Informacje

Nieoficjalnie: Creative Assembly pracuje nad Rome 2: Total War

46

Jeśli informacja zawarta w nowym numerze magazynu PC PowerPlay jest prawdziwa, to od oficjalnej zapowiedzi Rome 2: Total War, czyli kontynuacji wyśmienitej gry strategicznej z 2004 roku, dzieli nas nieco ponad tydzień.

Nieoficjalnie: Creative Assembly pracuje nad Rome 2: Total War - obrazek 1

Powyżej możecie zobaczyć zdjęcie pochodzące z najnowszego numeru magazynu PC PowerPlay, zawierające screenshot z Rome: Total War wraz z rzymską dwójką, oznaczający, że prace nad drugą odsłoną świetnej strategii od Creative Assembly już trwają.

Creative Assembly potwierdziło swoją obecność na imprezie Rezzed, która odbędzie się w dniach 6-7 lipca. Firma zaprezentuje na niej to, nad czym obecnie pracuje, czyli prawdopodobnie Rome 2: Total War.

46 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Trolowarzysz

Kurde no, ja chce wojnę secesyjną :(

Odpowiedz
pbslayer

Super. Od lat czekam na kontynuację najlepszej część serii Total War!

Odpowiedz
G Smooqu

Wee... Rome TW to była moja pierwsza strategia. Szkoda, że mój PC tego nie uciągnie na 100% :(

Odpowiedz
ZubenPL

Mam nadzieje że te informacje się potwierdzą.

Odpowiedz
G Kerethzimierz

Cóż, po cichutku liczyłem na Medieval 3, ale psioczyć na nowego Romka to ja nie będę. :P

Odpowiedz
G Muradin_07

W sumie to można było się tego spodziewać po Medivalu i Shogunie 2 (Empire nie liczę). Nie obraziłbym się jakby to była prawda, choć już swoje przy Shogunie dostałem :)

Odpowiedz
G Pizarro

Cóż wolałbym Total War: Renesans.. choć gdyby szefostwo CA zrealizowało moje ciche marzenie czyli wykupiło prawa do Warhammer Fantasy i stworzyło TW: Warhammer też bym się nie obraził ;). Z drugiej strony przy Rome spędziłem długie tygodnie więc na II czekam z niecierpliwością.

Odpowiedz
Baciai

kurcze, na początku przeczytałem, że to od premiery dzieli nas tylko tydzień i zanim dotarło do mnie jak to bez sensu, przez jakiś ułamek sekundy byłem prawie ucieszony :D

Odpowiedz
Chudy2k5

Podobnie jak Kerethzimierz wierzyłem, że kolejną będzie Medieval 3, no ale pewnie zanim zrobią trzecią część jednej z ich gier, wypada zrobić kontynuację tej, która jeszcze nie widziała sequela. Może kolejnym tytułem będą wojny w średniowieczu? Z tą mechaniką, łaał, to będzie moc.

Odpowiedz
Cierpik182

No nareszcie! :D Przy Medievalu i Shogunie spędziłem sporo czasu, ale Rome to był mój ulubiony Total War :)

Odpowiedz
Reddi

Szczerze? Jeśli powtórzą błędy z Shoguna 2 (sojusznicy atakujący wasali, bitwy 1vs1 i cała masa innych) to ja już wolę jedynkę. Mam nadzieję, że autorzy najlepszego moda czyli Europa Barbarorum będą kontynuowali prace nad wersją drugą przeznaczoną dla Medievala.

Odpowiedz
G Gumisiek2

Rome: Total War to IMO najlepsza część serii, z niecierpliwością czekam na kontynuację :P

Odpowiedz
PattonFNG

oby, rzymskie klimaty są świetne, a jedynka była genialna

Odpowiedz
G Vojtas

Eeee. :/

I co potem? Empire 2? Ileż razy można wałkować to samo? Są jeszcze inne okresy do wzięcia.

