Informacje

Dlaczego nie warto instalować drugiej płyty z GTA V na Xboksa 360?

21 Piotr Bajda

Wczoraj Rockstar przestrzegało przed zrzucaniem płytki z napisem "Play" na dysk twardy Xboksa 360. Dziś wiemy, czym skutkuje zignorowanie zaleceń.

Dlaczego nie warto instalować drugiej płyty z GTA V na Xboksa 360? - obrazek 1

Pozwólcie, że zacytuję Pawła, który wczoraj dbał o Wasze doznania z zabawy:

Gdy otrzymacie do rąk swoje pudełko z Grand Theft Auto 5, w środku będą czekały na Was dwie płytki. Pierwsza z nich to dysk instalacyjny, który kopiuje na dysk konsoli 7,7GB danych. Teoretycznie nie ma żadnego ostrzeżenia przed instalacją drugiej płyty, i gdybyście tylko tego chcieli, możecie zainstalować ją na dysku bez żadnych przeszkód. Zajmie to kolejne 7,7GB miejsca na dysku. Dlaczego więc Rockstar zaleca, aby tego nie robić?

Do rozwiązania tej zagadki dokopał się Digital Foundry, który istnieje właśnie po to, by takie przypadki badać. Z radością zainstalowano więc drugi dysk GTA V i okazało się, że... Rockstar ma sto procent racji. Nie warto tego robić, gdyż psuje to zabawę. Dziwne rzeczy zaczynają dziać się z doczytywaniem tekstur. Wiele przedmiotów wyskakuje dosłownie przed nosem, a inne wczytywane są z wyraźnym opóźnieniem.

Jak duże są różnice między GTA V doczytującym się z płyty a GTA V doczytującym się z twardziela konsoli? Oceńcie sami. Poniższe wideo ładnie je punktuje.

Da się grać, ale lepiej posłuchać Rockstar. Wiedzą, co mówią.

A teraz chwalimy się, kto dostał już swoją kopię? Mój kurier zapowiedział przybycie między 12 a 13. Oczekiwanie osiągnęło apogeum.

21 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
PETRAS-36

Tylko ciekawe kto doprowadził do takiej sytuacji...

Odpowiedz
Tom180

Ja właśnie czekam na mail od Empika z odbiorem gry, nie wiem ile jeszcze wytrzymam tego czekania

Odpowiedz
diabolo20

niektóre tekstury i tak migają i tak magia konsol

Odpowiedz
G Damianuss1

No okej, ale chyba coś zamierzają z tym zrobić nie? Przecież ta druga płytka będzie cały czas w napędzie rzęzić. Osobiście zainstaluję tą druga płytę. Nie mam zamiaru męczyć ani napędu ani płyty. Czytałem na forach, że nie ma tragedii i spokojnie można zainstalować.

Odpowiedz
Mikko91

Problemem jest to, że dysk X360 nie jest na tyle szybki żeby czytać dane z dwóch płyt zawarte na jednym dysku. Wystarczy obie płyty zainstalować na dwóch pamięciach masowych (szybki pendrive + dysk twardy). Śmiga rewelacyjnie. Gra jak można było się spodziewać po pierwszej godzinie zapowiada się genialnie.

Odpowiedz
G gitarka

Muszę sprawdzić to na własne oczy. Zainstaluje drugą płytę i się przekonam czy to będzie błąd czy nie.

Odpowiedz
tomessi

Ja po swoją kopie już pojechałem wczoraj (17.09.2013) :D i zakupiłem w sieci sklepów SATURN "nocna sprzedaż" po godzinie 00:01 :D

Pierwszą płytę zainstalowałem na pendrive.. ogólnie dzieli się ona na 4 party jeden musiałem przenieś na dysk aby zainstalować płytę z grą :) muszę zobaczyć czy faktycznie są jakieś problemy z wczytywaniem.. Człowiek był za bardzo podjarany aby zauważyć taki problem ;)

