Informacje

Znamy minimalne i zalecane wymagania sprzętowe Fable III na PC

30

Jeżeli zamierzacie nabyć Fable III na PC, a nie wiecie, czy Wasz komputer pociągnie produkcję Lionhead Studios, lepiej sprawdźcie jej wymagania. Pełny komfort rozgrywki wymaga dość mocnego sprzętu.

Fable III - wersja PC - obrazek 1
Fable III - wersja PC

Portal IGN opublikował minimalne i zalecane wymagania sprzętowe pecetowej wersji Fable III. Na dozbrojenie się pozostało jeszcze nieco ponad półtora miesiąca. Gra ma bowiem zaplanowany termin wydania na 17 maja.

Minimalne wymagania sprzętowe

  • System operacyjny: Windows XP 32 SP3, Vista 32/64, Win 7 32/64
  • Procesor: Intel Core 2 Duo 2GHz lub AMD Athlon X2 4000+
  • Pamięć: 2GB RAM
  • HDD: 12 GB wolnego miejsca
  • Grafika: NVidia 7600GT lub ATI HD 2600 Pro
  • DirectX: 9.0c
  • Sieć: Internet lub LAN wymagany do trybu multiplayer

Zalecane wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows 7
  • Procesor: Intel Pentium 2,9 Ghz Core 2 Duo
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • HDD: 12 GB wolnego miejsca
  • Grafika: Nvidia 260GTX 896MB lub ATI 5770 1GB
  • DirectX: 9.0c
  • Sieć: Internet lub LAN wymagany do trybu multiplayer

Fable III ma za sobą debiut na Xboksie 360. Jeśli chcecie sobie przypomnieć, jak ostatnie dzieło Petera Molyneux wypadło na konsoli Microsoftu, zachęcamy do lektury naszej recenzji.

Znamy minimalne i zalecane wymagania sprzętowe Fable III na PC - obrazek 2

30 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Almarcino

Juz sie nie moge doczekac ;) Gra ma naprawde swietny klimat

Odpowiedz
G barth89

Bardzo przyzwoite.

Odpowiedz
G Moooras

Mogło być gorzej. Ale raczej sie nie skuszę

Odpowiedz
Robsson

Wymagania normalne jak na obecne standardy, lecz podziękuję i nie kupię tego portu z konsoli.

Odpowiedz
G TTTr96

Nie wiem, co wy na to, ale wg. mnie M$ trochę przesadził z tymi wymaganiami. Jak dla mnie jest zbyt duża rozbieżność między minimalnymi, a maksymalnymi. Kupiłbym grę, gdyby 2. część była na PC, ale tak to nie mam ciągu fabularnego. Poza tym i tak musiałbym zaliczyć Fable 1...

Odpowiedz
G Pecyn

Ja już zapomniałem o tej grze, że jeszcze nie wyszła na PC ;p

Odpowiedz
G HiddenNick

> Wymagania normalne jak na obecne standardy, lecz podziękuję i nie kupię tego portu z
> konsoli.
Popieram. Lepiej kupić X360 i na nim zagrać w FIII

Odpowiedz
xxbartxx

Hmmmm od kiedy gry są robione na konsole a potem przerabiane na PC to przecież wszystkie mają takie same wymagania sprzętowe... procesor c2d 2gHz 2gb ram i grafila gf8800 lub podobne. Od 3-4 lat to samo (Crysis 2 wyjątek).

Odpowiedz
G Muradin_07

Pójdzie na pewno... Dlaczego miałaby nie. Jedynka mi się bardzo spodobała więc na trójkę czekam bardzo, nawet jeżeli to będzie port z konsoli... ;)

Odpowiedz
G Berkel

To to to ma multi? Można wiedzieć jak to wygląda? Bo nie grałem w żadną z części.

Odpowiedz
G Headbangerr

Wymagania może jeszcze do przeżycia, jednak, ja się pytam, do czego w tej grze jest taki sprzęt potrzebny? Fable III, nawet zaraz po premierze, królem next-genowych technologii raczej nie było. Są ładniejsze gry, które wymagają słabszego sprzętu...

Bad optimalizejszon? xD

Odpowiedz
G kowalbd

W moim odczuciu troszkę zawyżone ale i tak kupię .....w edycji GotY lu innej ze wszystkimi dlc bo tych pewnie będzie cała masa :/ Poza tym jedynka była świetna, w dwójkę nie grałem ale jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza.

