Informacje

Polska przygodówka Książę i Tchórz będzie wspierana przez ScummVM

18 Małgorzata Trzyna

Gra zostanie także przetłumaczona na język angielski, dzięki czemu grono potencjalnych odbiorców znacznie się poszerzy.

Polska przygodówka Książę i Tchórz będzie wspierana przez ScummVM - obrazek 1

ScummVM to program pozwalający na uruchomienie niektórych klasycznych przygodówek point-and-click na systemach, dla których nie były projektowane (np. Windows, Linux, Mac OS X, PSP, PS2 i wielu innych). Dzięki temu rozwiązaniu gracze mogą zagrać w takie tytuły, jak Monkey Island 1-3, King's Quest 1-6, Broken Sword 1 i 2 i wiele innych.

Do listy gier wspieranych przez ScummVM dołączy jedna z najlepszych polskich przygodówek, Książę i Tchórz. Za projekt odpowiada Łukasz Wątka, student Politechniki Gdańskiej, wybrany w ramach programu Google Summer of Code. Łukasz przetłumaczy także grę na język angielski. Prace nad projektem trwają od kwietnia. Zainteresowanych zapraszamy na blog Łukasza, gdzie znajdziecie informacje o postępach nad zaimplementowaniem wsparcia dla gry.

18 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Zdzichacz

Gierka była świetna ;)

Odpowiedz
G Thalanthas

Link do bloga odsyła na stronę główną gram.pl

Odpowiedz
Kirlen

Pierwsza gra komputera jaką uruchomiłem na tradycyjnym pececie

Odpowiedz
Janek_Izdebski

> Pierwsza gra komputera jaką uruchomiłem na tradycyjnym pececie
Pierwsza gra, którą odpaliłem jeszcze tego samego dnia (również tego samego dnia ją ukończyłem) po odebraniu mojego drugiego PC-ta ze sklepu. :D

Odpowiedz
Janek_Izdebski

[Dubel, prośba o kasację.]

Odpowiedz
G Arcling

O pamiętam, grało się w to trochę przed laty. Niestety, nigdy nie miałem drygu do przygodówek, więc gry wtedy nie ukończyłem xD Ciekawe na ile grę da się dobrze przetłumaczyć, nie tracąc z klimatu i znaczenia dialogów.

Odpowiedz
Michal_Mielcarek

> Link do bloga odsyła na stronę główną gram.pl

Poprawione. Dziękuję za info.

Odpowiedz
G Xavier455

Grałem, grałem, grałem. Do tej pory pamiętam każdą lokację :)

Odpowiedz
G Isildur

> Grałem, grałem, grałem. Do tej pory pamiętam każdą lokację :)
Również grałem, aż łezka w oczach się kręci jak człowiek wspomina te stare dobre gry :)

Odpowiedz
G Moooras

Dżezusicku, moja pierwsza gra xD

Odpowiedz
G Fatal-X

A pamiętam tą gierkę...oczywiście jednak jej nie przeszedłem. Typowo gdzieś tam się zaciąłem i po grze. Dlatego nigdy nie zostałem wielkim fanem przygodówek :d.

Odpowiedz
G Isildur

> A pamiętam tą gierkę...oczywiście jednak jej nie przeszedłem. Typowo gdzieś tam się zaciąłem
> i po grze. Dlatego nigdy nie zostałem wielkim fanem przygodówek :d.
Popełniłeś wielki grzech :DTeż miałem w jednym miejscu problem o ile dobrze pamiętam, ale sobie poraziłem, wtedy jeszcze miałem cierpliwość do trudniejszych zagadek :)Mnie za to inna przygodówka pokonała, za nic nie mogłem dojść o co chodzi, nie wiem czy znasz tę grę Shivers bodajże taki nosiła tytuł :)

Odpowiedz
G Fatal-X

> Popełniłeś wielki grzech :D
> Też miałem w jednym miejscu problem o ile dobrze pamiętam, ale sobie poraziłem, wtedy
> jeszcze miałem cierpliwość do trudniejszych zagadek :)
Byłem wtedy dzieciakiem i pamiętam że naprawdę próbowałem, ale nie mogłem wymyślić co zrobić dalej. Neta wtedy nie było więc brak możliwości by dowiedzieć się co w końcu należy zrobić. Dałem sobie w końcu spokój :P.Jedyną przygodówkę którą udało mi się przejść z tych starszych czasów był Jack Orlando.> Mnie za to inna przygodówka pokonała, za nic nie mogłem dojść o co chodzi, nie wiem czy
> znasz tę grę Shivers bodajże taki nosiła tytuł :)
Niestety pierwsze słyszę.

Odpowiedz
G leszeq

Przesuwanie kamienia... BRRR!! Aż dziw, że po nocach mi się nie śni ten fragment zręcznościowy. Bardziej wkurzał mnie tylko etap ala Wolfenstein w Hopkins FBI.

Odpowiedz
G Isildur

> Niestety pierwsze słyszę.
Poszukaj na necie, grę wydała firma Sierra o ile dobrze pamiętam, nie będę wrzucał linka do opisu gry by nie robić reklamy konkurencji... Ale sam też znajdziesz :)

Odpowiedz
G piorko90

Jeszcze pamiętam z jakiegoś czasopisma sposób przejścia gry krok po kroku :D

Odpowiedz
OKIGorgon

Stare dobre czasy.

Odpowiedz
fandango666

JACK ORLADO :) dobrze, że ktoś wspomniał, bo aż mi się zachciało przejść znowu tą ociekającą klimatem przygodówkę:)

Odpowiedz