Odpowiedz
G Makoko

A ja bym bardzo chciał wiedzieć co się dzieje z moja kopią gry, bo jakoś po wczorajszej zmianie statusu na "W Realizacji" nic się nie zmieniło, a chyba nie po to zamawiałem u was grę w maju, żeby dostać dzień po premierze :/

Odpowiedz
Numenpl

Chłopie weź lepiej nic nie pisz, bo twoje wypociny to już głupota godna pożałowania. HDD >>>>> DVD i ta sama sytuacja jest w XBOX 360 i w dodatku są to dyski 2,5 cala czyli te z laptopów i PS3(a tam nie ma problemów). Pisząc najprościej Rockstar spierdzielił sprawę. Już widzę wersję PC wydadzą 200 dni po premierze konsolowych wersji i znów trzeba będzie czekać rok aż załatają. Dobra dodatkowe info z forów o tematyce porównawcze wersja na ps3 full instalka ma lepszy zasięg widzenia i mniejszy popup tekstur i ogólnie lepiej działa itp.

Odpowiedz
G Henrar

HDD + DVD >>>> HDD. Łapiesz?Gra streamuje dane jednocześnie z obu nośników. Instalacja obu płyt na tym samym twardzielu powoduje zmniejszenie transferu o jakieś 15MB/s. Całkiem sporo.Z PS3 jest dokładnie tak samo - gra streamuje zawartość i z HDD i z płyty.

Odpowiedz
Blaxxta

Temat powinien nosić tytuł "Dlaczego nie kupować GTA V w wersji na Xbox 360".

Odpowiedz
G Dared00

> Temat powinien nosić tytuł "Dlaczego nie kupować GTA V w wersji na Xbox 360".
Lepiej kupić na PC, prawda?Oh.

Odpowiedz
Numenpl

> Temat powinien nosić tytuł "Dlaczego nie kupować GTA V w wersji na Xbox 360".
jak już to wersji retail cyfrowa jak się ściągnie i zainstaluje to ponoć nie ma takich problemów.

Odpowiedz
G TigerXP

My wam testowalismy diablo, wy nam testujcie gta :D

Odpowiedz
Blaxxta

> > Temat powinien nosić tytuł "Dlaczego nie kupować GTA V w wersji na Xbox 360".
>
> jak już to wersji retail cyfrowa jak się ściągnie i zainstaluje to ponoć nie ma takich
> problemów.
Wtedy jak najbardziej ok. Ale i tak Xbox nie nadrobi mocy obliczeniowej względem PS3. Nic dziwnego, że klatkowanie i ścinki występują znacznie częściej niż w przypadku PS3.

Odpowiedz
G Tom_pl

Na mnie już czeka w salonie, i czeka na odpalenie ;)

Odpowiedz
Kopiec

> My wam testowalismy diablo, wy nam testujcie gta :D
Ciągluje testujemy wam Red Dead Redemption :)

Odpowiedz
barti40k

> Ciągluje testujemy wam Red Dead Redemption :)

To przestań ciąglować :)

Odpowiedz
G altirmon

to żenada... tyle lat i co, dzisiaj się obudzili, że xbox nie ma blue-raya i może być problem z optymalizacją? No nie wiem panowie, może warto poczekać trochę z tym zakupem... będzie taniej i patche wyjdą.

Odpowiedz
G Reinvented

Dlatego kupiłem wersję na PS3 i jestem zadowolony jedna płyta, instalacja i samo granie bez problemów. ;)

Odpowiedz
Ciniass22

Dzieje się tak, bo dysk Xboxa 360 jest zbyt wolny by odczytywać dane z dwóch zainstalowanych płyt jednocześnie, dlatego rozwiązanie z instalacją DVD2 na Pendrivie ten problem likwiduje. Sam to przetestowałem i naprawdę to działa. To nie jest żadem problem z optymalizacją, bo stoi ona chyba na najwyższym z możliwych poziomów, biorąc pod uwagę jakość grafiki w tej produkcji. Jest na rynku wiele gier wyglądających gorzej takich ja choćby Crysis 3, który gubi klatki jak szalony a rozmytymi teksturami aż bije po oczach.

Odpowiedz