Informacje

Poznaliśmy wymagania sprzętowe Tropico 4

18 Mateusz Stanisławski

Firma Kalypso Media, światowy wydawca czwartej części serii strategii ekonomicznych Tropico, ujawniła jej wymagania sprzętowe – zarówno minimalne, jak i zalecane.

Tropico 4 - obrazek 1
Tropico 4

Zaskoczenia nie ma – by odpalić Tropico 4, wystarczy relatywnie słaba maszyna z kartą graficzną na poziomie poczciwego GeForce’a 6600. Oprócz wymagań sprzętowych, które w całości przedstawiamy poniżej, od wydawcy dostaliśmy również zapewnienie, że gra będzie wspierała technologię NVIDIA FXAA.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • system operacyjny Windows XP (SP3)/Vista/7
  • dwurdzeniowy procesor taktowany częstotliwością 2 GHz
  • 1 GB pamięci RAM
  • 5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
  • karta graficzna GeForce 6600 lub Radeon z serii X1600 (Shader Model 3.0, 256 MB, DirectX 9.0c)

Zalecane wymagania sprzętowe:

  • system operacyjny Windows Vista/7
  • czterordzeniowy procesor taktowany częstotliwością 2 GHz
  • 2 GB pamięci RAM
  • 5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
  • karta graficzna GeForce 8800 lub Radeon z serii HD4000 (Shader Model 3.0, 512 MB, DirectX 9.0c)

Przypominamy, że Tropico 4 zadebiutuje na Starym Kontynencie 26 sierpnia bieżącego roku. Gra studia Haemimont Games pojawi się nie tylko na komputerach osobistych, ale również na konsolach Xbox 360.

18 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Piotr13PL

4 rdzenie?! wtf...

Odpowiedz
G factoradic

Hm, dosyć spore wymagania pod względem procesora, ale ogólnie chyba nie jest źle.

Sam jestem użytkownikiem windowsa 7, ale chyba wiele osób ucieszy się ze wsparcia dla XP co już takie oczywiste nie jest.

Odpowiedz
G Magok

grafika ta sama co w 3 czesci a wymagania wieksze.

Odpowiedz
G Zgreed66

> grafika ta sama co w 3 czesci a wymagania wieksze.
Jakby to tylko od grafiki zalezało...@OnTopSwoja drogą nie jest źle, jak dla mnie norma.

Odpowiedz
G Zgreed66

/ dubel

Odpowiedz
G Witka1995

> 4 rdzenie?! wtf...
To jest strategia, one zawsze potrzebowały mocniejszego procesora.

Odpowiedz
palpatine

Wymagania ok, ale ta gra nie wygląda, jakby potrzebowała procka quadro.

Odpowiedz
john_smith

jak ktos ma jeszcze 2 rdzenie to tak jakby siedzial na windows98

Odpowiedz
fifmat

>jak ktos ma jeszcze 2 rdzenie to tak jakby siedzial na windows98

Mam nadzieję, że to był sarkazm....
To, że ty masz 4 czy 6 rdzeni, to nie znaczy, że każdy dookoła też musi tyle mieć, a C2D czy nawet stare P4 do wielu prac nadal wystarczają

Odpowiedz
G Dark_elves

> jak ktos ma jeszcze 2 rdzenie to tak jakby siedzial na windows98
lol, czyli np intel core i5, to Twoim zdaniem staroć? Co do wymagań to moimzdaniem przesadzone, Arcania też ma w zalecanych i7, a działa na słabszych konfiguracjachbardzo dobrze.

Odpowiedz
Afgncap

Jak już ktoś napisał wygląda dokładnie jak Tropico 3, na niektórych screenach nawet budynki się nie zmieniły. W T3 na wysokich mój nienajlepszy laptop ciągnął na średnich bądź wysokich jeśli miasto było jeszcze niewielkie. Wydaje mi się, że troszkę przesadzili i gra będzie chodzić jak należy na słabszym sprzęcie.

Odpowiedz
john_smith

> > jak ktos ma jeszcze 2 rdzenie to tak jakby siedzial na windows98
> lol, czyli np intel core i5, to Twoim zdaniem staroć? Co do wymagań to moim
> zdaniem przesadzone, Arcania też ma w zalecanych i7, a działa na słabszych konfiguracjach
> bardzo dobrze.
i5 ma 2 rdzenie? chyba tylko mobilna wersja, wiele gier od dawna wykorzystuje wiecej niz 2 rdzenie wiec kupowanie obecnie 2 rdzeni do gier mija sie z celem

Odpowiedz
G Zgreed66

> i5 ma 2 rdzenie? chyba tylko mobilna wersja, wiele gier od dawna wykorzystuje wiecej
> niz 2 rdzenie wiec kupowanie obecnie 2 rdzeni do gier mija sie z celem
Jak zawsze... kupowanie dzisiaj.

Odpowiedz
john_smith

> > i5 ma 2 rdzenie? chyba tylko mobilna wersja, wiele gier od dawna wykorzystuje wiecej
>
> > niz 2 rdzenie wiec kupowanie obecnie 2 rdzeni do gier mija sie z celem
>
> Jak zawsze... kupowanie dzisiaj.
4 lata temu tez mogles kupic 4 rdzenie jak chciales miec kompa na lata, ja tak zrobilem i nie zaluje, doplacilem niewiele do 2 rdzeni, a dzisiaj na tym quadzie gry chodza szybciej niz na nowszych 2 rdzeniowcach z wyzszym taktowaniem, trzeba bylo myslec przy kupnie, jak ci nie pasuje to zostan na konsoli, tam myslec nie musisz

Odpowiedz
G Zgreed66

> 4 lata temu tez mogles kupic 4 rdzenie jak chciales miec kompa na lata, ja tak zrobilem
> i nie zaluje, doplacilem niewiele do 2 rdzeni.
Jak kupowałem to nie było jeszcze 4rdzeni :)Tak swoja drogą nie wiem, czy tak niewiele, bo nie pamietam ile wtedy stały.przy premierze, na bank taniutkie nie były.> a dzisiaj na tym quadzie gry chodza szybciej
> niz na nowszych 2 rdzeniowcach z wyzszym taktowaniem, trzeba bylo myslec przy kupnie,
> jak ci nie pasuje to zostan na konsoli, tam myslec nie musisz
O tak, miałem myśleć przy kupnie, a prawda jest taka, że wyszedłbym na 0. Ba chyba nawet lepiej.Proc daje rade, musiałbym i tak wymienić płyte. A teraz jest taniej, chłodniej i wydajniej.Tylko, ze akurat teraz mi nie pasuje sprzet jaki jest, czekam na buldo i nowe radeony.

Odpowiedz
G Dark_elves

> i5 ma 2 rdzenie?
Tak, myślałem o wersji mobilnej 2410M, myślę, że bez problemu ten procesor w połączeniu z kartą ze średniej półki jak GF540M poradził by sobie z Tropico 4, dlategouważam, że mówienie, iż procesory tego rodzaju procesory do niczego jużsię nie nadają jest trochę nie na miejscu:)

Odpowiedz
WJdela

No cóż, sam używam procesora i5 (@2.67 GHZ) i nie spotkałem się jeszcze z grą, na której nie mógłbym swobodnie grac na swoim sprzęcie..

Odpowiedz
G Piotr13PL

> > 4 rdzenie?! wtf...
> To jest strategia, one zawsze potrzebowały mocniejszego procesora.
Ale nie sądziłem że w strategii gdzie nie pojawiają się setki żołnierzy gra nadal bedzię potrzebować 4 rdzeni.

Odpowiedz