Informacje

Amerykanie przejmują od 2K Czech prace nad Mafią 3?

15

Praski oddział 2K Czech (odpowiedzialny za gry z serii Mafia) przestał tworzyć samodzielny byt. Część obowiązków zespołu przejmie studio 2K Games po drugiej stronie Oceanu Atlantyckiego.

Amerykanie przejmują od 2K Czech prace nad Mafią 3? - obrazek 1

U naszych południowych sąsiadów z 2K Czech zaszły spore zmiany. Załoga pracująca w Pradze przeniosła się ze stolicy Czech do drugiej siedziby studia w Brnie. "Dodatkowo przetransferowaliśmy część zasobów produkcyjnych z Pragi i Brna do siedziby 2K w Novato w stanie Kalifornia" - informują przedstawiciele zespołu.

"Ta zmiana umocni zarówno integrację w zespole 2K Czech z naszymi zdobywającymi nagrody załogami, jak i lepiej ułoży stosowane praktyki biznesowe. W ramach restrukturyzacji wprowadzamy poprawki, które skutkują likwidacją części stanowisk" - dodaje 2K Czech.

Spekulowało się, że praski oddział studia pracuje nad trzecią częścią serii Mafia. Jeszcze w sierpniu 2012 roku mówiło się, że gra może być jednym z tytułów startowych nowych konsol. Zwolnienia w 2K Czech mogły uniemożliwić realizację tych założeń.

Nie wiadomo, czy zespół z Novato, który przejął od Czechów część zasobów, jest tym, którym od niedawna dowodzi Rod Fergusson.

15 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Jarsston

Jeśli Mafia 3 miałaby powstać to musieliby się jednak trochę bardziej wysilić niż przy Mafii 2. To nie była zła gra, fabuła mi się podobała, ale czegoś zabrakło w grze, poza misjami nie było nic do roboty, sorry, ale zbieranie magazynów Playboy'a to za mało ;p.

Odpowiedz
G Jsatrzab

"Ta zmiana umocni zarówno integrację w zespole 2K Czech w naszymi zdobywającymi nagrody załogami(..)" mała literówka się wkradła ;]

Odpowiedz
G pepsi

> "Ta zmiana umocni zarówno integrację w zespole 2K Czech w naszymi zdobywającymi
> nagrody załogami(..)" mała literówka się wkradła ;]

Dzięki.

Swoją drogą źle się dzieje w 2K Czech. Najpierw odejście Vavry, teraz to. Coraz bardziej boję się o Mafię 3.

Odpowiedz
G Damianuss1

Liczę, że amerykanie pójdą po rozum do głowy i zrobią godnego konkurenta dla np nowej części GTA. 2 jest okej, ale to jeden z tych tytułów zagraj/zapomnij.

Odpowiedz
G CristianoRonaldo

Robią wykastrowany produkt do którego wsadzają później masę bardzo słabego DLC i się dziwią, że problemy wynikłe zapewne ze słabiutkiej sprzedaży. Jak tak będzie wyglądać Mafia 3 o ile wgl powstanie to oprócz grafiki i fabuły oraz klimatu nie będzie kompletnie nic oferować. Po cholerę robić miasto w którym oprócz wątku fabularnego nie mam nic do roboty, nie wspominając że nawet pobocznych zadań nie ma? Obiecanki cacanki przed premierą, potem co chwilę przekładali termin wydania gry aż w końcu ukazała się gra, która nie oferowała w 100% tego co miała zawierać, Taki drugi Aliens: Colonial Marines tyle że z lepszą oceną.

Odpowiedz
G Kubson023

Swoją drogą, mafia 1 była najlepszą gierką jaka wgl powstała klimat fabuła jak na tamte czasy, gta to się może się chować. Mafia 2 oceniłbym tak na 6/10. Czekam na 3 ;)

Odpowiedz
G Eternal101

Niech już zapowiedzą tą grę, Mafia 2 byłą według mnie fenomenem gry po za małymi błędami np pół otwartość świata i zbyt krótka, mam nadzieję żę trójką wyjdzie jeszcze lepsza z dopracowanymi błędami dwójki.

Damianuss1
Ja tam dwójkę ograłem parę razy i za każdym grało mi się miodnie ;>, w GTA V również pogram kilka razy gdy już zadebiutuje na PC :).

