Informacje

1600 zbanowanych graczy - kolejny rekord Call of Duty: Modern Warfare 3?

34 Michał Ostasz

Oszuści nie będą tolerowani - grzmi na Twitterze Robert Bowling, ze studia Inifnity Ward. Twórcy Call of Duty: Modern Warfare 3 rozpoczynają wojnę z cheaterami.

1600 zbanowanych graczy - kolejny rekord Call of Duty: Modern Warfare 3?  - obrazek 1
Call of Duty: Modern Warfare 3

Powołując się na to, co przeczytać można na wspomnianym Twitterze informujemy, że wszyscy ci, którzy oszukują, hakują lub korzystają z glitchy podczas rozgrywek multiplayer mogą w najbliższym czasie doczekać się bana i tym samym dołączyć do ponad 1600 osób, które nie mogą już grać w Call of Duty: Modern Warfare 3 po sieci.

Przypomnijmy, że Call of Duty: Modern Warfare 3 ukazało się na rynku 8 listopada i już zdążyło trafić do rąk ponad 12,5 miliona graczy!

Źródło: VG247

34 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Hartus

I bardzo dobrze. Ja co prawda gram w BF3, ale myślę, że powinno się tak traktować oszustów w każdej grze po sieci. Mam nadzieję, że to permanentne bany, a nie tymczasowe bo tacy "gracze" nie zasługują nawet na drugą szansę. Zachciało Ci się psuć zabawę innym? No to wypad. Poszukaj gry gdzie takie zachowanie jest akceptowane. Pamiętam cheaterów na Nuke Town w Black Opsie. Szalał taki jeden nieśmiertelny i zbierał fragi średnio co parę sekund.

Odpowiedz
G Lisun

I dobrze im tak.
Zero tolerancji dla cheaterstwa i gitcherów.
Keep up the good work, IW!

Odpowiedz
G Feallan

Dlaczego gllitche wrzuca się do jednego wora z cheatami? To dwie różne rzeczy, kary za korzystanie z glitchów są co najmniej niestosowne...

Odpowiedz
G Henrar

> To dwie różne rzeczy, kary za korzystanie z glitchów są co najmniej niestosowne...
W grze multiplayerowej, gdzie liczy się zasada fair-play (w dodatku na serwerach rankingowych), itd. te kary są akurat odpowiednie. Gdyby banowali za glitche w singlu lub serwerach nierankingowych, to wtedy co innego.

Odpowiedz
G Crew_900

Nieźle. W battlefield 3 zostało zbanowanych 1645 cziterów a minął miesiąc od premiery, a tutaj minął tydzień i już tylu jest .

Odpowiedz
G Lisun

> Dlaczego gllitche wrzuca się do jednego wora z cheatami?
Boi też pozwalają na wykorzystanie nieuczciwej przewagi.Np. glitch z bety BF3, że można było wpaść pod mapę i następnie być nietykalnym, aby zabijać każdego jak leci.O włażeniu na miejsca niedostępne normalnie i ściąganie każdego bez problemu nie wspomnę.

Odpowiedz
maniekk

Czyli od bety nie usunęli tego miejsca gdzie można wpaść poza mapę? Już nie myślę nawet o tym, że fizyka gry mogłaby dostać szału po jakimś dziwnym wybuchu na przykład.

Odpowiedz
Kadajo

Za wykorzystywanie glichy bany jak najbardziej bo to prawie to samo co cheat, ale same glitche powinny być szybko usuwane przez samo IW.

Odpowiedz
G Mercuror

> Dlaczego gllitche wrzuca się do jednego wora z cheatami? To dwie różne rzeczy, kary za
> korzystanie z glitchów są co najmniej niestosowne...
Bo glitche są od tego, aby je zgłaszać, a nie żeby sobie dzięki nim nabijać wynik. I co najmniej niestosowne to jest właśnie korzystanie z nich, a nie karanie za to.

Odpowiedz
G Feallan

> Boi też pozwalają na wykorzystanie nieuczciwej przewagi.
Producent sam to umożliwił, wypuszczając zabugowany produkt. Glitche się łata, a nie daje bany tysiącom ludzi.

