Informacje

Act of Aggression - oldskulowy RTS twórców serii Wargame na pierwszym trailerze

24 Mateusz Stanisławski

Studio Eugen Systems, mające na koncie między innymi strategie Act of War i R.U.S.E., oficjalnie zapowiedziało RTS-a Act of Aggression, który „perfekcyjnie zmiksuje polityczne intrygi i wysokiej jakości oprawę graficzną z solidną, oldskulową mechaniką rozgrywki”.

Act of Aggression - oldskulowy RTS twórców serii Wargame na pierwszym trailerze - obrazek 1

Twórcy Act of Aggression zapowiadają powrót do rozwiązań cechujących klasykę gatunku. Szczególny nacisk zostanie położony na rozbudowę bazy oraz zarządzanie zasobami. Umiejętne wykorzystanie zgromadzonych surowców będzie miało decydujący wpływ na przebieg „dynamicznych i wciągających bitew”.

Na strategów będą czekać dwie niezależne kampanie (osadzone w niedalekiej przyszłości) oraz rozbudowany moduł sieciowy. Gracze będą mogli kontrolować ruchy zarówno piechoty, jak i czołgów czy statków powietrznych. Wraz z postępami będziemy gromadzić punkty doświadczenia, niezbędne do odblokowania potężniejszych umiejętności, dzięki którym w spektakularny sposób odwrócimy losy potyczki (między innymi skoordynowane ataki z powietrza).

Data premiery Act of Aggression nie jest jeszcze znana. Wiadomo za to, że gra ukaże się wyłącznie na pecetach oraz że Eugen Systems zabierze ten tytuł na nadchodzące targi gamescom 2014. Podczas imprezy zostanie zaprezentowane między innymi demo technologiczne produkcji.

24 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G MisioKGB

AAaaa!!! Wygląda jak C&C Generals! Oni naprawdę to zrobili :D

Odpowiedz
G Budo

Wygląda nieźle. Szukam jakichś dobrych rtsów, bo coś mi się wydaje, że jest posucha.

ps. oldskulowy...

Odpowiedz
XywkaToy

> Wygląda nieźle. Szukam jakichś dobrych rtsów, bo coś mi się wydaje, że jest posucha.
>
>
> ps. oldskulowy...
Gatunek już naprawdę dawno wymarł wyjątkami są tylko COH 2 i ostatni dodatek do Starcrafta 2, niczego innego sobie nie przypominam.

Odpowiedz
G Maciej2801

Hemitt - transporter z napisem łatwopalne i piechota kopia z Wargame.

Odpowiedz
Boguslav4

> /.../
> Gatunek już naprawdę dawno wymarł wyjątkami są tylko COH 2 i ostatni dodatek do Starcrafta
> 2, niczego innego sobie nie przypominam.

Nadal można grać w pierwszego COH czy czekać na kilka gier tego typu, jakie mają się pojawić.

Faktycznie, gry tego typu już nie powstają, do tego stopnia, że o ile te nowe (np. Grey Goo i Etherium: War Begins) nie będą miały bugów sprawiających, że są niegrywalne, to dam im szanse :P

Tradycyjne RTSy są niespotykane - zamieniły się w nowoczesne gry 4X (Sins of a Sollar Empire) lub w taktyczne (moim zdaniem bardziej to pasuje do gier jak DoW II). Pominę, co zrobili z Supreme Commander 2, bo jedynka nadal wygląda lepiej i jest .... logiczniejsza.

Nawet nic nie wiadomo, o nowych częściach Settlersów, jeśli już zapomnimy, że to gry bardziej ekonomiczne, a 5, która była najbardziej tradycyjnie RTSowa była również najbardziej nielubianą częścią. :/

Odpowiedz
G kuzyn123

@Boguslav4
Już wiadomo, że nowe Settlersy będą skopane. Mix RTS z hacknslashem w skrócie. Ubisoft mnie wk&%^&%# dobitnie.

Zawsze jest jeszcze Planetarka, ale do mnie w ogóle nie przemawia.

Czemu nikt nie może zrobić gry w stylu klasycznych Settlersów 3 czy bardziej wymagających gier Cultures...

Odpowiedz
G Budo

/.../Nic nie wymarło, jest chwilowa przerwa. Mam już swoje lata i jestem cierpliwy, więc mogę poczekać- kwestia czasu aż ktoś wypuści dobrą strategię. Już wróżyli jakiś czas temu śmierć platformówek, albo rpegów z rzutem izometrycznym, a tu proszę- te gatunki odżyły i mają się dobrze.

