Informacje

BioWare rozdaje DLC z przedmiotami do Dragon Age: Początek i Dragon Age II

36 Małgorzata Trzyna

BioWare ogłosiło, że każdy gracz, niezależnie od platformy, na której gra w Dragon Age, może otrzymać przedmioty, które wcześniej wchodziły w skład różnorakich DLC.

BioWare rozdaje DLC z przedmiotami do Dragon Age: Początek i Dragon Age II - obrazek 1
Dragon Age II

Ci, którzy bezskutecznie polowali na wyjątkowe przedmioty do Dragon Age: Początek i Dragon Age II, nareszcie będą mogli się nimi cieszyć. Prezent od BioWare zawiera wszystkie przedmioty dodawane do pre-orderowych zamówień, rozdawane podczas różnorakich akcji na Facebooku oraz imprez, w tym również tzw. „Nagrody dla Fanów”, które otrzymali ci, którzy zjawili się na Comic Conie 2011 w San Diego (czyli Kryształ Ogniskujący z Arlathanu, Obręcz Skradzionych Cieni i Herb Rodu Hawke).

By odebrać swoją paczkę, wystarczy wejść na stronę social.bioware.com, zalogować się i wybrać platformę, na której graliście w Dragon Age.

BioWare rozdaje DLC z przedmiotami do Dragon Age: Początek i Dragon Age II - obrazek 2

36 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
vegost

Nic specjalnego, ale to lepsze niż nic :) O Dragon Age II nikt już nie pamięta. A jak pamięta to raczej w złych wspomnieniach. Ja nie mogę się tam zalogować, piszę, że login jest zajęty lol :-)

Odpowiedz
Woogie_Fasol

Ja mam lepiej, konto już dawno miałem, skorzystałem z tej promocji, pokazała mi się całkiem pokaźna lista DLC i co? W grze i tak nic mi nie wykrywa hehehe.

Odpowiedz
Karanthir666

Mam to samo co Woogie_Fasol. Nawet uruchomiłem usługę DA w services.msc. Także zmieniłem język strony na angielski, bo pamiętam, że DLC do ME 2 nie po polsku były nie do ściągnięcia jak się miało ustawiony język polski. Nic nie pomogło.

Odpowiedz
G IlidanDA

Zaloguj się w menu gry. Mi to pomogło.

Odpowiedz
G TobiAlex

> Nic specjalnego, ale to lepsze niż nic :) O Dragon Age II nikt już nie pamięta. A jak
> pamięta to raczej w złych wspomnieniach. Ja nie mogę się tam zalogować, piszę, że login
> jest zajęty lol :-)

Ja pamiętam, i to w dobrym wspomnieniach. Właśnie się zastanawiam coby nie powtórzyć rozgrywki...

Odpowiedz
Woogie_Fasol

Nie wiem jak Karanthir666 ale ja non stop pod grą zalogowany jestem ;) Dodam że chodzi mi o Dragon Age, drugiej części nie posiadam :P

Odpowiedz
Karanthir666

> Nie wiem jak Karanthir666 ale ja non stop pod grą zalogowany jestem ;) Dodam że chodzi
> mi o Dragon Age, drugiej części nie posiadam :P
Ja mam dokładnie to samo. Nawet się przelogowałem i nic. Jakieś pomysły?

Odpowiedz
G damlon

W DA2 wszystko się pokazało, ale w pierwszej części nie, na stronie social.bioware niby wszystko jest, ale po zalogowaniu do gry, nie mam tych nowych gratów. Ani w pobranych, ani w pobieranych, ani tym bardziej w kuferku.

Odpowiedz
G Sad_Statue

Nigdy nie zrozumiem, czemu ludzie tak się jarają jakimiś pierdołowatymi dodatkowymi przedmiotami...

Odpowiedz
G IlidanDA

Możliwe, że jeszcze tego na PC nie odblokowali. Na razie widziałem tylko ludzi, którzy mają to na PS3. Przed sek. pojawił mi się kolejny komunikat od znajomego, że odblokował DLC.

Odpowiedz
G Severan

Aby mieć te itemy w Dragon Age: Poczatek, to trzeba trochę sobie pograć, żeby gra załapała połaczenie z internetem i wszystko wprowadziła do rozgrywki.