Odpowiedz
G Zgreed66

> Procesor: Intel Pentium 2,9 Ghz Core 2 Duo

To w koncu to Pentium czy Core 2 Duo? ;d
Jak na min. 7600GT a na zalecane GTX260 to omg ;d

Wie ktos jak wyglada multi na LAN w tej grze? ;p

Odpowiedz
pz_leo

to już lepiej zobaczyć recke angry joy'a

Odpowiedz
Shinigami

Pytanie czemu na PC pojawi się kiepska trzecia część nie zaś druga warto postawić twórcy. Coś mi się wydaje, że nawet nie trzeba na nie odpowiadać.

Odpowiedz
G Rizzan

> Kupiłbym grę, gdyby
> 2. część była na PC, ale tak to nie mam ciągu fabularnego.
Uwierz mi, nic cię nie ominęło, bo fabuła w Fable II woła o pomstę do nieba.

Odpowiedz
Shinigami

> Uwierz mi, nic cię nie ominęło, bo fabuła w Fable II woła o pomstę do nieba.
Gadasz tak jakby trójka była czymś wybitnym na tym tle. Tutaj gorzej być nie może, raczej się nie sprawdza ;)

Odpowiedz
Piotrek54321

17 maja? Dokładnie, tak jak wiedźmin... i też na PC...

Odpowiedz
G HumanGhost

Hehe chyba sobie żarty robią. Wymagania z kosmosu do gry, która perełką graficzną nie jest. Gruba przesada.

P.S. Z kolei ciekawi mnie, że w wątku o wymaganiach Wiedźmina było tylu narzekających a w tym nagle tylu pozytywnie zaskoczonych "małymi" wymaganiami Fable III. Hehehe żenada.

Odpowiedz
Numenpl

Różnica z wiedźminem 2 jest taka że graficznie wiesiek jest do przodu natomiast fable stoi w miejscu lub się cofa.

Na serio jadę zakład że rekomendowane zamiast core 2 duo miało być quad lub odpowiednik AMD. Wymagania prawie identyczne tylko jakość oprawy fable III to tragedia.

Odpowiedz
G Rizzan

> > Uwierz mi, nic cię nie ominęło, bo fabuła w Fable II woła o pomstę do nieba.
>
> Gadasz tak jakby trójka była czymś wybitnym na tym tle. Tutaj gorzej być nie może, raczej
> się nie sprawdza ;)
W Fable III nie grałem, gdyż bałem się rozczarowania jaki mi zgotowała część druga.

Odpowiedz
drblase

Jeżeli to zwykły port i grafa w ogóle nie została podrasowana (nie mówię tu o czymś tak banalnym jak zwiększenie rozdzielczości) to nie wiem skąd te wymagania. Musi być dość kiepska konwersja i tyle, bo grę na x-klocku widziałem i audio- wizualnie nie powala.

Odpowiedz
macman78

> Hehe chyba sobie żarty robią. Wymagania z kosmosu do gry, która perełką graficzną nie
> jest. Gruba przesada.
>
> P.S. Z kolei ciekawi mnie, że w wątku o wymaganiach Wiedźmina było tylu narzekających
> a w tym nagle tylu pozytywnie zaskoczonych "małymi" wymaganiami Fable III. Hehehe żenada.
Jaja sobie chyba robisz? Wiedźmin ma od cholery wyższe wymagania minimalne. Narzekających... ble ble bleMinimum dla wieśka - amd x2 5000, dla fable 3- amd x2 4000; grafika: wiesiek- radek 3850, fable- ATI HD 2600 Pro; ram: wiesiek 1gb, fable 2gb(dwa giga ramu to dziś minimum). Więc nie opowiadaj bzdur, bo wiesiek ma wymagania od diabła wyższe, więc fable jak dla mnie ma nieduże wymagania, bo mnie pójdzie na średnich, a wiesiek z winy procka mi nie ruszy, a grafika ledwo ledwo( radeon 3870).