Odpowiedz
bonbon

Proponuje zbanowanie Infinity Ward za ograniczenie wyszukiwania gier do polskich graczy. To jest zwykle oszustwo! Co mi z tego, ze gre kupilo 12 milionow ludzi, jak w kolko gram z tymi samymi ~30 graczami? Mam wszytkie czesci CoD i do tej pory kazdy mecz to byly inne wyzwania. Nowi gracze=nowe taktyki, kazda gra inna od poprezdniej. A teraz? Teraz to jest Cal od D..py.

A juz czystym zlodziejstwem jest w takiej sytuacji wymuszanie oplaty za Elite w pelnej "swiatowej" wysokosci. Ciekawe, z iloma graczami mnie polaczy po wypuszczeniu pierwszej dodatkowej mapy. Oby znalazlo sie choc 7...

Odpowiedz
34all

jako gracz jak mogę odróżnić skopany element mapy (glitch) od zaplanowanego legalnego dopuszczalnego elementu mapy po którym mogę się poruszać i za który mnie nie zbanują ?

Odpowiedz
G Barteek88

> Bo glitche są od tego, aby je zgłaszać, a nie żeby sobie dzięki nim nabijać wynik. I
> co najmniej niestosowne to jest właśnie korzystanie z nich, a nie karanie za to.
Oni nie mają czasu na poprawianie glitchów, bo robią następną część serii.

Odpowiedz
G Undertaker

Cieszy mnie to. Mam nadzieję, że będzie skuteczniej niż dziadowsko z VAC w MW2, gdzie na bany i pół roku się czekało.

Odpowiedz
G tosz

jestem za banowaniem cheaterów

Odpowiedz
G Quandor

Oby tak dalej. Z cheaterami trzeba walczyć i nic tego nie zmieni.

Odpowiedz
milker

Dzisiaj sobie gram, a tu mi gościu ze snajparki przez krzaki headshota daje i to bez przymierzania ;/ No proszę Was..

Odpowiedz
dzieciak19

takich to na szubienice i w ogóle nie dopuścić do ponownego zagrania;) odpowiedz jest prosta

Odpowiedz
G ErykG

Niech powiedzą "NIE" oszustom w MW2. Nie ma serwera bez cheatera.
Tam na porządku dziennym są boty. I inne różne nadzwyczaj dziwne zachowania graczy.

Odpowiedz
G Revan91

Rychło w czas, niech to samo zastosują do MW2...

Odpowiedz
Piterixos

> > To dwie różne rzeczy, kary za korzystanie z glitchów są co najmniej niestosowne...
>
> W grze multiplayerowej, gdzie liczy się zasada fair-play (w dodatku na serwerach rankingowych),
> itd. te kary są akurat odpowiednie. Gdyby banowali za glitche w singlu lub serwerach
> nierankingowych, to wtedy co innego.
Ale jest jednak różnica w wykorzystywaniu błędów gry, a używaniu niedozwolonych wspomagaczy. Niech przed wydaniem gry dobrze ją przetestują i sprawdzą czy wszystko gra, a nie potem mają pretensje do ludzi, którzy korzystają z efektów ich lenistwa. Nie uważam, że to jest fair, ale w takiej sytuacji twórcy powinni najpierw sami siebie ukarać, za to, że wydali niedopracowaną grę-.-

Odpowiedz
G Tier

Bardzo dobrze, że coś takiego się dzieje, będzie można spokojnie pograć w trybie MP.

Odpowiedz
G Azvar

> Dlaczego gllitche wrzuca się do jednego wora z cheatami? To dwie różne rzeczy, kary za
> korzystanie z glitchów są co najmniej niestosowne...
To zależy, jeśli ktoś z glitchów (glitchy?) korzysta nagminnie i z premedytacją, to można to potraktować jak zwykłe cheaterstwo, tak jest w wielu grach online i chyba ciężko kogoś takiego żałować. Gdyby to było legalne, to po prostu wszyscy zaczęliby z tego korzystać, a patch się sam nie robi i trzeba dać trochę czasu twórcom.

Odpowiedz
G Feallan

> To zależy, jeśli ktoś z glitchów (glitchy?) korzysta nagminnie i z premedytacją, to można
> to potraktować jak zwykłe cheaterstwo, tak jest w wielu grach online i chyba ciężko kogoś
> takiego żałować. Gdyby to było legalne, to po prostu wszyscy zaczęliby z tego korzystać,
> a patch się sam nie robi i trzeba dać trochę czasu twórcom.
To nie ma znaczenia, czy kogoś takiego się żałuje, czy nie. Korzystanie z błędów pozostawionych przez twórców z pewnością jest cwaniactwem, jest też denerwujące - ale rozdawanie za to banów jest co najmniej bezczelne.

