Informacje

Gry roku 2013 - wyniki plebiscytu

52 gram.pl

Wyrok zapadł! Które gry określiliście mianem "najlepszych"?

Gra akcji

Gry roku 2013 - wyniki plebiscytu - obrazek 1

Zwycięzca - Grand Theft Auto V

Miejsce drugie - Assassin's Creed IV: Black Flag Miejsce trzecie - The Last of Us Miejsce czwarte - Tomb Raider Miejsce piąte - Saints Row IV

Strzelanka

Gry roku 2013 - wyniki plebiscytu - obrazek 2

Zwycięzca - BioShock: Infinite

Miejsce drugie - Battlefield 4 Miejsce trzecie - Metro: Last Light Miejsce czwarte - Crysis 3 Miejsce piąte - Call of Duty: Ghosts Miejsce szóste - PayDay 2 Miejsce siódme - ArmA 3

Gra RPG

Gry roku 2013 - wyniki plebiscytu - obrazek 3

Zwycięzca - Dragon's Dogma: Dark Arisen

Miejsce drugie - Ni No Kuni: Wrath of the White Witch Miejsce trzecie - Shadowrun Returns Miejsce czwarte - Mars: War Logs Miejsce piąte - Expeditions: Conquistador

Gra strategiczna

Gry roku 2013 - wyniki plebiscytu - obrazek 4

Zwycięzca - StarCraft II: Heart of the Swarm

Miejsce drugie - Total War: Rome 2 Miejsce trzecie - Company of Heroes 2 Miejsce czwarte - SimCity Miejsce piąte - Europa Universalis IV

Gra przygodowa

Gry roku 2013 - wyniki plebiscytu - obrazek 5

Zwycięzca - Gone Home

Miejsce drugie - Goodbye Deponia Miejsce trzecie - Memoria Miejsce czwarte - The Book of Unwritten Tales: Critter Chronicles Miejsce piąte - The Night of the Rabbit Miejsce szóste - Enigmatis: The Mists of Ravenwood Miejsce siódme - The Inner World Miejsce ósme - Cognition: An Erica Reed Thriller Miejsce dziewiąte - Secret Files: Sam Peters Miejsce dziesiąte -

Gra wyścigowa

Gry roku 2013 - wyniki plebiscytu - obrazek 6

Zwycięzca - Race Driver: GRID 2

Miejsce drugie - Need for Speed: Rivals Miejsce trzecie - Gran Turismo 6 Miejsce czwarte - Forza Motorsport 5 Miejsce piąte - F1 2013

Gra sportowa

Gry roku 2013 - wyniki plebiscytu - obrazek 7

Zwycięzca - FIFA 14

Miejsce drugie - NBA 2K14 Miejsce trzecie - Pro Evolution Soccer 2014 Miejsce czwarte - Football Manager 2014 Miejsce piąte - WWE 2K14

Polska gra

Gry roku 2013 - wyniki plebiscytu - obrazek 8

Zwycięzca - Call of Juarez: Gunslinger

Miejsce drugie - Dead Island Riptide Miejsce trzecie - Gears of War: Judgement Miejsce czwarte - Shadow Warrior Miejsce piąte - Sniper: Ghost Warrior 2 Miejsce szóste - Anomaly 2 Miejsce siódme - Painkiller: Hell & Damnation Miejsce ósme - Deadfall Adventures Miejsce dziewiąte - Urban Trials

Największe pozytywne zaskoczenie

Gry roku 2013 - wyniki plebiscytu - obrazek 9

Zwycięzca - Far Cry 3: Blood Dragon

Miejsce drugie - DmC Devil May Cry Miejsce trzecie - Splinter Cell: Blacklist Miejsce czwarte - Need for Speed: Rivals Miejsce piąte - Puppeteer

Gra niezależna

Gry roku 2013 - wyniki plebiscytu - obrazek 10

Zwycięzca - Don't Starve

Miejsce drugie - Outlast Miejsce trzecie - State of Decay Miejsce czwarte - Brothers: A Tale of Two Sons Miejsce piąte - Papers, Please Miejsce szóste - Contrast Miejsce siódme - The Stanley Parable Miejsce ósme - Guacamelee Miejsce dziewiąte - Gone Home Miejsce dziesiąte - Monaco: Whats Yours Is Mine Miejsce jedenaste - Gunpoint Miejsce dwunaste - Kentucky Route Zero

Gra roku

Gry roku 2013 - wyniki plebiscytu - obrazek 11

Zwycięzca - Grand Theft Auto V

Miejsce drugie - Assassin's Creed IV: Black Flag Miejsce trzecie - The Last of Us Miejsce czwarte - BioShock: Infinite Miejsce piąte - Tomb Raider Miejsce szóste - Battlefield 4