Odpowiedz
G Kerethzimierz

> Eeee. :/
>
> I co potem? Empire 2? Ileż razy można wałkować to samo? Są jeszcze inne okresy do wzięcia.
a taki przykład jeśli można wiedzieć? Renesans i Wojna Secesyjna padły w tym temacie, jest coś jeszcze ciekawego?

Odpowiedz
G Bambusek

> Eeee. :/
>
> I co potem? Empire 2? Ileż razy można wałkować to samo? Są jeszcze inne okresy do wzięcia.
Potem zapewne coś na nowym silniku (o ile to jeszcze robią na tym z Empire). A jeżeli nie to może po Rome 2 będzie kolejna epoka, kiedy już nowe ficzery engine'u zostaną sprawdzone w warunkach bojowych. Na razie o grze nic nie wiadomo, trzeba czekać do Rezzed..

Odpowiedz
G Jsatrzab

A jak mówiłem że po Szogunie 2 przyjdzie pora na Romka, to mi nikt nie wierzył ;]

Odpowiedz
G Vojtas

> a taki przykład jeśli można wiedzieć?
Oprócz powyższych chętnie zagrałbym w Ameryce prekolumbijskiej. Kolonizacja nowego świata, konflikty drugiej połowy XIX wieku i przełomu XIX/XX. Jest jeszcze trochę możliwości. :P

Odpowiedz
G Kerethzimierz

> > a taki przykład jeśli można wiedzieć?
>
> Oprócz powyższych chętnie zagrałbym w Ameryce prekolumbijskiej.
> Kolonizacja nowego świata,
I to i to wystąpiło w dodatku do Medieval 2. Jednak to było mało przedstawione, więc można by to jakoś fajnie rozwinąć. > konflikty drugiej połowy XIX wieku i przełomu XIX/XX.
Dodatek do Shoguna 2 osadzony w wojnie domowej boshin, to był trafny pomysł, więc też się da.> Jest jeszcze trochę możliwości.
> :P
Ja osobiście myślałem o podzielonych Chinach przed cesarzem Qin-Shi Huangdi, ale już mamy na tą chwilę Shoguna w tych klimatach.

Odpowiedz
G Vojtas

> Ja osobiście myślałem o podzielonych Chinach przed cesarzem Qin-Shi Huangdi, ale już
> mamy na tą chwilę Shoguna w tych klimatach.
No więc właśnie. Wystarczy już tych skośnookich.

Odpowiedz
Reddi

> a taki przykład jeśli można wiedzieć? Renesans i Wojna Secesyjna padły w tym temacie,
> jest coś jeszcze ciekawego?
Ja bym chętnie zobaczył Total Wara bardziej ukierunkowanego na strategię. Nie ma co się oszukiwać, że motorem serii są bitwy a mapa strategiczna służy tylko do przemieszczania i tworzenia armii, no i zarabiania pieniędzy. Bardziej rozbudowane opcje dyplomatyczne, szpiegowskie i ekonomiczne pasowałyby do XIX wieku - do tego jakieś konflikty kolonialne i lokalne (jak wojna Prusko-Francuska).Byłaby to imho ciekawa odmiana, bo seria to w zasadzie cały czas to samo tylko w nowym opakowaniu. Jasne, też lubię pesto, ale po którejś porcji z rzędu mam ochotę zjeść coś innego.

Odpowiedz
G lastvegas

Oprócz wojny secesyjnej i motywie napoleońskim, to interesuje mnie najbardziej. YES.

Odpowiedz
thiefi

Chyba liczyć nie mogę na to, że do premiery Rome 2 TW steam padnie na amen?
No to niestety kolejny total war będzie zasyfiony tym drmem i z wysoką ceną gry.

Steam zniszczył używki i podniósł ceny gier na PC w PL o 25%.

