Informacje

Za dziesięć lat też będziemy grać w World of Warcraft

17 Katarzyna Dąbkowska

Twórcy gry już przygotowują się na 20. rocznicę.

Za dziesięć lat też będziemy grać w World of Warcraft - obrazek 1
Za niecały miesiąc, 23 listopada, Blizzard będzie świętował 10. urodziny World of Warcraft. Jak zapowiada Ion Hazzikostas, główny projektant gry, WoW czeka jeszcze daleka droga:

-Nie mogę powiedzieć, jak będzie wyglądała 20. rocznica. Mogę jednak powiedzieć, że taka rocznica na pewno będzie. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Zdecydowanie myślimy o przyszłości, kiedy układamy sobie w myślach, jak będzie wyglądał następny dodatek i dodatek po nim, chociażby w przypadku długofalowej fabuły, a także wtedy, kiedy zaczynamy wszystko ustawiać i zastanawiać się, którą drogą ma pójść gra. Ostatecznie stawiamy małe kroki.

Dwa tygodnie temu Blizzard pochwalił się, że w World of Warcraft gra 7,4 miliona użytkowników. WoW zawdzięcza taki wynik przede wszystkim przygotowaniom graczy do zbliżającego się dodatku do gry – World of Warcraft: Warlords of Draenor, którego data premiery zapowiadana jest na 13 listopada.

17 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Axuwax

Nie rozumiem dlaczego ludzie nadal w to grają, a tym bardziej dlaczego mieli by nadal grać ... zamiast kolejnych dodatków lepsza by była 2 ...

Odpowiedz
G Dan14NR

> Nie rozumiem dlaczego ludzie nadal w to grają, a tym bardziej dlaczego mieli by nadal
> grać ... zamiast kolejnych dodatków lepsza by była 2 ...

Bo przez tyle lat nawiązali mnóstwo ciekawych znajomości w grze, a sama gra chyba dalej sprawia im frajdę. Do tego poczucie przegrania tyle czasu i włożenia mnóstwa pracy w swoje postaci sprawia, że ciężko im grę porzucić. No i dużo osób gra, czyści co jest, czeka na nowy content i wraca i tak dalej.

Z dwójką jest taki problem, że WoW jest mega rozbudowany przez dodatki WoW 2 zapewne znowu zaoferowałby nam standardowo dwie krainy Azerothu (EK i Kalimdor), a gdzie reszta? Northrend, Pandaria, Outland (i Draenor)? Blizz woli poprawiać silnik gry (widać to np. w grafice, która ulega poprawie z dodatku na dodatek), niż tworzyć nowy i nową grę. No i jeżeli WoW 2 działby się po WoWie to mało co by zostało do zabicia. A tworzenie "tego samego, tylko lepiej" nie ma zbytnio sensu :P

Odpowiedz
G Damianuss1

Warcraft 4!

Odpowiedz
Nathnin

> Nie rozumiem dlaczego ludzie nadal w to grają, a tym bardziej dlaczego mieli by nadal
> grać ... zamiast kolejnych dodatków lepsza by była 2 ...
Bo ta gra ma tak klimatyczny świat i takie mechaniki że jest po prostu najlepsza i przede wszystkim żeby w niej coś ugrać nie trzeba miliardów zielonych we walać. Do tego znajomości nawiązane w grze.

Odpowiedz
G MisioKGB

Grałem w WoW'a jeszcze na wakacjach z kumplem, graliśmy często do 3-4 nad ranem, a później śniadanie o 14. To były dobre czasy, ale teraz też są dobre :) Lubiłem tą grę, a do twórców mam szacunek. Oczywiście teraz mam już inne życie nie mam czasu na tego typu rzeczy, ale nie zmienia to faktu, że wspomnienia w życiu człowieka są najcenniejsze i nikt ich nam nie zabierze.

Odpowiedz
G Evertsen_Dante

A ja szukam wśród znajomych kogoś kto by ze mną pograł, a tu wystarczy odpowiednio wychować potomka... :)

Odpowiedz
Shinigami

Trudno byłoby Blizzardowi spełnić oczekiwania graczy - względem nowej gry - szczególnie biorąc pod uwagę wielkość oraz zawartość rozbudowywanej przez dekadę produkcji.