Najbardziej oczekiwana gra z 2014 roku

Gry roku 2013 - wyniki plebiscytu - obrazek 12

Zwycięzca - Wiedźmin 3: Dziki Gon

Miejsce drugie - Watch Dogs Miejsce trzecie - Thief 4 Miejsce czwarte - Diablo III: Reaper of Souls Miejsce piąte - The Division Miejsce szóste - The Elder Scrolls Online Miejsce siódme - Dragon Age III: Inquisition Miejsce ósme - Dark Souls II Miejsce dziewiąte - Dying Light Miejsce dziesiąte - Titanfall Miejsce jedenaste - Destiny Miejsce dwunaste - The Order: 1886 Miejsce trzynaste - Mad Max Miejsce czternaste - Murdered : Soul Suspect

Dziękujemy wszystkim za oddane głosy!

52 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Kadaj

1/10, robię się coraz mniej mainstreamowy. ;p

Odpowiedz
Kopiec

Całkiem spoko wyniki.
Ale przygodówki muszą się mieć naprawdę słabo, gdy coś takiego jak Gone Homo wygrywa.

Odpowiedz
G Moooras

Przydałby się procentowy rozkład głosów, ale od biedy kolejność też jest ok.

Odpowiedz
G Sethlan

Troche to glupie patrzac, ze strzelanka roku jest nowy Bioshock - tam nie ma po prostu nic po za fabula. Najbardziej grywalnym shooterem byl CoJ: Gunslinger.

Odpowiedz
G pawbuk

> Troche to glupie patrzac, ze strzelanka roku jest nowy Bioshock - tam nie ma po prostu
> nic po za fabula. Najbardziej grywalnym shooterem byl CoJ: Gunslinger.
Być może właśnie za fabułę gra została strzelanką roku gram.pl :D Bo prawdą jest, że w Bioshocku samo strzelanie było średnio przyjemne ;)

Odpowiedz
G zadymek

Dobrze wiedzieć, że ma się gust odmienny od "milionów much" ;)

Odpowiedz
G Deturis

Gone Home? Naprawdę? Gdzie Stanley Parable! :P

Odpowiedz
G Dared00

> Gone Home? Naprawdę? Gdzie Stanley Parable! :P
Zbyt inteligentny humor ;)

Odpowiedz
G ManweKallahan

To ostateczna wersja tego newsa? Coś biedne to formatowanie tekstu, żadnej interpunkcji nawet nie ma... No i mogłyby się pojawić procenty tak jak wspominał Mooras.
Co do wyników, to za bardzo mnie nie interesowały, ale po cichu liczyłem, że AC IV gdzieś wyprzedzi GTA :P Ale to tylko przez sympatię, bo nie grałem.

Odpowiedz
LowiPL

Dobre wyniki, hehe. Polecam wyniki hehe ok... ok...

Odpowiedz
G theZoSo

> 1/10, robię się coraz mniej mainstreamowy. ;p
W sumie podobnie, bo u mnie tylko dwa typy się sprawdziły.

Odpowiedz
G Kadaj

> W sumie podobnie, bo u mnie tylko dwa typy się sprawdziły.
FIFA i Bioshock? ;>

Odpowiedz
G theZoSo

> FIFA i Bioshock? ;>
Yhym ^_^

Odpowiedz
G Zdzichacz

3 moje typy jedynie się zgadzają ;)

Odpowiedz
G MisticGohan_MODED

6/12 trafionych poprawnie u mnie :]
Niektóre wyniki mnie zaskoczyły, ale generalnie spoko.

Odpowiedz
G kodi24

Że wut?... Tyle narzekania na lipność plebiscytów zagramanicznych a ten nasz gramowy -jak zwykle- lepiej nie wypadł.. Więcej emocji budzi tylko lista rzeczy do posprzątania w domu;

Odpowiedz
G Toredos7

6 na 12 sprawdzone więc się cieszę.

Odpowiedz
G larkson

Boże święty, a ja nawet nie pamiętam na co głosowałem. Chyba na Bioshocki i Stanleya i GRIDa, ale nerki nie dam.

Odpowiedz
G Darkstar181

Lol, u mnie zgadza się tylko jedna pozycja, Gunslinger. Wygląda na to że zaczynam się robić wybredny :D
Cichutko liczyłem że to jednak Ac IV wyprzedzi GTA V, ale cóż, trudno..

Odpowiedz
G skyline20

2/12 - czy to już podchodzi pod hipsterstwo czy jeszcze mogę być spokojny?