Odpowiedz
G Kubson023

> Niech już zapowiedzą tą grę, Mafia 2 byłą według mnie fenomenem gry po za małymi błędami
> np pół otwartość świata i zbyt krótka, mam nadzieję żę trójką wyjdzie jeszcze lepsza
> z dopracowanymi błędami dwójki.
>
> Damianuss1
Ja tam dwójkę ograłem parę razy i za każdym grało mi się miodnie ;>,
> w GTA V również pogram kilka razy gdy już zadebiutuje na PC :).
Jeszcze nic nie jest pewne czy wyjdzie na PC. ;d

Odpowiedz
slizgi

Rockstar mógłby zrobić mafię 3 :)

Odpowiedz
G Eternal101

> Jeszcze nic nie jest pewne czy wyjdzie na PC. ;d
Pewne jest i to bardzo ;>, 8 części GTA mówi samo za siebie do tego różne CV'ki i inne takie (amazonu nie wymieniam bo to nie jest pewne źródło) ale pojawiło się oprócz CV'ki kilka innych dokumentów w których wyraźnie było napisane że GTA V powstaje na PC, Rockstar tego nie zdementował czyli to prawda...BTYW Ty jesteś ten kubson z YT? slizgi No i co jeszcze... Niech oni lepiej robią to co umieją najlepiej czyli serie GTA, po 2 na co liczyłbyś gdyby wydawał na półroczną ekskluzywnośc na konsole jak w przypadku GTA? Sorry ale niet, MP 3 wyszedł po miechu (Rockstar się tłumaczył tym że musiał dopracować ją ) a prawda jest taka żę chodziło o kasę i żeby lepiej się konsolowe wersje sprzedały. I wypluj te słowa bo jak oni się by wzięli za mafię (OBY NIE!!) to z mafii zrobiliby kolejne GTA czego sorry nie chce, bo GTA stawia na rozróbę i misje "z jajem" oraz czarny humor a Mafia na typowo gangsterską fabułę, poważniejsza niż ma GTA.

Odpowiedz
Kubus91

Zgadzam się z CristianoRonaldo i Kubson023. Mafia 2 dla mnie jest największym rozczarowaniem wśród gier. Więc wolałbym, aby powstał remake Mafii 2 taki jakim powinna być ta produkcja w 2010 roku. A jak amerykański oddział całkowicie się zabierze za trzecią część to mi wisi, czesi mieli swoją szansę i ją odrzucili.

Odpowiedz
Metus84

Czy wszystko dziś musi mieć otwarty świat, po co nam klon GTA w jakiś latach XX wieku. Wole spójną fajną fabułę niż kilkanaście misji pobocznych i jakieś minigierki. Mafia 2 ucierpiała na tym że wszyscy porównywali ja do GTA.

Odpowiedz
Alusowy

Konkurencją dla GTA raczej nie będą bo to nie ten poziom, mafia 2 była całkiem fajna ale nie było co robić poza wątkiem głównym i był on dosyć przewidywalny oraz liniowy. Jeśli nad tym popracują to będzie znacznie lepiej.

Odpowiedz
G Madoc

> poza
> misjami nie było nic do roboty, sorry, ale zbieranie magazynów Playboy'a to za mało
> ;p.
Mi to kompletnie nie przeszkadzało. Już pierwsza część nie była sandboxem. Nigdy nie oczekiwałem od tych gier misji pobocznych, chciałem dobrej historii, świetnego klimatu i dobry gameplay. Dwójka podobała mi się trochę mniej, nie podobało mi się kilka rozwiązań (dlaczego nie można strzelać z samochodu?), ale też była bardzo dobrą grą.

Odpowiedz
G Becamer

Mafia 2. Gra z pozoru bardzo dobra, ale mnie zdecydowanie zawiodła (gdy dobrze pamiętałem jedynkę).

Świetna optymalizacja, bardzo dobra grafika, fabuła też niczego sobie.
Świat lat 40 i 50 - miodzio.

Jednak co z tego, gdy miasto jest mikroskopijne, nie ma w nim nic do roboty, fizyka raziła na kilometr, gdy przegrało się dużo godzin w GTA IV. Model jazdy i kamera strasznie sztuczne. Klimat moim zdaniem o wiele gorszy niż w jedynce. Mimo wszystko zabrakło chyba jakiegoś filtru graficznego, który budziłby większą nostalgię. W dwójce zabrakło wielu rzeczy i przez to gra zamiast być "starszym" bratem GTA, pozostała sandboxem dobrym na raz. Szkoda. Oby trójka była grą wykorzystaną w 100%.

Odpowiedz