Odpowiedz
Reddi

> Chyba liczyć nie mogę na to, że do premiery Rome 2 TW steam padnie na amen?
> No to niestety kolejny total war będzie zasyfiony tym drmem i z wysoką ceną gry.
>
> Steam zniszczył używki i podniósł ceny gier na PC w PL o 25%.
Brawa za stawianie się tłumowi i mówienie o tym głośno! Niestety Steam nabił sobie wielu fanbojów tzw. "promocjami", którzy nie patrzą na to, że jeśli ktoś chce kupić _konkretnie_ jakiś tytuł to musi wysupłać więcej. Potrafią nawet poradzić, żeby... Zaczekać, aż tytuł znajdzie się w promocji :DA miało być tak pięknie - cyfrowa dystrybucja to przecież koszt utrzymania jednej kopii plików gry na serwerze i dostarczenia jej klientowi. Kopiowanie i sprzedaż kluczy nic nie kosztują. No ale skończyło się jak zwykle, czego można się było spodziewać. Teraz podobna historia się powtarza w kwestii DLC ;-)

Odpowiedz
G dark_master

> a taki przykład jeśli można wiedzieć? Renesans i Wojna Secesyjna padły w tym temacie,
> jest coś jeszcze ciekawego?
XVI wiek - wojna francji z habsburgami, kolonizacja nowego świata, okres największej potęgi turcji, czasy iwana groźnegoXVI wiek - wojna trzydziestoletnia, potop, wyprawy na moskwę, oblężenie wiednia, richelieu i ludwik XIV a po drugiej stronie kanału walki ze stuartamiXVII wiek - de facto byłoby to empire II, ale gra de facto stawiała przed graczem wyzwania z wieku XIXXIX wiek - de facto dałoby się podzielic go na dwa okresy, do i po wiośnie ludów..no i cała starożytność która ma zbiorczy tytuł 'rome', a która stanowiła przemieszanie z poplątaniem kilku okresów i warto by to wydzielić na kilka serii. Rozumiem że gry rządzą się swoimi prawami i 100% realizm jest niemożliwy, ale nie mam żadnego funu walcząc armią rzymską z okresu upadku republiki przeciwko egipcjanom w strojach z czasów prehellenistycznych. Ba, nawet sam Rzym to materiał na 1. okres republikański 2. upadku republiki, narodzin cesarstwa, ostatnich wielkich podbojów 3. kryzysu III wieku 4. restauracji po kryzysie i dociągnięcia tego aż do upadku zachodu

Odpowiedz
Xzwart

z tym realizmem to bym nie przesadzal, to nie jest gra historyczna.
Po rome oczekuje psów, płonących świń i szarżujących słoni.

Odpowiedz
G Madoc

> Kurde no, ja chce wojnę secesyjną :(
I dwie strony konfliktu? Trochę mało, jak na tę serię.

Odpowiedz
G Bambusek

> ..no i cała starożytność która ma zbiorczy tytuł 'rome', a która stanowiła przemieszanie
> z poplątaniem kilku okresów i warto by to wydzielić na kilka serii.
Daj spokój, wtedy to dopiero byłyby płacze i krzyki, jakie to odcinanie kuponów i rozmienianie na drobne. Jedyny sposób sensowny obecnie na takie coś to niech zrobią Rome 2 a potem wydaja DLC jak Rise of the Samurai do Shoguna 2. Wtedy mogą się ograniczać tyllko do jednego teatru działań i okres

Odpowiedz
G Darkstar181

> > a taki przykład jeśli można wiedzieć?
>
> Oprócz powyższych chętnie zagrałbym w Ameryce prekolumbijskiej. Kolonizacja nowego świata,
> konflikty drugiej połowy XIX wieku i przełomu XIX/XX. Jest jeszcze trochę możliwości.
> :P
No ale to już panie było w dodatku do Medievala II. Ja się tam cieszę, Rome według mnie było najlepszą częścią w serii. Nie rozumiem dlaczego niektórzy pragną wojny secesyjnej, co my tam byśmy mieli, dwie frakcje do wyboru ?