Odpowiedz
G theZoSo

> 2/12 - czy to już podchodzi pod hipsterstwo czy jeszcze mogę być spokojny?
Biorąc pod uwagę to, jakie gry brały udział w plebiscycie, to chyba możesz być spokojny. Tutaj raczej nie dało się być hipsterem :D

Odpowiedz
G skyline20

> Biorąc pod uwagę to, jakie gry brały udział w plebiscycie, to chyba możesz być spokojny.
> Tutaj raczej nie dało się być hipsterem :D
Teoretycznie można było wybierać najmniej przehajpowane gry i same nieznane tytuły, więc chyba można było trochę pohipsterzyć :P

Odpowiedz
G theZoSo

> Teoretycznie można było wybierać najmniej przehajpowane gry i same nieznane tytuły, więc
> chyba można było trochę pohipsterzyć :P
No fakt, zawsze coś. Jak się nie ma co nikt nie lubi, to się lubi, co mało kto lubi... pff ;D

Odpowiedz
witek3214

> No fakt, zawsze coś. Jak się nie ma co nikt nie lubi, to się lubi, co mało kto lubi...
> pff ;D
Bodajże mam 0/12 więc da się hipsterzyć, da :D

Odpowiedz
Shinigami

~4/12 teraz powinno się zgadzać :D

Odpowiedz
G Dared00

U mnie 4/12. Jestem taki niehipsterski (T_T)

Swoją drogą, z nieoficjalnych źródeł uzyskałem już wyniki plebiscytu na Grę Roku 2014:

Gra akcji: Wiedźmin 3
Strzelanka: Wiedźmin 3
RPG: Wiedźmin 3
Strategia: Wiedźmin 3
Przygodówka: Wiedźmin 3
Wyścigi: Wiedźmin 3
Sportowa: Wiedźmin 3
Polska gra: Maluch Racer 4
Pozytywne zaskoczenie: Wiedźmin 3
Niezależna: Wiedźmin 3
Gra roku: Call of Duty
Najbardziej oczekiwana gra 2015: dodatek do Wiedźmina 3

Odpowiedz
sebogothic

To był jakiś plebiscyt? Nawet o nim nie wiedziałem.

Odpowiedz
G Madoc

> 2/12 - czy to już podchodzi pod hipsterstwo czy jeszcze mogę być spokojny?
Pf, ja grałem w 2 gry ze wszystkich, które brały udział w plebiscycie. To jest dopiero hipsterstwo.

Odpowiedz
G JR_N7

Wow. Żaden ze zwycięzców nie zdobył mojego głosu ;)

Odpowiedz
G Accid

Smutno, bo gdzie EU? Połowa się zgadza.

Odpowiedz
G Darnok_Rukia

Zaskoczyła mnie cała kategoria RPG to już naprawdę w 2013 była taka posucha.Nie mówię że Dragon's Dogma albo Ni no Kuni było grami złymi ale myślę że w normalnych warunkach nie miały by szans.

Odpowiedz
G skyline20

> Pf, ja grałem w 2 gry ze wszystkich, które brały udział w plebiscycie. To jest dopiero
> hipsterstwo.
No dobra, wygrałeś. A nagrodę Gramowego Hipstera Roku otrzymuje!...

Odpowiedz
kris090

Te wyniki są w ogóle nieobiektywne. Jeśli jakaś gra jest dostępna na więcej platform w takich "zestawieniach" zawsze będzie wyżej niż dużo lepsza gra dostępna tylko dla jednej platformy bo więcej osób może zagrać i zagłosują, bo trudno głosować na coś w co się nie grało. Widać także parę gier, które są wysoko bo były w PS+(nie wiem kto wybrał GRIDa 2 grą roku bo to kompletny syf! F1 2013 jest o niebo lepsze). Tak samo Bioshock Infinite(ta gra nie zasługuje nawet na podium). Gunslinger rzeczywiście całkiem spoko jest a co do GTA 5 to trudno nie wybrać bo gra rzeczywiście dobra, rozbudowana i dopracowana(nie licząc GTA Online)

Odpowiedz
G SpiralArchitect

Dragon's Dogma jako RPG roku. To tylko pokazuje jaka w tym roku była erpgowa bida. Lubię Dogmę i sporo czasu przy niej przyjemnie spędziłem, ale że niby RPG? To że ma się parę statystyk a pod koniec okazuje się, że gra posiada nawet pewną fabułę (i to całkiem niezłą) to jeszcze erpega nie czyni. Dla mnie przynajmniej. Tak, wiem, zaraz pewnie dowiem się, że Diablo to też erpeg...

Odpowiedz
G Pierogi_z_Cukrem

Dziesiąte miejsce w przygodówkach wam się wykrzaczyło. Możecie nawet poprawić, bo chętnie bym się dowiedział co tam zacz.