Tak się po prostu nie da ;)

Odpowiedz
One_of_the_Many

> Trudno byłoby Blizzardowi spełnić oczekiwania graczy - względem nowej gry - szczególnie
> biorąc pod uwagę wielkość oraz zawartość rozbudowywanej przez dekadę produkcji.
>
> Tak się po prostu nie da ;)

Ano, wydaje mi się, że żadne MMO nigdy nie dorówna WoWowi. Po prostu żadna gra nie jest w stanie dać na starcie tego wszystkiego, co WoW uzyskał na przestrzeni tych 10 lat. Czyli stabilnej społeczności graczy, wielu udogodnień i stabilności gry. Liczba graczy WoWa będzie sobie powoli spadać, ale wątpię by jakiekolwiek inne MMO zbliżyło się do tej liczby. Raczej zostanie sporo różnych gier z mniejszymi społecznościami

Odpowiedz
Xanth

A po co WoW2? Co miałoby być w nim takiego, czego nie mogłoby być w WoWie? Lepsza grafika? Grafikę już poprawiają. Nowa fabuła? Po co, jeśli aktualna jest rozbudowana i bardzo dobra? Nowa mechanika gry? Bez sensu, jeśli ta która jest, jest dobra... Nie ma sensu robić kolejnego WoWa, jeśli to samo można osiągnąć rozbudowując, poprawiając i zmieniając aktualnego. Co właśnie się cały czas dzieje.

Odpowiedz
deamon-pl

hmm farma i płaskie sterowanie? dziwnie ze to nadal graczom podoba .

Odpowiedz
One_of_the_Many

> hmm farma i płaskie sterowanie? dziwnie ze to nadal graczom podoba .

To co powiedzieć o tych wszystkich strzelankach, platformówkach, ścigałkach, mordobiciach i fifach ^^

Odpowiedz
One_of_the_Many

> A po co WoW2? Co miałoby być w nim takiego, czego nie mogłoby być w WoWie? Lepsza grafika?
> Grafikę już poprawiają. Nowa fabuła? Po co, jeśli aktualna jest rozbudowana i bardzo
> dobra? Nowa mechanika gry? Bez sensu, jeśli ta która jest, jest dobra... Nie ma sensu
> robić kolejnego WoWa, jeśli to samo można osiągnąć rozbudowując, poprawiając i zmieniając
> aktualnego. Co właśnie się cały czas dzieje.
Dokładnie. Nie bez powodu też TBC było określane jako WoW 2 i od tamtej pory każdy kolejny dodatek podbija ten numerek ^^

Odpowiedz
mieckodwarf

Long live Warcraft!!! For Khaz'Modan!!! :D 10 lat wzlotów i upadków, ale nie żałuję tego czasu. Liczę na kolejną dychę :D

Odpowiedz
AlanFree

> Long live Warcraft!!! For Khaz'Modan!!! :D 10 lat wzlotów i upadków, ale nie żałuję
> tego czasu. Liczę na kolejną dychę :D
Dokładnie, też im kibicuje. Jeśli mają już plany na kolejne 10 lat to znaczy, że mają jeszcze wiele ciekawego do pokazania. Będzie kolejna dycha, a może i nawet więcej... ;)

Odpowiedz
Qlkapl

Już dawno nie gram w WoW'a, ale życzę mu jak najlepiej :)

Odpowiedz
G QuandorX

Myślę, że do tego czasu zdąży wyjść kolejne 6 dodatków i 50 płatnych mountów. Dzięki, dam sobie bez tego radę ;). Szczególnie, jak wyjdzie Everquest Next.

Odpowiedz
Numenpl

> Myślę, że do tego czasu zdąży wyjść kolejne 6 dodatków i 50 płatnych mountów. Dzięki,
> dam sobie bez tego radę ;). Szczególnie, jak wyjdzie Everquest Next.
Właściwie same dodatki są jednym z powodów ubytku dużej liczby graczy jeśli chodzi o WOW. Sporo osób kupowało samego wowa i dodatki tylko że teraz najlepiej jest kupić battle chest i ma się w większości problem z głowy. Wiele z tych legendarnych 10 mln. użytkowników kupowało dodatki z osobna i trochę to zdeprymowało co niektórych po tym jak blizzard robi udpate kont tym którzy mają battle chesta teraz zawartość wygląda tak WOW+TBC+WOTLK+CAT+MOP co jest śmiechu warte ile sam MOP nadal kosztuje.

Odpowiedz