie mówię, że się nie spodziewałem, ale... Smutek, koniec z nadzieją, że cokolwiek nowego na moim pójdzie, czas na zmianę sprzętu.

Odpowiedz
Phobos_s

Wymagania nie są takie znów wielkie jak większość się obawiała.
Ale z drugiej strony, wymagania podane przez CDPR jako rekomendowane do Wieśka 2 też nie były tak bardzo wygórowane, a gra mimo to potrzebowała dużo mocniejszej maszyny żeby faktycznie działać płynnie.
Więc te wymagania to jedno, a optymalizacja kodu przez CDPR to co innego. Mam nadzieję, że tym razem Redzi się do tego ostro przyłożą.

Odpowiedz
Gohan1989

Jak zwykle u wieśka kiepsko z optymalizacją

Odpowiedz
G Kadaj

Z "uberpróbkowaniem" czy bez? ;d

Odpowiedz
jellybe4r

Wymagania jak najbardziej odpowiednie w porównaniu do jakości produktu. Sprzęt z wymagań zalecanych można bez problemu złożyć za ~2700zł - a to chyba dużo nie jest. Chore wymagania do jakości to ma CoD: AW (chociaż sam gram i lubię ale fanboyem nie jestem i mówię jak jest - gra ma chore wymagania :D).

Odpowiedz
G pieta

czyli na moim i5-4460, GTX 660, 8 gb ram - mogę sobie pograć w ~20 fps ? ...

Odpowiedz
Palczasty11

No to pora szykować $ na nowy sprzęt :)

Odpowiedz
lis_23

Wymagania sprzętowe na cztery miesiące przed premierą? Trochę dziwne. Wygląda to tak, jakby gra nadal miała wyjść w lutym.

Odpowiedz
vegost

Za mocny sprzęt...

Odpowiedz
zuchantek

Teoretycznie słabszy sprzęt ale jak będzie dobra optymalizacja pójdzie.

Odpowiedz
G Ecko09

Czemu radeony serii 7xxx są w minimalnych? To nie pierwsza gra już z takimi wymaganiami.

Odpowiedz
Moras258

Jak myślicie, w ilu fps bede mógł pograć na i5 4570, gtx 760, 8gb ram?

Odpowiedz
hotboy1827

ja mam kartę grafiki Nvidia GeForce 820M
4 gb ramu
1.70 ghz
pójdzie ?

Odpowiedz
G borias

Nie ma się co ekscytować, wszystko i tak wyjdzie "w praniu" (oby tylko nie jak w AC: Unity...).

Odpowiedz
G menacha

Heee Na max pójdzie bez problemu :):):)

Odpowiedz
G Rick

Jest dobrze. :)

Odpowiedz
mikolajec

> ja mam kartę grafiki Nvidia GeForce 820M
> 4 gb ramu
> 1.70 ghz
> pójdzie ?
Nie,taka karta laptopowa tej gry nie uciągnie

Odpowiedz
G AzoTa

spodziewałem sie czegoś typu gtx 780 i 16 gb ram a tu prosze . gra oczywiście na ultra , pozostaje tylko czekać

Odpowiedz
Lukasz56

FX-6300,8GB i GTX 650 Ti
Jak AC unity mi chodzi na średnich to i Wiedzmin 3 da rade ;)

Odpowiedz
saborcat-14

Wymagania wymaganiami ciekawe jak optymalizacja. Wiedźmin 2 nią nie grzeszył oby tym razem te parę miesięcy opóźnienia wpłynęło pozytywnie na finalny produkt.

Odpowiedz
G Gumisiek2

Bez szans. No to trzeci Wiedźmin poczeka sobie jakoś do 2018 roku, bo właśnie wtedy planuję zainwestować w nowy sprzęt.

Odpowiedz
Shinigami

Wymagania podawane przez wydawce, a te realne - szczególnie przed patchami mogą się sporo różnić. Powinna być adnotacja, na jakich detalach pogramy spełniając rekomendowane. Stawiam na medium, z lekkimi modyfikacjami na wysokie.

Odpowiedz
Danoniero

Serio spodziewałem się płaczu i wyrywania włosów po choćby AC Unity, ale tutaj widze bajka. Proc do maja spokojnie zmienie bo mam akurat i5 2500k i na maxa można śmigać. Ciekawe czy pojawią się już Broadwelle wtedy....

Odpowiedz
lis_23

Moim zdaniem, do ultra będzie potrzebny mocniejszy sprzęt.