Odpowiedz
G Feallan

> Brawa za stawianie się tłumowi i mówienie o tym głośno! Niestety Steam nabił sobie wielu
> fanbojów tzw. "promocjami", którzy nie patrzą na to, że jeśli ktoś chce kupić _konkretnie_
> jakiś tytuł to musi wysupłać więcej. Potrafią nawet poradzić, żeby... Zaczekać, aż tytuł
> znajdzie się w promocji :D
Klucze Steam do Zmierzchu Samurajów już dzień po premierze można było dostać za 40 zł na Allegro. I nie mogło być mowy o banach, bo sprzedawano to w formie skanów karteczek z kodem z polskich pudełek z grą. A jak nie lubisz w ten sposób, to pudełko z tą grą masz najdrożej za 80 zł.To jak to było z tym "wysupływaniem więcej"?

Odpowiedz
G Vojtas

> Nie rozumiem dlaczego niektórzy pragną wojny secesyjnej,
Dlatego że był to bardzo interesujący i ważny konflikt.> co my tam byśmy mieli, dwie frakcje do wyboru ?
Tak. :) Wojna secesyjna bardziej by pasowała jako scenariusz, zaś normalna kampania mogłaby objąć XVIII i XIX wiek w obu Amerykach. Ciekawym scenariuszem mogłaby być również dekolonizacja.

Odpowiedz
Reddi

> Klucze Steam do Zmierzchu Samurajów już dzień po premierze można było dostać za 40 zł
> na Allegro. I nie mogło być mowy o banach, bo sprzedawano to w formie skanów karteczek
> z kodem z polskich pudełek z grą. A jak nie lubisz w ten sposób, to pudełko z tą grą
> masz najdrożej za 80 zł.
>
> To jak to było z tym "wysupływaniem więcej"?
Ale rozumiesz różnicę między "gry na Steamie są droższe" a "gry PRZEZ Steam są droższe"? Steam zabił jedyną legalną konkurencję dla wydawców, czyli gry używane, co wpłynęło na stale rosnące ceny nówek.Kiedyś dodatek za 80 zł był nie do pomyślenia.

Odpowiedz
G Eff3ctiv3

>
> Dlatego że był to bardzo interesujący i ważny konflikt.
>
Ważny konflikt co najwyżej dla losów murzynów i tego pseudo państwa, co nie oznacza, że sam konflikt mnie nie ciekawi.

Odpowiedz
G dark_master

>
i kto wie czy takie coś nie byłoby najlepsze. Na pewno miałoby więcej sensu niż sprzedawanie dostępu do istniejącej frakcji jak w przypadku DLC do fall of the samurai.

Odpowiedz
G dark_master

> Kiedyś dodatek za 80 zł był nie do pomyślenia.
z ciekawości spojrzałem w historię swoich zamówień - retri 70 zł, chaos rising 65 zł, winter assault 60 zł, dark crusade 60 zł, napoleon 75 zł, Barbarian invasion 70 zł, fall of the samurai 70 zł. Faktycznie, zmiany kolosalne.steam jest jaki jest, ale nie zmienia to faktu, że za 10-20 zł idzie tam wyrwać grę, która u nas kosztuje 80, lub nie wydano jej wcale.

Odpowiedz
G Bambusek

> i kto wie czy takie coś nie byłoby najlepsze. Na pewno miałoby więcej sensu niż sprzedawanie
> dostępu do istniejącej frakcji jak w przypadku DLC do fall of the samurai.
Te klany to jak z Hattori do Shoguna 2. No tyle, że Hattori byli początkowo jako bonus do droższych edycji gry, podczas gdy te do FotS były tylko bonusem za pre order w określonym sklepie. @UP: jeszcze swego czasu Tron Bhaala był za 80 zł, a wcześniejsze Opowieści z Wybrzeża Mieczy bodajże za 60

Odpowiedz
G dark_master

> Te klany to jak z Hattori do Shoguna 2. No tyle, że Hattori byli początkowo jako bonus
> do droższych edycji gry, podczas gdy te do FotS były tylko bonusem za pre order w określonym
> sklepie.
wiem, pamiętam, ale do podstawki wyszło jeszcze chociaż coś bardziej ambitnego jak ikko-ikki którzy różnili się nieco więcej niż pozycją startową i statystykami, zaś do FotS'a.. no właśnie. Jedno dlc odblokowujące preordery z różnych sklepów za dziwaczną cenę. Ok, niby jest to dodatek, ale takim samym stand-alone był napoleon, który otrzymał penisular campagin.