Odpowiedz
G pawbuk

Takie plebiscyty z natury są nieobiektywne :D I nie ma co się na to obrażać, tak już jest :) Cięzko, żeby wygrała gra, nawet wybitna, która ukazała się tylko na jednej, w dodatku dość niszowej, platformie (nie mam na myśli żadnej konkretnej gry). Tobie się dla przykładu Bioshock niespecjalnie podobał - mi bardzo (choć jako grę roku wskazywałem ACIV Black Flag). W dodatku w kilku kategoriach grałem tylko w jedną grę, więc na nią oddwałem głos. Zresztą, wątpię czy jest wiele osób, które grały we wszystkie nominowane produkcje :D Jest to więc raczej plebiscyt na najpopularniejszą grę roku, a niekoniecznie najlepszą :)

Odpowiedz
G Kadaj

> Cięzko, żeby wygrała gra, nawet wybitna, która ukazała się tylko na jednej, w
> dodatku dość niszowej, platformie
Niszowe (w Polsce) platformy w ogóle zostały zignorowane przez twórców plebiscytu.

Odpowiedz
G pawbuk

Z tego co widzę, to chyba tak :) Ja tylko podawałem przykład, że taki plebiscyt jest tak naprawdę na najpopularniejszą grę :)

Odpowiedz
G PopCorni

Niektóre wyniki są dla mnie zaskoczeniem inne raczej nie. Moje wyobrażenie rankingu zupełnie odbiega od tych zapisanych powyżej ale każdy na taki wybór patrzy pod innym kątem :)

Odpowiedz
G LastOrder

Jak już się tak chwalicie to powiem że ani jedną z tych gier nie grałem. Ja muszę ponownie wejść w mainstream bo zapowiedzi na 2014 są smakowite.Bioshocka i The Last of Us strzelę niedługo.
Co do niszowych gier z niszowych platform to nie pamiętam niestety gry która mogła by coś więcej zdziałać.Patrząc na gry Rpg w tym roku to może Pokemony jakby się forumowi fani ugadali.

Odpowiedz
G nightfaler

Brawo brawo, za Dragon's Dogma. Bardzo niedocenianego rpg'a który imo zjada na śniadanie większość, co obecnie serwują nam corowe firmy...

Odpowiedz
kris090

"Jest to więc raczej plebiscyt na najpopularniejszą grę roku, a niekoniecznie najlepszą :)"
W sumie właśnie to miałem na myśli.

Odpowiedz
G pawbuk

> Brawo brawo, za Dragon's Dogma. Bardzo niedocenianego rpg'a który imo zjada na śniadanie
> większość, co obecnie serwują nam corowe firmy...
A co takiego serwują nam "corowe" firmy? ;D

Odpowiedz
G Baknak

ArmA 3 na siódmym miejscu? Ja wiem, że nie jest to strzelanka w klasycznym tego słowa znaczeniu, może nawet w ogóle ciężko nazwać to strzelanką, ale siódme? No dajcie spokój...

Odpowiedz
G Henrar

> Gra akcji: Wiedźmin 3
> Strzelanka: Wiedźmin 3
> RPG: Wiedźmin 3
> Strategia: Wiedźmin 3
> Przygodówka: Wiedźmin 3
> Wyścigi: Wiedźmin 3
> Sportowa: Wiedźmin 3
> Polska gra: Maluch Racer 4
> Pozytywne zaskoczenie: Wiedźmin 3
> Niezależna: Wiedźmin 3
> Gra roku: Call of Duty
Wygląda legitymacyjnie.

Odpowiedz
G nightfaler

> A co takiego serwują nam "corowe" firmy? ;D
wait for itNIC

Odpowiedz
G pawbuk

> NIC
Już mialem nadzieję, że coś przegapiłem :D A jednak nie, na rynku erpegów, szczególnie tych zachodnich, posucha :D

Odpowiedz
G Dagger_Blade

Nie rozumiem wyboru Gone Home za przygodówke roku :/, jak dla mnie porażka, miałem więcej przygód włączając komputer

Odpowiedz
G Ring5

1) Szkoda, że formatowanie tekstu padło kompletnie
2) Już o tym pisano - może podacie procentowe wyniki? Sucha lista to trochę mało
3) Miałem nadzieję, że wyniki będą podane w takiej samej formie, w jakiej odbyło się głosowanie - miniatury okładek w każdej kategorii, z wynikiem podanym obok.
4) Cały czas mam wątpliwości, czy wrzucanie do jednego worka RTSów i turówek jest dobrym pomysłem.

Odpowiedz