Informacje

Artykuł: Serious Sam 3: BFE - recenzja

23 gram.pl

Poważny Sam powraca w stylu, który dobrze znamy - przebojowym, bezkompromisowym, pełnym buty, ale i skutecznym. Takiego pokochaliśmy go przed laty, ale czy stara miłość na pewno nie rdzewieje?

Serious Sam 3: BFE - obrazek 1
Serious Sam 3: BFE

Serious Sam 3: BFE jest grą, posiadającą jedną zasadniczą cechę: z góry wiadomo, czego się po niej spodziewać. Niektórzy pewnie powiedzą, że przewidywalność to wada, ale ja bym się (przynajmniej w tym przypadku) z takim stanowiskiem kłócił - po nową produkcję Croteamu sięgną ci, którzy rzeczywiście mają i chcą po nią sięgnąć. Tych ludzi rozczarowanie najpewniej nie spotka. Pozostali, którzy od starej szkoły wolą trzymać się na dystans, też od razu mogą wyczuć pismo nosem, gdyż chorwacka ekipa Romana Ribaricia wcale nie ukrywała się z tym, że stylu, mimo zmiany epoki w branży, zmieniać nie zamierza. W grze, w porównaniu do poprzednich części sprzed kilku długich lat, niewiele się bowiem zmieniło. To sprawia, że Serious Sam 3: BFE już na wstępie selekcjonuje sobie grupę docelową, której członkowie z zakupu powinni być co najmniej zadowoleni.

Recenzję Serious Sam 3: BFE znajdziecie po kliknięciu w poniższą belkę. Życzymy przyjemnej lektury!

Artykuł: Serious Sam 3: BFE - recenzja - obrazek 2

23 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
PLEXIUS1

czekam na wersję konsolową, przy drugiej części w HD bawiłem się przednio w 4-osobowym co-opie :)
grafika rzeczywiście nie powala ale akurat w tej grze nie ma to dużego znaczenia !

Odpowiedz
G TobiAlex

Zgadzam się z oceną, ale nie z grafiką. Po ustawieniu wszystkiego na maksa grafika jest świetna.

Odpowiedz
G rammi

Czy ktoś w końcu wyda u nas pudełkową wersję? Poważny Sam na to zasługuje ;)

Odpowiedz
G bobobo

A dlaczego w plusach nie ma co-opa do 4 osób na PC? :) Teraz to rzadkość,a szkoda.

Odpowiedz
G Blazkovic

@rammi
Pudelkowa bedzie bodajze 12 stycznia w cenie ok. 80 zl. Teraz na Steam w promocji jest taniej, ok. 63zl, zostalo 5,5 godziny na zakup ;).

Zanim zabiore sie za to, zalicze poprzednie czesci w HD. Trzeba nabrac "smaka" na taka rozgrywke w dzisiejszych czasach :P.

Odpowiedz
G Mr_Spike

Poważny Sam zawsze miał klimatyczne projekty miast dawnych cywilizacji, które wprawiały w zadumę i podziw swoim przepychem. Mam nadzieję, że tu będzie podobnie.

Odpowiedz
G ScaredOfGhosts

Kurde, też chciałem kupić 2 części w HD na Steamie w promocji a okazało się że brakło mi na PayPalu 1 eurocenta :P
Ale co się odwlecze, to nie uciecze, najwyżej za rok w wyprzedaży kupię 3 części w paczce...

Odpowiedz
Cygi

Akurat "braki w sztucznej inteligencji" jest zamierzonym celem, jak w każdej części SS - wszystkie moby w grze są bezmyślnymi kreaturami, grzejącymi do przodu w stronę bohatera z errorem w mózgu - zabić Sama.