Odpowiedz
G Feallan

> Ale rozumiesz różnicę między "gry na Steamie są droższe" a "gry PRZEZ Steam są droższe"?
> Steam zabił jedyną legalną konkurencję dla wydawców, czyli gry używane, co wpłynęło na
> stale rosnące ceny nówek.
Nie tylko Steam. A GfWL, Origin, online passy?> Kiedyś dodatek za 80 zł był nie do pomyślenia.
Kiedyś premierowa gra za 150 zł była nie do pomyślenia. Albo jeszcze lepiej, 200 zł (Blizzard).To wina nie tylko Steama. W Polsce to głównie przez CDP i Cenegę. Gry kosztują więcej i tyle, a przynajmniej na znienawidzonych przez Ciebie steamowych wyprzedażach można tanio je dostać. Kiedy ostatnio w taniej serii (ekstra klasyka itd) pojawiło się coś, co nie można było kupić w tej cenie już rok wcześniej?

Odpowiedz
G Vojtas

> Ważny konflikt co najwyżej dla losów murzynów i tego pseudo państwa, co nie oznacza,
> że sam konflikt mnie nie ciekawi.
Nie, był to konflikt ważny dla całego świata, nie tylko dla regionu - gdyby Konfederacja wygrała, współczesność prawdopodobnie wyglądałaby zupełnie inaczej. To, że USA nie znosisz (a takie odniosłem wrażenie), wcale nie oznacza, że konflikty z ich udziałem nie były interesujące. Wojna secesyjna była poligonem dla nowych technologii, taktyk i logistyki. To była wojna, która przyniosła Amerykanom większe straty w ludziach niż obie wojny światowe razem wzięte - rany w psychice grup społecznych są po tylu latach wciąż bardzo żywe. Wojna secesyjna była zapowiedzią nowoczesnej wojny totalnej - hekatomby, która dotknęła ludzkość w czasie I wojny światowej.

Odpowiedz
Reddi

> Nie tylko Steam. A GfWL, Origin, online passy?
> To wina nie tylko Steama.
Zgadzam się, ale przecież nie będę za każdym razem wymieniał jednym tchem całej reszty :P> a przynajmniej na znienawidzonych przez Ciebie steamowych wyprzedażach można
> tanio je dostać.
Jednak uważam, że zabicie całego rynku używek a danie w zamian od czasu do czasu promocji na _wybrane_ tytuły to dla klienta słaby deal.

Odpowiedz
G Feallan

> Jednak uważam, że zabicie całego rynku używek a danie w zamian od czasu do czasu promocji
> na _wybrane_ tytuły to dla klienta słaby deal.
Niby tak, ale jak spojrzeć na konkretne ceny, to nie wygląda tak źle. Na Steamie można było kilka razy kupić wszystkie części GTA za 30 zł, a na Allegro za tyle się nie dostanie nawet samej czwórki (używanej).Przykład niby jednostkowy, ale nie wszystkie gry wymagają Steama, a jeśli już, to jest decyzja wydawcy, a nie złego Gabe'a. :) Mogłiśmy być gorzej, bo promocje w innych tego typu serwisach (GMG, Origin, Impulse) są zazwyczaj śmiechu warte.

Odpowiedz
Adamantium

Tak sądziłem, że będzie pewnie Rome 2 .. ale wolałbym WW1. :)