Żeby jednak itemy pojawiły się w Dragon Age II należy je osobno pobierać i instalować - są one dostępne w naszych zarejestrowanych promocjach gry
https://social.bioware.com/user_entitlements.php

Odpowiedz
G IlidanDA

Nie trzeba na nic czekać (czeka się tylko przy wgrywaniu postaci na serwery), więc nie gadaj głupot. Macie najnowszy patch? Jeśli mnie pamięć nie myli to z numerem 1.5, który naprawiał problemy z DLC?

A co do DA II to pisze obok DLC co trzeba robić, więc nie ma sensu tłumaczyć.

Odpowiedz
vegost

Zgadza się, DLC zawsze się pobierało do Dragon Age II osobno. Pamiętam jak kiedyś dali za darmo jakiś pierścień. U mnie wszystko się zgadza ;p

Odpowiedz
G Severan

Taką informację dostałem od pomocy technicznej EA, więc głupoty, to to chyba nie są :)

Odpowiedz
G PanSzpieg

Nie będę się rejestrował na jakichś gównianych stronach EA żeby dostać jakieś ścierwo do gry.

Odpowiedz
G IlidanDA

Przygodowe DLC do Początku również można było pobrać osobno, jako instalator.

Odpowiedz
G IlidanDA

> Taką informację dostałem od pomocy technicznej EA, więc głupoty, to to chyba nie są :)
Są. Bo to nie są ważące kilkanaście MB pliki a małe DLC.A co do pomocy tech. Do tej pory nie działa mi DLC do ME3 z zakończeniem. Rozmawiałem 10 razy... -_- Więc ja w ich słowa nie wierzę.

Odpowiedz
G IlidanDA

> Nie będę się rejestrował na jakichś gównianych stronach EA żeby dostać jakieś ścierwo
> do gry.
Rejestruje się tylko raz przy instalacji gry i tyle :)

Odpowiedz
vegost

> Przygodowe DLC do Początku również można było pobrać osobno, jako instalator.
Jako instalator ? O ile mi wiadomo, można było ściągnąć pliki dazip i zainstalować je można było przez wewnętrzny instalator w grze. Do Dragon Age II jednak były zwyczajne instalatory.

Odpowiedz
G IlidanDA

> > Przygodowe DLC do Początku również można było pobrać osobno, jako instalator.
> Jako instalator ? O ile mi wiadomo, można było ściągnąć pliki dazip i zainstalować je
> można było przez wewnętrzny instalator w grze. Do Dragon Age II jednak były zwyczajne
> instalatory.
Tak. W zarejestrowanych promocjach np. przy twierdzy mam Instalator. Który waży niecałe 200 mb. Co do dazipów, to te z wiki, tak?

Odpowiedz
vegost

> Tak. W zarejestrowanych promocjach np. przy twierdzy mam Instalator. Który waży niecałe
> 200 mb. Co do dazipów, to te z wiki, tak?
Hm.. mi Kamiennego Strażnika ściągało się poprzez grę i nie miałem żadnego instalatora. Tak samo było z Twierdzą Strażnika czy zbroja krwawego smoka. Dazipy można było ściągnąć bezpośrednio ze strony BioWare. Sami pisali takie linki na swojej stronie. Wtedy DLC miały rozszerzenie dazip, które trzeba następnie instalować przez wewnętrzny instalator Dragon Age: Początek w folderu bin_ship :p

Odpowiedz
G IlidanDA

Przy Twierdzy w moich DLC jest instalator, ale przy Kronikach już dazip :)

Edit. Zauważyłem, że przy kilku DLC jest Download (stand-alone) - PC i można pobrać w instalatorze.

Odpowiedz
Karanthir666

Czekam na nowe propozycje :P

Odpowiedz
Karanthir666

>
Działa. Wielkie dzięki :)

Odpowiedz
G Arcling

Tytuł newsa trochę mylący, bo czytając go można dojść do wniosku, że Bioware może rozdaje albo sprzedaje normalne dlc (fabularne) w jakichś pakietach (wprawdzie mi tam wszystko jedno, bo dawno je kupiłem). Być może o to chodziło, niemniej tytuł dla wielu klikających może sugerować coś innego.