Odpowiedz
G Zgreed66

Graficznie minimum, minimum nie rowne. To samo Medium i High ewentualnie Very High.Jezeli na tym AMD x2 5000+; 2gb ram i 3850 Dostane znacznie wiecej na wiesku. To bedzie imo fail Fable ;)

Odpowiedz
G HumanGhost

> Jaja sobie chyba robisz?
Nie, nie robię sobie "jaj".Wiedźmin ma wymagania takie jakie ma przez to co widać na ekranie. Porównywałeś jakość grafiki w obu grach?Poza tym chodzi bardziej o wymagania zalecane, na co wiele osób tak narzeka. Porównując grafikę to wymagania Fable III są wzięte z kosmosu a Wiedźmina całkiem uzasadnione.Hehe porównanie wymagań procesorów w twoim poście zakrawa o kpinę. Nie widzisz tego? [pytanie retoryczne]Podsumowując. Wymagania powinny mieć jakieś poparcie w tym co widzimy na ekranie. A w przypadku Fable III one sie nijak mają do efektu końcowego.

Odpowiedz
macman78

> Hehe porównanie wymagań procesorów w twoim poście zakrawa o kpinę. Nie widzisz tego?
> [pytanie retoryczne]
porównywanie grafiki z konsoli i z Pc również zakrawa na kpinę, ale ty zapewne o tym, wiesz, więc nie będę zadawał pytań retorycznych. Chyba, że już grałes w Fable na Pc? Kto jak kto ale microsoft ma środki, żeby wydać dobre wyglądającą grę na pc. O optymalizację kodu nie będę pytać, bo to tez byłoby pytanie retoryczne.Z wydawaniem opinii proponuję poczekać do wydania gry na Pc, a nie snuć domysły na podstawie wersji xboks, bo to zupełnie inne platformy(chyba,że o czymś również nie wiem, jak to wytknąłeś mi brak znajomości procesorów :)).Ps. zobaczymy, czy wiedźmin na konsole(jeśli wyjdzie) będzie wyglądał równie imponująco...

Odpowiedz
G Henrar

> porównywanie grafiki z konsoli i z Pc również zakrawa na kpinę, ale ty zapewne o tym,
> wiesz, więc nie będę zadawał pytań retorycznych. Chyba, że już grałes w Fable na Pc?
> Kto jak kto ale microsoft ma środki, żeby wydać dobre wyglądającą grę na pc.
Owszem, ma środki, co udowodnił wydaniem Halo 2 na PC.

Odpowiedz
Numenpl

Microsoft i optymalizacja kodu gry - sorry ale kiedyś ty się urodził wczoraj?? Bo to co napisałeś to taki stek bzdur, że szkoda gadać. O np. takim HALO 2 PC to można napisać jedno zwalony port z konsol do kwadratu. Co do oprawy graficznej FAIBLE 3 no niestety poziom graficzny mizerny (nawet jak na konsolę) a jak patrzy się na wymagania wersji PC to wiadomo że gra to kolejny spier****** port. Druga sprawa co do grafy w serii to minimalne zmiany w stosunku do Fable 1(Który jest najlepszy z całej serii - pozostałe 2 części to skok na kasę). To co pokazują na screenach to full detale i jak patrzy się na te wymagania to coś jest nie tak. Wiedźmin2 ma prawie identyczne a wygląda 100x razy lepiej.

Odpowiedz
G HumanGhost

> porównywanie grafiki z konsoli i z Pc również zakrawa na kpinę, /ciach/
A gdzie ja w ten sposób porównuję grafikę? Zapędziłeś się trochę.Pewnie, że najlepiej będzie poczekać do premiery obu gier i wtedy potwierdzić lub zaprzeczyć obecnie stawianym tezom. Ale po tym co już widać to w cuglach wygrywa Wiedźmin pod względem jakości.Hehe fajnie by było gdyby Microsoft wreszcie nauczył się optymalizacji kodu. ;]Wiedźmin na konsole równie imponująco? Gorzej na pewno nie. A już na pewno nie animacje ruchów postaci. Takich tyczek jak w Fable III CDP RED wstydziłby się pewnie pokazywać w Wiedźminie. ;]

Odpowiedz
AlenTar

Coś mi się wydaje że kupię tą grę, chociaż nie jestem pewien co do tych zalecanych wymagań, ale spełniam wszystkie oprócz procesora. Lubie gry o tych klimatach.

Odpowiedz