Informacje

"Zostałeś wybrany" - BioWare prezentuje teaser trailer swego nowego projektu

15 Małgorzata Trzyna

Co dzieje się naprawdę, kiedy śpimy?

BioWare udostępniło teaser trailer swojej nowej gry, "You've Been Chosen: Nightmare". Opis filmu głosi: "Nadchodzi czas. Oni obserwują. Twoja moc rośnie. Kolonia, Niemcy. Zostałeś wybrany." Dość tajemniczo, niemniej można wywnioskować, że konkretne informacje o projekcie pojawią się już w sierpniu, podczas Gamescomu 2014.

Studio rozesłało do fanów na całym świecie e-maile z załączonym obrazkiem, którego nazwa wskazuje, iż tytuł tajemniczego projektu będzie brzmiał "Shadow Realms". "Shadow Realms" zostało zarejestrowane przez EA w marcu jako znak towarowy.

BioWare aktualnie pracuje nad szeregiem projektów: Dragon Age: Inkwizycja, kolejną odsłoną Mass Effecta oraz zupełnie nową marką, którą zajmuje się weteran branży, Casey Hudson. Na razie nie wiadomo, czy projekt zaprezentowany na powyższym teaserze jest owym tajemniczym tytułem Hudsona, czy też zupełnie inną grą.

15 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
elmartin

Weri inczresting.
Tajemniczo. Pożyjemy zobaczymy.

Odpowiedz
G Muradin_07

Do tego trzeba już teraz dołączyć ten subreddit: http://www.reddit.com/r/seekinghenna

I jeszcze kilka dodatkowych stron. Tak czy inaczej gdy dzisiaj dostałem maila od BioWare o treści, że zostałem wybrany to myślałem, że to jakiś trolling, może spam... a tu się okazuje, że BioWare chyba chce stworzyć coś w rodzaju swojego horroru. Ale o co dokładnie chodzi dowiemy się pewnie dopiero na Gamescomie i prawdopodobnie będzie warto :)

Odpowiedz
G KrisK91

Jak dostałem maila to pomyślałem, że jakaś beta się szykuje. I to od samego Bioware!

Odpowiedz
G Kadaj

A ja nie dostałem. : <

Odpowiedz
G aTF-KUDLaTY666

Mail był intrygujący, myślałem, że beta lub troll ze strony jednego z pracowników, a tu proszę, nowy tytuł.

Odpowiedz
cHICEK

Pierwsze skojarzenie to Secret World od Funcom.

Odpowiedz
G DeithWX

Myślałem że mi ME4 pokażą, a tu tylko horror. Meh

Odpowiedz
Halldis

Yhym. Jeśli pracuje nad tym Pan Hudson, to gra będzie prawdziwym fabularnym horrorem. Przynajmniej jest nadzieja, że zajmie się tym projektem i ME 4 uniknie jego błyskotliwych pomysłów.

Odpowiedz
Sinirio

> Pierwsze skojarzenie to Secret World od Funcom.

O tym samym pomyślałem. Promocja TSW była podobna do tego co podał @Muradin_07

Odpowiedz
vegost

Horror i BioWare ? :) Wolne żarty.

Odpowiedz
G Arcling

> Yhym. Jeśli pracuje nad tym Pan Hudson, to gra będzie prawdziwym fabularnym horrorem.
> Przynajmniej jest nadzieja, że zajmie się tym projektem i ME 4 uniknie jego błyskotliwych
> pomysłów.
Jeszcze gorzej, jeśli pewien udział miałby też mieć Mac Walters, znany ze swojej obsesji na punkcie Cerberusa w ME, gdzie wciskał ich udział nawet do dawnych wydarzeń i ogólnie pokazał niezdolność do tworzenia interesujących fabuł. Najlepiej jakby obu tych panów trzymać od gier możliwie najdalej. Można też mieć spore wątpliwości czy Bioware w ogóle jest zdolne zrobić cokolwiek na wzór horroru. Oczywiście, na chwilę obecną nie wiemy co to konkretnie będzie, być może skończy jako strzelanka.

Odpowiedz
G Accid

Zaciekawili mnie :D Ostatni horror w jaki grałem to Alan Wake i liczę na coś w tym stylu (bo na nowego Silent'a liczyć nie ma co) :P

Odpowiedz
Kijkowaty

Dzisiejsze Bioware to tylko nazwa. Ludzie którzy kiedyś robili dobre gry już dawno tam nie pracują.

Mnie nie kupili i życzę EA upadłości, bo to jedyny sposób na uratowanie kilku dobrych mark gier.

Odpowiedz
G dark_master

> (..) Można też mieć spore wątpliwości czy Bioware w ogóle
> jest zdolne zrobić cokolwiek na wzór horroru.
No ale co z tego, skoro przeciętnej biodronie poziom ass effecta w zupełności wystarczy (dlatego do dziś nie rozumiem rage'u na trójkę, skoro zaserwowano w niej to samo, co serwują już od 10 lat zmieniając tylko settingi; i te teorie o praniu mózgu shepparda bo dzieciak pojawia się i znika, a okazało się, że właśnie po tylu latach udało im się wreszcie odkryć jak płytki i ***** jest scenariusz w tej serii :D). I tak dostaniesz horror stulecia 11/10.

Odpowiedz
G Arcling

Akurat tak źle ME3 nie oceniałem, to wciąż mimo wszystko była bardzo dobra gra, aczkolwiek z licznymi wadami, gdzie widać było pośpiech i zmiany na ostatnią chwilę. Zapewne zakończenie trójki, jak i znaczące części jej scenariusza, prezentowałyby się inaczej, gdyby nie odpowiadał za nie Mac Walters. Natomiast co do tej nowej marki, wątpliwe aby zdecydowali się na coś mniej popularnego, a wiadomo, że lepiej sprzeda się strzelanka lub jakiś miks z action-RPG, niż survival horror. Za wcześnie by oceniać, gdy nic jeszcze nie wiemy, ale wybitnego scenariusza trudno się spodziewać.

Odpowiedz