Odpowiedz
G rammi

> Pudelkowa bedzie bodajze 12 stycznia w cenie ok. 80 zl. Teraz na Steam w promocji jest
> taniej, ok. 63zl, zostalo 5,5 godziny na zakup ;).
>
> Zanim zabiore sie za to, zalicze poprzednie czesci w HD. Trzeba nabrac "smaka" na taka
> rozgrywke w dzisiejszych czasach :P.
Zastanawiałem się nad kupnem na Steamie, ale chciałbym dołączyć pudełko do swojej kolekcji. Również liczę na jakieś drobne bonusy do wersji pudełkowej od rodzimego dystrybutora. No i jakim to sposobem zniknęła polska wersja ze Steama? O.oA co do wersji HD to po raz kolejny je ukończyłem w... Święta. Nie ma to jak świąteczny nastrój w Średniowieczu w Second Encounter ;)

Odpowiedz
G Panor

Te minusy to plusy .. właśnie dlatego Sam jest grą jedyną w swoim rodzaju przynajmniej dla mnie . Po kilku godzinach pracy , zmęczony człowiek szuka czegoś gdzie nie trzeba używać za bardzo szarych komurek , po prostu idziesz i faszerujesz kolejnych bezgłowych dupków ołowiem , wyrywasz serca i oczy jak leci . To jest piękne w tej grze ... a jeszcze jak grasz z kumplami OOOOOO Panie wtedy dopiero zaczyna się fun!

Odpowiedz
Miniu

Mi sie udalo kupic na GetGames za okolo 35zl dopoki nie zabraklo im kluczy. Gdy dostana nowa ich partie maja wznowic promocje.

Odpowiedz
G ErykG

Sam z chęcią zagrał bym sobie w Poważnego Sama 3. Jeszcze jak by mi się udało gdzieś kupić dwójkę to było by super. A tak w ogóle co w końcu znaczy ten dopisek "BFE"? Powie mi ktoś?

Odpowiedz
G Dared00

> Sam z chęcią zagrał bym sobie w Poważnego Sama 3. Jeszcze jak by mi się udało gdzieś
> kupić dwójkę to było by super. A tak w ogóle co w końcu znaczy ten dopisek "BFE"? Powie
> mi ktoś?
Before First Encounter.

Odpowiedz
G TobiAlex

rammi w Polsce dystrybutorem gry jest cenędza więc nie licz na jakieś bonusy (oprócz nędznej jakości plastiku w porównaniu do innych polskich wydawców). Jakim sposobem zniknęła polska wersja? To proste. cenędza doszła do wniosku, iż w Polsce nie było jeszcze premiery więc zażądała od producenta usunięcia takowej wersji ze Steama. Producent przeprosił i zapewnił, iż jak tylko polska premiera będzie miała miejsce to od razu przywróci ją na Steam.

bobobo z tego, co się orientuję to jest tam co-op nawet dla 16 graczy.

Odpowiedz
G TheFlyingDutchman

Czyli generalnie daje radę :) wpisuję na swoją listę gier do ogrania ;-)

Odpowiedz
G Pieroo

To jest gra! Brakuje mi czasem takich konkretów na sklepowych półkach

Odpowiedz
patryk6996

Kiedy premiera?

Odpowiedz
heman70

Język polski w SS3 na steamie: w folderze Config tworzymy plik user.cfg z wpisem strSetCurrentLocale("plk");
A wydawanie gry przez cenegę w 2 miesiące po premierze albo i później, to jakieś nieporozumienie. Kto chciał kupić w dobrej cenie, skorzystał z promocji -50% na steamie. Była przez 2 dni po 13,99eur. Niestety pozostali muszą czekać na widzimisię cenegi...

Odpowiedz
G KrzysztofT

2 miesiące to dla was długo? Ja czekałem na Fantasy Wars ponad 1.5 roku (oczywiście wydawca to Cenega). Hehe...

Odpowiedz
G KrzysztofT

2 miesiące to dla was długo? Ja czekałem na Fantasy Wars ponad 1.5 roku (oczywiście wydawca to Cenega). Hehe...

Odpowiedz
patryk6996

Wiadomo cos na temat premiery?

Odpowiedz
G Zdenio

Mało zróżnicowana? Nowy Serious Sam jest bardziej skomplikowany i złożony oraz zróżnicowany niż wszystkie Modern Shootery razem wzięte. Tutaj musimy szukać znajdziek, mamy trochę otwartych przestrzeni, musimy MYŚLEĆ, żeby nie umrzeć, bo nie wystarczy schować się za kamyczkiem. A Modern Shootery? Idź korytarzem do przodu, strzelaj, oglądaj wybuchy.

Potrzebujemy więcej takich gier jak SS3. Przydałby się nowy Painkiller.

Odpowiedz