Odpowiedz
G Kerethzimierz

Na początek dziękuję za podanie przykładów. Trochę tego jest i niektóre wydają się nader ciekawe.> XVI wiek - wojna francji z habsburgami,
Hmm, nie jestem pewien, ale chodzi ci tutaj o wojny włoskie, tak? Hmm, to byłby świetny temat na grę z serii Total War - frakcji walczących w owych wojnach było nawet dużo. I o ile też pamiętam, Bitwa pod Pawią pojawiła się jako bitwa historyczna w Medieval II.>kolonizacja nowego świata
Jak wspominałem, to było przedstawione w Królestwach, jednak wypadałoby to też rozwinąć.>okres największej potęgi turcji, czasy iwana groźnego
Wojny włoskie + te dwa przykłady dają dobry przykład na grę o podtytule Renesans, o czym ktoś wspominał. Kolonizacje odstawiłbym jako dodatek w stylu ostatniego Zmierzchu Samurajów, ale kto co woli. > XVI wiek - wojna trzydziestoletnia, potop, wyprawy na moskwę, oblężenie wiednia, richelieu
> i ludwik XIV a po drugiej stronie kanału walki ze stuartami
To jest jedna z lepszych sugestii jaka tu padła, głównie z dwóch powodów. Pierwszy, bo nikt właśnie na to nie wpadł - choć mogę się mylić - a drugi, to że w tym wieku sporo się właśnie działo. Idealne pod totalną wojnę. > XVII wiek - de facto byłoby to empire II, ale gra de facto stawiała przed graczem wyzwania
> z wieku XIX
Sorry, ale w mojej głowie nadal utrzymuje się złe wrażenie przy premierze Empire. Na pewno wiesz o co mi chodzi - między innymi nie kupiłem Empire i do teraz się tego trzymam. ;)> XIX wiek - de facto dałoby się podzielic go na dwa okresy, do i po wiośnie ludów
Prędzej pokusiłbym się o wojny napoleońskie (wiem, że to by było powtarzane po Napoleonie), wiosnę ludów kończąc na wojnie rosyjsko-japońskiej z 1904 roku. > ..no i cała starożytność która ma zbiorczy tytuł 'rome', a która stanowiła przemieszanie
> z poplątaniem kilku okresów i warto by to wydzielić na kilka serii. Rozumiem że gry rządzą
> się swoimi prawami i 100% realizm jest niemożliwy, ale nie mam żadnego funu walcząc armią
> rzymską z okresu upadku republiki przeciwko egipcjanom w strojach z czasów prehellenistycznych.
> Ba, nawet sam Rzym to materiał na 1. okres republikański 2. upadku republiki, narodzin kampaniami > cesarstwa, ostatnich wielkich podbojów 3. kryzysu III wieku 4. restauracji po kryzysie
> i dociągnięcia tego aż do upadku zachodu
Raczej wolałbym stworzenie jednej z kilkoma kampaniami, ale to powoduje długość pracy nad grą i ogarnięciem tego wszystkiego. Ewentualnie zrobić tak jak przy ostatnim Shogunie:Shogun 2 - SengokuRise of the Samurai - Wojna GenpeiFall of The Samurai - Wojna domowa boshin.

