Informacje

Udostępniono wideo z wczesnych wersji kontynuacji Blura

2

Zanim Bizarre Creations zostało zamknięte, ekipa pracowała nad kontynuacją Blura. Efekty tych prac możecie podziwiać dzięki jednemu z byłych pracowników studia.

Udostępniono wideo z wczesnych wersji kontynuacji Blura - obrazek 1

Blur miał być nową wyścigową marką Activision Blizzard, ale z uwagi na kiepską sprzedaż pierwszej części zaniechano prac nad kolejnymi. Gdy podjęto tę decyzję, "dwójka" była już w drodze. Teraz możemy przekonać się, jak miała wyglądać.

Oczywiście podobieństwo do pierwszej odsłony Blura, zwłaszcza na pierwszym wideo, pochodzącym z wersji prototypowej, jest uderzające, ale Chris Davie, który zamieścił te materiały w sieci, sam przyznaje, że posłużono się w nich zawartością właśnie tego tytułu, dodając kilka nowych pomysłów.

Na drugim (wersja alfa) wideo gra wygląda inaczej, a to z uwagi na użycie zupełnie nowego silnika, który nigdy nie znalazł zastosowania. - Kiedy powiedziano nam, że projekt zostanie skasowany, a studio [Bizarre Creations - red.] zamknięte, zdecydowałem się zatrzymać prace. Tyle roboty włożyliśmy w tę grę, więc byłoby bardzo szkoda, gdyby nikt nie zagrał w ukończoną już trasę, nawet członkowie zespołu. Moim celem byłoby więc maksymalne zbliżenie się do ukończenia odcinka w Dubaju, zanim studio zostało zamknięte na dobre - pisze Davie.

Oba materiały ujrzały światło dzienne za pośrednictwem portalu Tumblr. Zachęcamy do obejrzenia:

2 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Mr_Spike

Eh... bardzo szkoda blura i split/second. Części pierwsze zapewniały porządną dawkę świetnej zabawy. Przydała by się taka praktyka by gry w części już zrobione mogłyby być przekazywane innym studiom, które mają doświadczenie w tego typu produkcji np. bugbear czy ceiterion a nawet black box. Po prostu szkoda włożonej już pracy i pomysłów.

Odpowiedz
Amiga4ever

Blur moim zdaniem jest genialny :) Często z kumplem młucimy przy piwku.
Tak sobie myśle....od czego jest Kickstarter : ) Mogli by dokończyc owy projekt bo wygląda zacnie.

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?