Odpowiedz
G IlidanDA

Wiesz, z doświadczenia wiem, że z tytuły nigdy nie dowiadujemy się wszystkiego. I raczej zawsze czyta się zawartość : Mówi się, że nie ocenia się książki po okładce :)

Odpowiedz
G TTTr96

A ja się cieszę i nie rozumiem zrzędzenia. W dobie wszechobecnych pierdołowatych ULC/DLC, to jest naprawdę miły gest. Mogli chcieć za to kasę, a nie chcą, a gwarantuję Wam, że wiele osób i tak by się na to rzuciło. Nie podoba się komuś? To niech po prostu nie aktywuje tego zestawu, ja sobie na każdą platformę bez problemu aktywowałem, mimo tego, że mam tylko PC.
Co do Dragon Age II, to ja mam na pewno lepsze wrażenia niż po Crap Effect 3, bo DA II było moim zdaniem całkiem grywalne i nie robiło masakrycznych dziur w lore, a niestety ME3 to fail za failem jeśli chodzi o 'fabułę' - a raczej jakieś szczątki, a mechanika też kuleje, moim zdaniem bardziej niż w ME2, a to chyba jest problem.

Odpowiedz
G Skrzypiec

Miły gest. Widać BioWare próbuje odzyskać zaufanie graczy po nieudanym zakończeniu trylogii masy efektów.

Odpowiedz
G IlidanDA

Oto lista DLC, które dostaniecie:

Dragon Age: Początek:

Obrączka Pamięci, Talizman Dzikiego Wilka, Pas Przywódcy Gildii, Ognista Obrączka, Dalijski Pierścień Obietnicy, Pawęż Prawdziwego Króla, Ostrze, Wiele kieszeni Embri, Łuk Bregana, Hełm Głębi, Szczęśliwy Kamień, Łapa Lwa, Perła Pomazańca, Znak Czujności, Amulet Maga Wojny i Nikczemna Przysięga.

Dragon Age II:

Kostur Parthalana, Naszyjnik Porannego Mrozu, Kryształ Ogniskujący z Arlathanu, Pas Wielkiego Lorda, Antiviańska Garotta , Obręcz Skradzionych Cieni, Głęboka Zieleń, Herb Rodu Hawke, Pierścień Szeptów, Aura wiary, Amulet Popiołów, Buty Lodowych Pustkowi, Ostrze Pustki,Lew z Orlais, Niebieski Płomień Dury, Moc Evra, Pas z trofeami Evra, Odległe Klify Kirkwall, Zrozumienie, Brzytwa Hayder'a, Rodzinny herb Ivo, Lament Lothering, Okowy i O Rzeczach Ocalonych.

Pozdro!

Odpowiedz
G Hulk131

Och, dziękujemy wam o wielkie Bioware za danie nam za darmo przedmitów, które powinny być dostępne in-game w dniu premiery gry :P

Odpowiedz
Woogie_Fasol

Dopiero teraz miałem czas żeby przysiąść i pobawić się z moim problemem. Otóż patch 1.05 nic mi nie pomógł lecz poszperałem trochę w stronce tech. EA i znalazłem rozwiązanie mojego problemu:


1 - Open a Run box. (Either from the Windows Start Menu or by holding down the Windows Start key on your keyboard and pressing the letter 'R'.)

2 - Enter "services.msc" and click OK.

3 - Locate the service "Dragon Age: Origins - Content Updater."

4 - Right-click on the service and ensure that it is set to "automatic". (Setting the service to "manual" will start the service when the game starts, but, due to a timing issue with both the service and game launching simultaneously, may not update your content authorizations properly.)

5 - If you had to set the service to automatic from another setting, re-start your PC. After doing so, re-open "services.msc" as in steps 1 and 2, and ensure that the DAUpdater service is started.

Niestety automatyzacja za bardzo nie pomogła jednak gdy miałem włączone opcje updater'a zauważyłem że ma status "wyłączony" więc uruchomiłem go i jak się okazało, wszystko się w grze pokazało :)

Teraz za to mam inne pytanie, zainstalowały mi się tylko dwa dlc, zbroja i kamienny strażnik, przy reszcie dlc wymaga ode mnie gra wykupienia ich za "punkty".

Pytanie brzmi czy to normalne czy dalej mam coś nie tak z tą grą? :P

Odpowiedz
Karanthir666

>
Zrób to co ja. Ściągnij ręcznie wszystkie promocyjne DLC (edycję kolekcjonerską również) i je zaistaluj (też ręcznie). Mi zadziało. Link do tych DLC ktoś podał w tym temacie.

Odpowiedz
Woogie_Fasol

> >
> Zrób to co ja. Ściągnij ręcznie wszystkie promocyjne DLC (edycję kolekcjonerską również)
> i je zaistaluj (też ręcznie). Mi zadziało. Link do tych DLC ktoś podał w tym temacie.
I tak chyba będę musiał zrobić, no nic, dzięki za pomoc ;)

Odpowiedz