Odpowiedz
G Assassin3

jak myślicie będzie mi chodzić dobrze na wysokich?? mój sprzęt i7 4770k podkręcony z 3.5 ghz do 3.9 ghz 16 gb ram GF 970 GTX czy dołożyć jeszcze jednego gtx 970 ? proszę o rade?

Odpowiedz
G kesik93

No to sobie pograłem. Kolejny techniczny bubel bez optymalizacji. Muszę anulować moje zamówienie na kolekcjonerkę.

Odpowiedz
G Assassin3

> No to sobie pograłem. Kolejny techniczny bubel bez optymalizacji. Muszę anulować moje
> zamówienie na kolekcjonerkę.
zawsze możesz kupić ps4 chodzić tam wiesiek ma byc na średnich i działać płynie w 30 fps podobno

Odpowiedz
G Arcling

Wątpię żeby takie były w rzeczywistości, poprzednie części nie miały dobrej optymalizacji. Faktyczne rekomendowane raczej będą sporo wyższe. Ustawienia ultra to nic, bardziej rozchodzi się o różne efekty, które na pewno będą mocno obciążać kartę. Natomiast na minimalnych gra może być niegrywalna.

Odpowiedz
G Kakarotto

Nieźle, spełniam rekomendowane. :D

Teoretycznie. Mogę się założyć, że "na fulla" nie ruszy. :P

Odpowiedz
G sinir

UF MÓJ SUPER-PODKRĘCONY GTX 970 I 2500K@4.3GHZ WYSTARCZY !!

A tak na poważnie to wszystko zależy od optymalizacji. Unity też miało (o ile pamiętam) 770-tkę w rekomendowanych, i co? Nawet u mnie ścina na bardziej ruchliwych ulicach. Niemniej zdecydowanie bardziej wierzę CDPR niż Ubisoftowi. :P

Odpowiedz
G Barnette

W Wiedźmina grać nie będę. Chciałem sobie tylko obczaić wymogi z czystej ciekawości i szczerze... dziwią mnie te czasy. Komputer ze średnio-wysokiej półki ma uciągnąć nowy tytuł ledwo na minimalnych detalach? Wolne żarty. Nie żeby coś, ale z roku na rok jest coraz gorzej. Albo to ceny sprzętu są nieodpowiednie albo to optymalizacja jest dla deweloperów coraz trudniejsza. Jeżeli tak dalej pójdzie to w 2020 gry wcale nie będą wiele piękniejsze niż dziś, a w wymaganiach minimalnych będzie procesor z ośmioma rdzeniami i taktowaniem 5GHz, do tego 32GB RAMu i grafika z kolejnymi 8GB VRAMu. Oczywiście złożenie takiego czegoś będzie kosztować jakieś 4 tys. złotych, ale co tam - na pewno gra będzie wyglądać tak bardzo wow.

Odpowiedz
G Braveheart

> jak myślicie będzie mi chodzić dobrze na wysokich?? mój sprzęt i7 4770k podkręcony z
> 3.5 ghz do 3.9 ghz 16 gb ram GF 970 GTX czy dołożyć jeszcze jednego gtx 970 ? proszę
> o rade?
Ty na serio z tym pytaniem czy trolololo ? ;/. Dla gry chcesz dokładać kolejną 970tkę ? :D.Stary.. Gra powinna ci śmigać jak przecinak. Nie masz się co martwić. :) [chyba xD]Ciekawe jak z optymalizacją.

Odpowiedz
G Assassin3

> Ty na serio z tym pytaniem czy trolololo ? ;/. Dla gry chcesz dokładać kolejną 970tkę
> ? :D.
> Stary.. Gra powinna ci śmigać jak przecinak. Nie masz się co martwić. :) [chyba xD]
> Ciekawe jak z optymalizacją.
nie troluje ani nic tylko myśle ze rekomendowane są zaniżone , ale się martwię serio :D nie wiem czy drugiego gtx nie ładować takiego samego ?

Odpowiedz
Artmaster88

Oj ledwo się w minimalnych mieszczę :/ Można się pożegnać z graniem na jakiś czas. Ale to standard - zawsze przy nowej części Wieśka, trzeba było kompa zmieniać ;)

Odpowiedz
aY227

> No to sobie pograłem. Kolejny techniczny bubel bez optymalizacji. Muszę anulować moje
> zamówienie na kolekcjonerkę.

> Komputer ze średnio-wysokiej półki ma uciągnąć nowy tytuł ledwo na minimalnych
> detalach? Wolne żarty. Nie żeby coś, ale z roku na rok jest coraz gorzej.

jaki kraj, takie #pcmasterrace :)
Wielu ludzi siedzi na złomach i tylko jojczy jak to wszystko jest niesprawiedliwe.

