Informacje

To już pewne - Valkyria Chronicles pojawi się na PC

16 Katarzyna Dąbkowska

Po sześciu latach od premiery SEGA postanawia ponownie wydać swoją grę taktyczną.

To już pewne - Valkyria Chronicles pojawi się na PC - obrazek 1
W połowie października na stronie PEGI mogliśmy zauważyć, iż grze Valkyria Chronicles ponownie przyznano kategorię wiekową. Tym razem gra miała być przeznaczona jednak dla użytkowników PC. Na odpowiedź Segi nie musieliśmy długo czekać. Firma oficjalnie potwierdziła informację na Twitterze.

Valkyria Chronicles to gra taktyczna, która swoją premierę na PlayStation 3 zaliczyła 6 lat temu. Akcja gry toczy się podczas II wojny światowej, jednak wydarzenia przedstawione w Valkyria Chronicles nie miały miejsca się w rzeczywistości. Gra przenosi nas do Galii, fikcyjnego państwa, które zostało zaatakowane przez Imperium Wschodnioeuropejskie.

Sega nie ujawnia jednak żadnych szczegółów na temat nowej wersji gry. Na datę premiery również będziemy musieli poczekać.

16 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Hulk131

Super. Tylko że pewnie na steamie, więc nie sprawdzę :P

Odpowiedz
G Karfein

Pozostaje liczyć na to, że sportują również "dwójkę" i "trójkę".

Odpowiedz
G kesik93

Super. Jednak internetowe petycje działają. Teraz już nikt nie może powiedzieć: "że to i tak nic nie da". Teraz czekamy na coś od Platinum Games. Vanquish i Bayonetta na PC = kosmos

Odpowiedz
G Kadaj

Rzuciłem okiem na pierwszy lepszy filmik na Youtube, zobaczyłem penisy na kółkach, moje zainteresowanie tym tytułem popełniło samobójstwo. ;p

Odpowiedz
Ksywiarz

> Pozostaje liczyć na to, że sportują również "dwójkę" i "trójkę".
Na to bym nie liczył. Drugiej i trzeciej części nie chciało im się przenieść nawet na PS3, a co dopiero na PC. Ogólnie nie do końca rozumiem, dlaczego w ogóle przenoszą pierwszą część na PC. Z tego co mi wiadomo pecetowcy z NeoGaf-a owszem chcieli portów od Segi, ale chodziło o Vanquish, Bayonetta i Virtua Figter V.

Odpowiedz
G kesik93

> Z tego co mi wiadomo pecetowcy z NeoGaf-a owszem chcieli portów od Segi, ale chodziło o Vanquish, Bayonetta i Virtua Figter V.
Valkyria Chronicles też jest na liście życzeń. Nawet cały akapit ta gra dostała w petycji.

Odpowiedz
G Miyokari

No i super, ograłem parę razy na PS3 i z chęcią ogram na PC :).

Odpowiedz
G gmx

> Super. Tylko że pewnie na steamie, więc nie sprawdzę :P
Super. Mam nadzieję że na steam inaczej nie pogram :PCo do samej gry - czekam bardziej niż na dragon age itdPoproszę jeszcze front mission z ps2

Odpowiedz
Nathnin

Każdy JRPG mile widziany na PC, te pseudo RPG'i wychodzące póki co są już takie oklepane.

Odpowiedz
G LastOrder

Bardzo dobra gra ale niestety na raz. Nie aż taka genialna jak myślałem ale zdecydowanie warto. Warstwa techniczna i dźwiękowa miodzio.

Odpowiedz
G Bambusek

> Na to bym nie liczył. Drugiej i trzeciej części nie chciało im się przenieść nawet na
> PS3, a co dopiero na PC.
A niby czemu mieli przenosić gry na platformę, z której, w wyniku słabej sprzedaży, uciekli? A w przypadku PC myślę, że najpierw wybadają teren tym portem pierwszej części a potem będą myśleć dalej.

Odpowiedz
Ksywiarz

@Bambusek
O pierwotnej sprzedaży na PS3 nie wiedziałem, ale dziękuje za informację. Swoją drogą sądzisz, że Valkyria może rzeczywiście sprzedać się lepiej na PC ? (sam chciałbym w to wierzyć, bo nie mam PSP, a nie zamierzam bawić się w szemrane półśrodki zwane emulatorami psp)

Odpowiedz
G Bambusek

> @Bambusek
> O pierwotnej sprzedaży na PS3 nie wiedziałem, ale dziękuje za informację. Swoją drogą
> sądzisz, że Valkyria może rzeczywiście sprzedać się lepiej na PC ? (sam chciałbym w to
> wierzyć, bo nie mam PSP, a nie zamierzam bawić się w szemrane półśrodki zwane emulatorami
> psp)
Nie wiem jak się sprzeda, nikt nie wie (chociaż strategie ogólnie mają lepsze wzięcie na pecetach). VC to seria, która ma lepszą prasę niż sprzedaż, tyle, że niższe koszty produkcji na PSP wystarczyły, żeby tam się przyjęło. A też nie w pełni, bo przecież trzecia część do tej pory (trzy lata po premierze) nie ma wydania na zachodzie, trzeba sprowadzać wersję japońską i szukać fanowskiego tłumaczenia. IMO fani serii siedzący na konsolach powinni sie modlić, zeby na PC się sprzedało, bo może to zachęci Segę do dania platformom stacjonarnym jeszcze jednej szansy i po pecetach przyjdzie port na next geny. Jeśli się nie sprzeda to cóż, myślę, że to będzie po prostu śmierć VC, bo czas PSP sie skończył, a Vicie daleko do sukcesu.

Odpowiedz
G Tomoya-kun

> > @Bambusek
> > O pierwotnej sprzedaży na PS3 nie wiedziałem, ale dziękuje za informację. Swoją
> drogą
> > sądzisz, że Valkyria może rzeczywiście sprzedać się lepiej na PC ? (sam chciałbym
> w to
> > wierzyć, bo nie mam PSP, a nie zamierzam bawić się w szemrane półśrodki zwane emulatorami
>
> > psp)
>
> Nie wiem jak się sprzeda, nikt nie wie (chociaż strategie ogólnie mają lepsze wzięcie
> na pecetach). VC to seria, która ma lepszą prasę niż sprzedaż, tyle, że niższe koszty
> produkcji na PSP wystarczyły, żeby tam się przyjęło. A też nie w pełni, bo przecież trzecia
> część do tej pory (trzy lata po premierze) nie ma wydania na zachodzie, trzeba sprowadzać
> wersję japońską i szukać fanowskiego tłumaczenia.
VC ma całkiem sporo fanów na zachodzie ale niestety sega strasznie nie docenia tego rynku. Z tego co pamiętam to sprzedaż tej serii była dużo lepsza niż w Jap ale cóz VC3 pokazali gdzie mają fanów tej gry z poza swojego rynku. Na pewno mają 1 zakup w postaci kopi którą ja kupuję jak tylko wyjdzie bo 1 to jedyna część której nie miałem okazji przejść (brak ps3).

Odpowiedz