Odpowiedz
G Adikarius

Tak trzymać!

Odpowiedz
G Michael1v5

Oooo tak... Jak już zostało wspomniane, gdyby tak tylko zrobili w MW2... ;) Oczywiście, cieszę się z graczami MW3. Powiem Wam jedną rzecz, mam oryginała MW2, inne części CoD'a też kupowałem, ale mniej cziterów jest na AIWNET'cie;)

Odpowiedz
G Markush

> W grze multiplayerowej, gdzie liczy się zasada fair-play
Chyba nasze internety są różne. Od kiedy w grach komputerowych liczy się zasada fair play (trololo)? A już szczególnie w CoDach... Ja to bym tak w ogóle jeszcze zbanował wszystkich którzy zmieniają detale na minimum. No kurde, przecież to nie fair, żeby biegać szybciej, skakać dalej i w ogóle być lepszym. Mozna by też banować parę osób na grę za to, ze mają najmniejszy ping na serwerze. No bo przecież inni lagują. Toż to cheatrstwo tak nie lagować. Wydać 100zł na grę i dostać bana za błędy twórców... Chyba coś tu nie w tę stronę jest. Patch też się sam nie zrobi, fakt, ale jak tak bardzo przeszkadza to niech zablokują tę mapę na czas robienia patcha. Ogólnie to banowanie cheaterów - fajne, a banowanie glitcherów - bezsensowne.

Odpowiedz
drblase

Banowanie za to, że twórcy czegoś nie dopatrzyli/nie chciało im się poprawiać/uznali że ujdzie w takiej formie w jakiej jest aktualnie? Chamstwo i robienie sobie jaj z graczy imo ... Wymuszona przerwa na kilka dni czy tam tydzień ( np. aż do wydania odpowiedniej poprawki) to jeszcze zrozumiem, ale ban permanentny to nieporozumienie. Jeśli coś jest od początku zawarte w grze i każdy może z tego skorzystać to za co niby ban?
Co do cheaterów to z nimi wiadomo co zrobić.

Odpowiedz
G Lailonn

Steam jest tu miłą pomocą. Ban na 1 grze banuje konto i asta la vista. Wyobraźcie sobie o ile milej by było jakby cheatera banowało na każdej platformie cyfrowej i PB ;]

Odpowiedz
G Verbatim

kara śmierci za cheaty i inne haxy i by się nauczyli grać, lamusy.

Odpowiedz
G Henrar

> Wydać 100zł na grę i dostać bana za błędy twórców... Chyba coś tu nie w tę stronę jest.
Grając w grę masz obowiązek zapoznać się z umową licencyjną i zasadami użytkowania, w których wyraźnie zaznaczone jest, że wykorzystywanie błędów jest zakazane i odpowiednio nagradzane, z banem włącznie.Poza tym - jest pewna różnica w zmienianiu detali na minimum czy niskim pingiem a np. wychodzeniem poza mapę i bezkarnym zabijaniem graczy. Podobnie, jak w przypadku Halo Reach i oburzenia, że twórcy banują za notoryczne wychodzenie z gry - widać, kto używa glitchy. Nie chciałbym grać z graczem z Twoim podejściem do błędów gry.

Odpowiedz
G Reinvented

Co im dadzą haxy skoro i tak nigdy nie nauczą się porządnie grać? Cheaty nie wyrobią "skilla" .

Odpowiedz
bora

Odpuściłem sobie MW2 bo jak widziałem co wyczyniali goście co mnie zdjęli to szlag mnie trafiał. Wallhacki to pikuś czy jakieś tam mapy pokazujące lokalizację każdego gracza. Grałem z gościem, który umiał skakać po 20-30 metrów. Inny latał i non stop spamował granaty - chyba bot. Headshoty z pistoletu przez całą mapę. Oby w WM3 było lepiej.

Odpowiedz
maniekgdynia

Szkoda, że IW zapomniało o MW2 na PS3, od kilku dni dosłownie nie da się normalnie zagrać, dziś 6/6 plansz z cziterami k**wa!

Odpowiedz