Odpowiedz
G Braveheart

> nie troluje ani nic tylko myśle ze rekomendowane są zaniżone , ale się martwię serio
> :D nie wiem czy drugiego gtx nie ładować takiego samego ?
Jeżeli budżet ci na to pozwala [masz odłożony szmal albo dobrą pracę] to czemu nie ? :DJa bym tam jednak się troszkę wstrzymał z zakupem i poczekał do premiery.

Odpowiedz
vako94

Mam nadzieje że na gtx 760 pogram na wysokich :D

Odpowiedz
MichaelAngeloo

@Assassin3 Dołóż jeszcze ze 3, tak dla pewności...

@sinir Unity miało 780 w rekomendowanych, do 770 to niebo a ziemia

Odpowiedz
G Snafu

> [...]
Myślę, że powinieneś skontaktować się z NASA lub inną instytucją która posiada super-komputery w celu zakupu jednego, ewentualnie poprosić o złożenie takowego. Najlepiej zamów dwa takie- dla bezpieczeństwa. no i pamiętaj 1000GB RAMu to już niezbędne minimum.

Odpowiedz
lis_23

> Oj ledwo się w minimalnych mieszczę :/ Można się pożegnać z graniem na jakiś czas. Ale
> to standard - zawsze przy nowej części Wieśka, trzeba było kompa zmieniać ;)
Bo ja wiem?Pierwszy Wiedźmin, mój sprzęt:AMD Athlon64 4200+AMD Radeon X1900XT2GB RAMW Vista 64 bitWiedźmin 2:trzyrdzeniowy Phenom pierwszej generacji, niestety, nie pamiętam modeluAMD Radeon HD48704GB RAM W Vista 64 bit

Odpowiedz
G Makowiec

Cóż ja niby spełniam na styk wymagania minimalne(tylko że tak na prawdę mam laptopa więc może być dużo gorzej niż się wydaje) , brakuje mi tylko trochę RAMu i jest to jedyne co zmienię dla tej gry. Kupię ją i przejdę choćbym miał grać w 20 fpsach i rozdzielczości 640x480 :P W ostateczności gra będzie stała na półce kilka lat, ale ja jestem optymistą, skoro 2 potrafiła wyciągać 40 fps na wysokich, to może to podziała na najniższych chociaż w tych 30.

Odpowiedz
G Assassin3

> Ja bym tam jednak się troszkę wstrzymał z zakupem i poczekał do premiery.
Z kasa raczej spoko , myślę ze zrobię tak jak radzisz poczekam do premiery i najwyżej wtedy dołożę jeszcze jednego gtx ;)

Odpowiedz
G Grokam

Ktoś wie może jak w tym zestawieniu plasuje się procek i7 920 2,67 Ghz ? Dużo mu brakuje do minimalnych?

Odpowiedz
Artmaster88

> Bo ja wiem?
>
> Pierwszy Wiedźmin, mój sprzęt:
>
> AMD Athlon64 4200+
> AMD Radeon X1900XT
> 2GB RAM
> W Vista 64 bit
>
> Wiedźmin 2:
>
> trzyrdzeniowy Phenom pierwszej generacji, niestety, nie pamiętam modelu
> AMD Radeon HD4870
> 4GB RAM
> W Vista 64 bit
Poprzednie dwa kompy miałem bardzo zbliżone do twoich, ale w dwójke nie grało mi się zadowalająco na tym co podałeś. Miałem HD4850 z 512Mb, 4GB Ram i też Phenoma pierwszej generacji z taktowaniem chyba na 2,3 i to wąskie gardło jest prawdopodobną przyczyną. Dopiero na obecnym ponad 2-letnim już Phenomie II X4 z takt. na 3.4 i HD7850 z 1GB grało się świetnie tylko z Ubersampling i z SSAO na Off.To zależy jak kto rozumie też dobre działanie gry. Trójkę może pewnie bym jeszcze odpalił na Lowest, ale i tak nie będzie pewnie działała zadowalająco. Do takiej gierki lepiej zainwestować w coś mocniejszego i cieszyć się ekstra płynnością.

Odpowiedz
Divis98

> No to sobie pograłem. Kolejny techniczny bubel bez optymalizacji. Muszę anulować moje
> zamówienie na kolekcjonerkę.

A czego się spodziewałeś? Wymagań takich jak w wiedźminie 1?
Wymagania nie są jakieś kosmiczne, zobaczymy jak aktualizacja

Odpowiedz