Odpowiedz
G dark_master

> Hmm, nie jestem pewien, ale chodzi ci tutaj o wojny włoskie, tak?
między innymi włoskie - w dużym skrócie, habsburgowie zasiedli na tronach rzeszy, hiszpanii i części włoch, co bardzo nie spodobało się Francji, która została otoczona, co doprowadziło do serii wojen trwających dobre pół wieku. Ofc wszystko wpasowywałoby się w owy renesans, ale chciałem tylko pokazać ile wtedy się działo i że jest to dobry materiał na nową część, zamiast męczyć coś co już było. W końcu XVI wiek to również zatopienie Niezwyciężonej Armady, a i styl działań był na tyle specyficzny by nie wyglądało to jak klon medka czy empire. > To jest jedna z lepszych sugestii jaka tu padła, głównie z dwóch powodów. Pierwszy, bo
> nikt właśnie na to nie wpadł - choć mogę się mylić - a drugi, to że w tym wieku sporo
> się właśnie działo. Idealne pod totalną wojnę.
jedyne co w tej chwili przychodzi mi na myśl z tego okresu to Cossacks, ale poza tym chyba nic tej epoki nie ruszało. > Sorry, ale w mojej głowie nadal utrzymuje się złe wrażenie przy premierze Empire. Na
> pewno wiesz o co mi chodzi - między innymi nie kupiłem Empire i do teraz się tego trzymam.
> ;)
etam, shitstorm wokół empire był imho nieco przesadzony (a to, że recenzje przegięte w drugą stronę, to inna rzecz). Z technikaliami nie było najlepiej, ale naprawiły to patche. Zwłaszcza, że gra gdy okazać jej trochę uczucia odwdzięczała się z nawiązką - w końcu był to pierwszy total war z bitwami morskimi, sensowną dyplomacją (komp przestał wreszcie walczyć do ostatniej prowincji i wypowiadać nam co turę wojny w których nie ma szans), mnóstwem państewek niezależnych zamiast jednej frakcji rebeliantów oraz tak wielką mapą. Najbardziej cierpiał imho na wspomnianych dziwactwach historycznych, bo akcja startuje niby w roku 1700, a juz jesteśmy zredukowani do roli księstwa warszawskiego, brytania oraz niemcy mają postawione cele, za realizację których wzięły się w rzeczywistości 150 lat później itd itp.> Prędzej pokusiłbym się o wojny napoleońskie (wiem, że to by było powtarzane po Napoleonie),
> wiosnę ludów kończąc na wojnie rosyjsko-japońskiej z 1904 roku.
napoleona bym już zostawił, najwyżej po prostu zaczął grę w roku 1816 stawiając najpierw nacisk na walki z ruchami rewolucyjnymi i rozwój państwa, tak by na wojny przyszedł czas w drugiej połowie stulecia. No i rozbudować kwestie dyplomacji, w końcu te wszystkie wojny turecko-egipskie czy inne krymskie miały spore znaczenie nawet jeśli mocarstwa rozgrywały je cudzymi rękoma.> Raczej wolałbym stworzenie jednej z kilkoma kampaniami, ale to powoduje długość pracy
> nad grą i ogarnięciem tego wszystkiego. Ewentualnie zrobić tak jak przy ostatnim Shogunie:
no o czymś takim myślałem, ale pamiętać też należy, że cały urok leży w wielkiej kampanii więc nie ma sensu rozbijać całej gry na zbiór kilku małych scenariuszy wzorem kingdoms. Po prostu znaleźć jakiś zdrowy balans i w razie potrzeby nie bać się podzielić gry na dwie części/serie, co by znowu się nie okazało, że znowu egipcjanie z czasów Tutenchamona walczą z grekami z czasów wojen perskich odpierając atak seleukidów z czasów hellenistycznych mających problemy z rzymianami w strojach z czasów Trajana którzy z kolei mają problemy z partami z czasów Krassusa..

Odpowiedz
G Bambusek

> wiem, pamiętam, ale do podstawki wyszło jeszcze chociaż coś bardziej ambitnego jak ikko-ikki
> którzy różnili się nieco więcej niż pozycją startową i statystykami, zaś do FotS'a..
> no właśnie. Jedno dlc odblokowujące preordery z różnych sklepów za dziwaczną cenę. Ok,
> niby jest to dodatek, ale takim samym stand-alone był napoleon, który otrzymał penisular
> campagin.
Yup, ale poczekajmy, może i FotS dostanie takie coś. Chociaż szanse są mniejsze biorąc pod uwagę, że zespół nad Rome 2 siedzi, ale kto wie. Zresztą Napoleon też miał unit DLC, nawet niedawno dwa wyszły (jedno zawierające jednostki z Imperial Edition, drugie bodajze z kolekcjonerki). Zresztą z tych 4 DLC do FotS jedno mozna odblokować jak się ma iZabawkę i ukończyło Total War: Battles. Wtedy się ponoć kod otrzymuje.

Odpowiedz
G TiberiusCA

> z tym realizmem to bym nie przesadzal, to nie jest gra historyczna.
> Po rome oczekuje psów, płonących świń i szarżujących słoni.
Gra nie jest interaktywnym filmem dokumentalnym, twórcy będą chcieli odwzorować okres tak jak w rzeczywistości wtedy był. Psy, świnie nie raz znajdowały się na polu bitwy, a kartagińskie słonie były nie do zatrzymania. Wszystkim polecam zagranie w tą genialną strategię http://www.historum.pl/gra/rome-total-war/ Roma Victa!

Odpowiedz