Odpowiedz
felthat

wargame z budowaniem bazy :3 jak narazie gry tego studia mi sie podobaly, zapewne się nie zawiodę

Odpowiedz
ozoqq

Jak rzeczywiście będzie oldschoolowy rts to kupuję. Nic innego nie ma na rynku niestety.

Odpowiedz
Numenpl

bo klasyczne settlers to coś jak settlers anniversary lub settlers 7: path a nie ta abominacja zwana settlers 5

Odpowiedz
G Arcling

Jeśli naprawdę ma to być coś w stylu C&C, razem z charakterystycznym stawianiem baz, to ten tytuł może być jak najbardziej wart zainteresowania. Pozostaje czekać, co też z tego wyjdzie.

Odpowiedz
Numenpl

> Jeśli naprawdę ma to być coś w stylu C&C, razem z charakterystycznym stawianiem baz,
> to ten tytuł może być jak najbardziej wart zainteresowania. Pozostaje czekać, co też
> z tego wyjdzie.
To jest kontynuacja Act of War który był jednym z bardziej udanych klonów C&C Generals.

Odpowiedz
G Zgreed66

Act of war było takie... se.

Odpowiedz
G Arcling

> To jest kontynuacja Act of War który był jednym z bardziej udanych klonów C&C Generals.
No raczej tak średnio... Dlatego zastanawia, co też z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że będzie to gra nieco wyższej klasy.

Odpowiedz
voltdemon

Zapowiada się nieźle, ale wolał bym R.U.S.E. 2

Odpowiedz
G Darkstar181

JESTT !!!!
Czekałem na taką grę !!! Po act of war z ciekawszych współczesnych strategii było "tylko" świetne World of Conflict oraz Wargame.
Ale żadna z tych dwóch gier nie była RTSem.

W końcu, po latach czekania !

Odpowiedz
p11k

World in Conflict... i tyle w temacie. Cały czas czekam aż zapowiedzą dwójkę.

Odpowiedz
felthat

> JESTT !!!!
> Czekałem na taką grę !!! Po act of war z ciekawszych współczesnych strategii było "tylko"
> świetne World of Conflict oraz Wargame.
> Ale żadna z tych dwóch gier nie była RTSem.
>
> W końcu, po latach czekania !
ty chociaz wiesz co oznacza RTS?

Odpowiedz
saborcat-14

Ehh aż się łezko w oku kręci jak człowiek popatrzy na "starego" klasycznego RTSa. Ile ja bym dał za reboot gier z serii Warhammera 40k, np. Dark crusade.

Odpowiedz
G Darkstar181

> ty chociaz wiesz co oznacza RTS?
Ech, gafę walnąłem.Chodziło mi o to że w żadnej z nich nie było rozbudowy bazy, a tak wyglądały klasyczne RTSy pełną gębą. W World in Conflict to się świetnie sprawdziło, w Wargame jest z tym nieco inaczej, bo tam jednostek sie nie zastępuje.

Odpowiedz
G Maciej2801

World in Conflict sie nie doczekasz twórcy tej gry robią popierdółki do serii AC typu misje wysyłania statków jak było to w Black Flag

Odpowiedz
Danoniero

Czyżbym wreszcie się doczekał? Teraz to tylko Moby się robi dawno już nie grałem w strategie pokroju C&C czy choćby supreme commandera.

Odpowiedz
G Firefly94

Powtórzę to co inni: na to czekałem. Wprawdzie pierwsza część w pełni mi znana nie jest (polska wersja ma pierdyliard bugów, przez jeden nie byłem w stanie ukończyć gry), to jednak bawiłem się dobrze. Dawno nie było klasycznych RTSów (pomijając StarCrafta 2), a to mój ulubiony gatunek.

Odpowiedz
kelus

> @Boguslav4
> Już wiadomo, że nowe Settlersy będą skopane. Mix RTS z hacknslashem w skrócie. Ubisoft
> mnie wk&%^&%# dobitnie.
>
> Zawsze jest jeszcze Planetarka, ale do mnie w ogóle nie przemawia.
>
> Czemu nikt nie może zrobić gry w stylu klasycznych Settlersów 3 czy bardziej wymagających
> gier Cultures...

Obadaj Banished :)

Odpowiedz