Informacje

Metro: Redux oficjalnie: data premiery, trailer, screeny, okładki

10

4A Games i Deep Silver postanowiły nie trzymać nas w dalszej niepewności i karty z talii Metro: Redux wyłożyły wreszcie na stół.

Metro: Redux oficjalnie: data premiery, trailer, screeny, okładki - obrazek 1

Metro 2033 i Metro: Last Light doczekają się usprawnień i graficznego liftingu, po czym w jednej paczce zostaną wydane na konsolach nowej generacji, oferując "najbardziej wciągające doświadczenia w historii serii". Fakt ten był tajemnicą poliszynela od dobrych kilku tygodni, teraz wreszcie oficjalnie przyznały to firmy 4A Games i Deep Silver.

Za oprawę odpowiadać ma "najnowsza i najlepsza" wersja silnika 4A Engine. Twórcy potwierdzają ponadto wcześniejsze doniesienia o obrazie wyświetlanym z prędkością 60 FPS. Metro: Redux ma ponadto zawierać poprawioną sztuczną inteligencję przeciwników, lepszą walkę i mechanikę skradania czy bardziej intuicyjny system sterowania. Do obu gier powróci także słynny tryb Ranger Mode, pozwalający na ekstremalną rozgrywkę bez HUD-u.

Premiera Metro: Redux na PC, PS4 i XOne zaplanowana jest na lato. W wersji cyfrowej będzie można nabyć obie wchodzące w skład pakietu gry oddzielnie za 20 euro każda; dostępny będzie też pakiet w wydaniu pudełkowym za 40 euro. W późniejszym terminie zadebiutują także wersje na Linuksa i SteamOS.

Poniżej prezentujemy pierwszy oficjalny trailer, screeny oraz wzory okładek.

10 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Eternal101

20 Euro za grę którą już posiadam tyle że teraz z lepszą grafiką? Nope kolejny chamski skok na kasę, naprawdę ta generacja to nie tylko dla konsol zmieni nazwę z "Next Gen" na "Remaster Gen " XD.

Odpowiedz
Skoorzasty

Z drugiej strony jeśli ktoś nie grał to dlaczego nie... Ja nie kupie bo gra jakoś mi do gustu nie przypadła, ale kto inny...

Odpowiedz
G Karfein

Mnie zastanawia, czy na Steamie będzie zniżka dla osób posiadających pierwsze wersje.

Odpowiedz
G Lordpilot

Nope kolejny chamski
> skok na kasę, naprawdę ta generacja to nie tylko dla konsol zmieni nazwę z "Next Gen"
> na "Remaster Gen " XD.


^^ Proponuje od dziś nazwę : Glorious PC gaming (RE)MASTER race :DDD Hohoho, uahahaha, ależ mi dowcip wyszedł XD

------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------

A teraz już na serio komentarz do poszczególnych wersji:

- Xone: brak kompatybilności wstecznej z X360, cena 40 ojro/dolków za dwie podrasowane gry w pakiecie do przełknięcia

- PS4 ^^ jak wyżej, z tym że Metro 2033 na PS3 nie wyszło, więc generalnie to jest dobry deal.

^^ Tym bardziej, że jak ktoś ma wersje na X360/PS3 to przecież może je odsprzedać bez problemu i odzyskać cześć kasy. Miodzio :). Ceny cyfrówek - do przełknięcia.

PC - Metro 2033 przepisane na nowy engine + sporo poprawek (to ssące AI... ciekawe czy poprawią też te beznadziejne zbugowane skrypty ?)... ok - OD WIELKIEJ BIEDY potrafię pojąć, że nie dało się tego wydać w formie patcha dla posiadaczy dotychczasowej wersji... W końcu trochę lat minęło.

Metro Last Light - co ??? 20 ojro/dolków za coś co można wydać w formie patcha ??? Przepraszam, ale mowa o rocznej grze... Autentycznie współczuję tym, którzy Last Light nabyli w zeszłym roku - deweloper/wydawca pokazał im właśnie środkowy palec. Skok na kasę skokiem na kasę, ale patch dla tych co już grę mają powinien być. OBOWIĄZKOWO. Jakoś CDP przy obu Wiedźminach potrafiło załatwić sprawę z klasą, więc w tym wypadku nie ma tłumaczenia, że nie.

Cena 40 ojro/dol. za pakiet do przełknięcia, cyfrówek też do przełknięcia, o ile ktoś jeszcze tych gier nie ma. Ci co już mają - no cóż, są w czarnej dupie, bo już posiadanych egzemplarzy od steama się nie da odspawać... Pozostaje więc sprawę olać, albo zacisnąć zęby i zapłacić jeszcze raz....


Odpowiedz
G piorko90

Takie coś powinno być darmowe dla ludzi mających Metro 2033 i last ligh :/

Odpowiedz
G Driftwood

> Mnie zastanawia, czy na Steamie będzie zniżka dla osób posiadających pierwsze wersje.

Wg. GamingOnLinux będzie zniżka 50%.
@gram.pl: myślę, że warto wrzucić newsa o premierze Wiedźmina 2 na Linuksie

Odpowiedz
G Sanders-sama

Zarówno 2033 jak i LL miały bardzo dobrą oprawę (nawet na minimalnych LL wyglądało nie najgorzej), więc IMHO nie ma sensu płacić tyle kasy, no chyba że ktoś nie ma/nie grał. Ja LL kupię sobie latem na steamie bo już chyba 75% będzie.

Odpowiedz
G Eternal101

> Nope kolejny chamski
> > skok na kasę, naprawdę ta generacja to nie tylko dla konsol zmieni nazwę z "Next
> Gen"
> > na "Remaster Gen " XD.

> ^^ Proponuje od dziś nazwę : Glorious PC gaming (RE)MASTER race :DDD Hohoho, uahahaha,
> ależ mi dowcip wyszedł XD
Przedni dowcip milordzie, nawet pan Strassburger by się nie powstydził takiego.

Odpowiedz
G Maciej2801

> Takie coś powinno być darmowe dla ludzi mających Metro 2033 i last ligh :/
> Mnie zastanawia, czy na Steamie będzie zniżka dla osób posiadających pierwsze wersje.
Metro 2033 Powinno kosztować max 5 € bo robia je na silniku z LL ale samo LL powinno byc za darmo bododają w kilku miejscach nowe oświetlenie i kilka nowych animacji i to wsio

Odpowiedz
wolverine

> Takie coś powinno być darmowe dla ludzi mających Metro 2033 i last ligh :/
Taaaa świetny biznes. Wtedy ten kto ma i przeszedł na PC dałby koledze swoją darmową wersję, albo sprzedał. Zarabiali by wszyscy oprócz producenta. Genialne. Otwórz własny biznes bo masz niewątpliwie żyłkę handlowca :)Temat wałkowany przy każdym remake`u. Osobiście nie rozumiem tego narzekania. Jeżeli grałem w coś na PC albo na PS3, to musiałbym mieć nie po kolei w głowie aby kupować to samo po raz drugi. Moim zdaniem taka oferta kierowana jest głownie do osób które nie grały. Straszni z Was egoiści swoją drogą. Dajcie ludziom którzy kupili sobie nową konsole nacieszyć się fajnym grami. Akurat w Metro grałem, ale taki Tomb Raider czy The Last of Us to dla mnie "łakomy kąsek".

Odpowiedz